Braki maturalne

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
joasia99
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2017, o 08:11

Braki maturalne

Post autor: joasia99 »

Hej. Odczuwam pewne braki, jakoś słabo się czuję z biochemem, który piszę za trzy miesiące i zastanawiam się nad jakimiś zmianami. Podręczniki i Witowski nie dają mi takich umiejętności jakie chciałabym mieć i właściwie muszę opanować. Muszę coś zmienić i mam na to trzy miesiące, chciałabym się poradzić. Co prawda nie przerobiłam całego materiału, bo idąc rozkładem Nowej Ery jestem na węglowodorach z chemii i zaczynam genetykę z biologii, ale czy sensownym byłoby robić to jakoś tak, że po prostu codziennie rozwiązywałabym arkusze na zmianę z biologii i chemii i zapisywała w jakimś zeszycie to czego ode mnie tam wymagali z wyjaśnieniami i przykładami zadań? Nie wszystko trzeba umieć a są rzeczy, które fajnie gdy ktoś wytłumaczy, ucząc się samej nie można na to wpaść ot tak. Uprzejmie proszę o opinię, zamiast wg.mnie niezbyt przyjaznego nowej maturze Witowskiego np.Teraz Matura, Czarnocki no i te arkusze + doczytywać to co w nich znajdę
castle
Posty: 105
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 16:43

Re: Braki maturalne

Post autor: castle »

Moim zdaniem pomysł robienia matur jest jak najbardziej poprawny. Sama przygotowując się do matury nie robiłam matur, a to jest jednak błąd. Myślałam, że to bez sensu jeśli nie zrobiłam materiału. Ale robiąc matury, zobaczysz o co tak naprawdę pytają z danego działu, a co jest zbędne i można pominąć lub mieć tylko ogólne pojęcie o tym. I Witowski ma dużo właśnie takiej nadprogramowej wiedzy. Uważam, że zamiast poświęcać czas na niego, można poćwiczyć bardziej zadania pod klucz". A robiąc coś w praktyce, czyli rozwiązując zadanie, więcej się zapamiętuje ( przynajmniej ja mam takie odczucia ). A przez te 3 miesiące można jeszcze przerobić sporo matur. A więc powodzenia !
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Braki maturalne

Post autor: persil1991 »

Na maturze takiej typowo podręcznikowej wiedzy za wiele nie potrzeba Do większości zadań jest opis, wstępna informacja. Nie znam nikogo, kto maturę zdałby dobrze, nie przerabiając sumiennie arkuszy. A 3 miesiące do matury to czas w sam raz na to - w necie można ich przecież znaleźć od groma
laynamour
Posty: 3
Rejestracja: 5 mar 2017, o 00:11

Re: Braki maturalne

Post autor: laynamour »

Kurczę, ja też chyba popełniam ten błąd i za bardzo się skupiam na tym Witowskim
japecznikow
Posty: 59
Rejestracja: 8 lut 2016, o 00:31

Re: Braki maturalne

Post autor: japecznikow »

wiesz przerobienie witowskiego bardzo dobrze przygotowywuje do chemii, ale nie do biologii, aczkolwiek cokolwiek robisz, to żeby dobrze zdać mature to nauke trzeba zamknąć właśnie na robieniu arkuszy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości