błona dziewicza

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: błona dziewicza

Post autor: yeast »

Carnage pisze:Na prawde? tylko Ty sie czepnąłeś?
No, mówiąc szczerze, ja to też zrozumiałam jak SavokP. A co do błony dziewiczej to też uważam, że jest to atawizm, a nie żadna ochrona.
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: błona dziewicza

Post autor: skarabae »

Ja zrozumiałam tak jak autor chciał być zrozumiany mimo pewnej składniowej niezręczności.
Savok podałeś pH pochwy jak dla dziewczynki albo dojrzałej pani. i nie wiem czemu akurat Lactobacillus lactis na 1 miejscu, akurat do niej to bym miała wątpliwość czy się znajduje w jakichkolwiek znaczących ilościach. Lactobacillusy nie przetrwalnikują.
Poza tym ostatnio jest tendencja by większe znaczenie przypisywać wytwarzanemu H2O2
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: błona dziewicza

Post autor: Korczaszko »

Ja też dobrze zrozumiałam Carnage

a takie pytanie z innej beczki. inne zwierzęta też mają taką błonę?
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: błona dziewicza

Post autor: skarabae »

no normalnie byłam pewna, że to pytanie w koncu padnie
ale nie znalazlam na ten temat żadnego dobrego źródła prócz angielskiej Wiki

Kod: Zaznacz cały

en.wikipedia.org/wiki/List_of_animals_with_hymens
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: błona dziewicza

Post autor: Astacus »

No nic, czas zakończyć ten spór, a jeśli chodzi o pytanie pani Korczaszko to podejrzewam że wiele ssaków ją ma
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: błona dziewicza

Post autor: Korczaszko »

jestem przewidywalna uczę sie angielskiego można powiedzieć ze od roku (poprzedniej nauczycielki nie ma co liczyć) ehh czyli to dla mnie zbyt skomplikowane
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: błona dziewicza

Post autor: Astacus »

O, prosze bardzo nawet grzechotniki ją mają hehe
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: błona dziewicza

Post autor: yeast »

skarabae pisze:Ja zrozumiałam tak jak autor chciał być zrozumiany mimo pewnej składniowej niezręczności.
Powiedzmy, że można się było domyślić, że był to skrót myślowy.

[ Dodano: Nie Lut 17, 2008 00:09 ]
skarabae pisze:i nie wiem czemu akurat Lactobacillus lactis na 1 miejscu, akurat do niej to bym miała wątpliwość czy się znajduje w jakichkolwiek znaczących ilościach. Lactobacillusy nie przetrwalnikują. Poza tym ostatnio jest tendencja by większe znaczenie przypisywać wytwarzanemu H2O2
Głównymi bakteriami w pochwie są włąśnie lactobacillusy (nawet na wikipedii można to znaleźć - wpiszvaginal flora"). A wytwarzanie przetrwalników nie ma tu nic do rzeczy. Ważne, że tworzą one kwaśne środowisko (dlatego nie należy właśnie myć miejsc intymnych mydłem). Co miałoby w pochwie wytarzać H2O2 w dużych ilościach?
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: błona dziewicza

Post autor: skarabae »

Ale nie L.lactis, to że Lactobacillusy to ja wiem
No nie ma, ale Savok napisał o sporach Lactobacillus na poprzedniej stronie.
Pałeczki kwasu mlekowego nie posiadają hemu, którego obecność warunkuje przebieg reakcji redukującej tlen do wody przy wykorzystaniu cytochromu. Zamiast tego metabolizm pałeczki kwasu mlekowego oparty jest o flawoproteiny, które umożliwiają przejście tlenu do nadtlenku wodoru.
z Ginekologia Praktyczna 3/2006, Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego do stosowania preparatu Lacibios Femina w położnictwie i ginekologii
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: błona dziewicza

Post autor: fimona »

Savok pisze:jest pozostaloscia po ksztaltowaniu sie pochwy w zyciu plodowym.
skoro tak, to inne zwierzeta tez ja pewnie moga miec.
Awatar użytkownika
Jagmin
Posty: 142
Rejestracja: 3 gru 2007, o 20:36

Re: błona dziewicza

Post autor: Jagmin »

he he skarabae, też czekałam aż to pytanie padnie
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: błona dziewicza

Post autor: Korczaszko »

a ja sobie odpowiem na swoje pytanie
nas na anatomii uczono, że zwierzęta (przynajmniej domowe, którymi się zajmujemy) mają niewielki fałd przedsionkowo pochwowy, którego nie można przyrównać z błoną dziewiczą. U koni i świni fałd jest całkiem spory u przeżuwaczy i mięsożernych niemal niewidoczne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości