Ból szyi

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
a.

Ból szyi

Post autor: a. »

Co jest przyczyną tego problemu i co się tam dzieje? Troche rozruszałam i jest juŻ lepiej, ale kiedy to przejdzie?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Ból szyi

Post autor: Vinci »

Prawdopodobnie przewialo ciebie (wtedy lepij isc do lekarza bo to moze miec grozne konsekwencje) albo poprostukrzywo spałas wtedy jakas maść, zawin w szalik i samo przejdze:)
a.

Re: Ból szyi

Post autor: a. »

Jakbym raptownie skręciła w tą stronę, to co mogłoby się stać?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Ból szyi

Post autor: Vinci »

Mogl sie naciagnąc jakiś miesien lub scięgno peknąc kreg, uszkodzic jakis nerw, stac sie cos zlego z dyskami. Proawdopodobnie stalo sie to pierwsze ale jaki bol nie bedze przechodzil to koniecznie do lekarza
Boli mnie szyja;/

Re: Ból szyi

Post autor: Boli mnie szyja;/ »

ja mam pytanie!
dzisiaj wstalam z okropnym bólem szyi po lewej stronie. posmarowalam sobie maścią, i juz mniej boli, ale jednak. i co ja mam teraz zrobić? kiedy mnie przestanie boleć? proszę o odpowiedź. z góry dzieki
jooo

Re: Ból szyi

Post autor: jooo »

a skad my mamy wiedziec kiedy przestanie bolec? posmaruj mascia zawiaz szalkiem i sie poloz za 2 dni powinno byc ok
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Ból szyi

Post autor: tin »

jooo pisze:a skad my mamy wiedziec kiedy przestanie bolec? posmaruj mascia zawiaz szalkiem i sie poloz za 2 dni powinno byc ok
Proszę mówić za siebie. Zwałszcza jeśli nie ujawinił/-a pan/-i swojej tożsamości. Troche kultury.

Najprawdopodobniej jest to wina złej pozycji głowy podczas snu(dlatego warto zadbać o dobra poduszkę). Koniecznie trzeba to rozmasować. Żeby szybciej przeszło można posmarowac maścią rozgrzewającą. Owijanie szalikiem w moim przypadku nic nie daje ale spróbować możesz.
Unikaj gwałtownych ruchów i czasem sama pomasuj bolace miejsce.
Czas kuracji to zazwyczaj 1-2 dni.
Jeśli jednak cię przewiało to szalik jest konieczny, aby utrzymać temperaturę i czas trwania bólu może być dłuższy.
Nie wiem dokładnie jak to wygląda z biologicznego(może raczej anatomicznego) punktu widzenia. Jesli ktoś się o tym uczył to niech napisze.
boli mnie szyja;/

Re: Ból szyi

Post autor: boli mnie szyja;/ »

Dziękuje bardzo za rady :)
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Ból szyi

Post autor: tin »

Cieszę się że mogłem pomóc
Revenat
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2007, o 16:04

Re: Ból szyi

Post autor: Revenat »

ja mam taki problem że boli mnie z prawej strony między barkiem a dolną częścią szyi jak się obracam w lewo . Mam tak od paru dni
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Ból szyi

Post autor: tin »

Zle spałeś, alebo przetrenowanie-taki ból jest czesty u sportowców. Poprostu nadwyrężenie mięsni. Polecam kompres, dobrą maśc i wizyte kontrolna u learza.
EdyŚka*

Re: Ból szyi

Post autor: EdyŚka* »

Heh ja kiedys gwałtownie obróciłam głową, a dopiero, co wstałam z łóżka, szyja mi zesztywniała. i taki mi zostało na 3 dni. nie mogłam obracać głową na lewo i prawo tylko moglam trzymać prosto, jeśli już chciałam się obejrzec to musialam się obrócić całym ciałem
Jucha-klucha
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2007, o 19:26

Re: Ból szyi

Post autor: Jucha-klucha »

mi też się zdażył tak ból szyi, ale szybko przeszło. sięgałam coś wysoko z półki i tak jakoś głowe obruciłam, że wcale ruszyć się nie mogłam W takich chwilach nie polecam wykonywania gwałtownych ruchów, może się źle skończyć.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości