broń masowego rażenia - broń biologiczna

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
enaaa
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2016, o 19:40

broń masowego rażenia - broń biologiczna

Post autor: enaaa »

cześć! poszukuję dobrych książek - naukowych, dotyczących broni atomowej i ogólniej- broni masowego rażenia, pytam bo na podobny temat planuję przygotować swoją pracę licencjacką! Studenci i nie tylko proszę Was o podanie tytułów książek, które mogą mi pomóc w pisaniu pracy
enaaa
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2016, o 19:40

Re: broń masowego rażenia - broń biologiczna

Post autor: enaaa »

Myślę, że broń atomowa, chemiczna i w mniejszym stopniu biologiczna zagraża całemu światu Wielu szaleńców będących obecnie u władzy może wykonać tylko jeden ruch, jedno polecenie i doprowadzić do destrukcji części świata i nie tylko. Nie chodzi o to, czy BMR zagraża naszemu krajowi ale chcę pokazać jakie skutki niesie za sobą jej użycie, dlatego pytam o książki, które pomogą mi bliżej poznać taki rodzaj broni)
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: broń masowego rażenia - broń biologiczna

Post autor: Anthrax »

Kiedyś widziałem w Empiku książkę Broń masowego rażenia w działalności terrorystycznej". Ale nie wiem jak prezentuje się jej treść, gdyż nawet jej nie przekartkowałem. No ale może ta informacja Tobie pomoże
apoapo
Posty: 50
Rejestracja: 9 sie 2016, o 10:38

Re: broń masowego rażenia - broń biologiczna

Post autor: apoapo »

.

Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: broń masowego rażenia - broń biologiczna

Post autor: jacekp-bio »

Czemu nie artykuły ?

Nowe książki to symulacyjna zabawa bazująca na niuchu analityka lub analityków. Nikt nie jest w stanie ocenić realnego wpływu użycia w pełnej skali broni masowego rażenia. To o czym pisze poniżej było z ułatwionym dostępem pomocy. Wszelakie katastrofy są dobrym wskaźnikiem oraz ich historia.

Dwa filmy próbowały się z tym zmierzyć w odniesieniu do broni atomowej mianowicie Threads oraz Nazajutrz". Przy czym pierwszy podaje lepiej co tak naprawdę niszczy broń masowego rażenia. W skali zastosowania broni czeka Ciebie historia i to dużo historii.

1) broń chemiczna - tutaj I Wojna Światowa jak i katastrofa w Bhopalu lub zamach w Tokijskim Metrze oraz wszelakie wojny Irackie lub Wietnam gdzie zastosowano defiolanty.
2) broń atomowa / wodorowa - Hiroszima i Nagasaki i to
7906.pdf
(3.33 MiB) Pobrany 36 razy
3) broń biologiczna - to historia wielkich zaraz światowych ostatnia Hiszpanka 1918/1919 zrobiła swoje i na tym warto oprzeć opis. Epidemiologiczne książki powinny też być dobre.
4) brudna bomba - Fukushima i Czarnobyl, o dziwo polecę też PLUTOPIĘ - książka mająca formę reportażu jest dość ciekawa
5) bomba neutronowa - bliżej do brudnej bomby z przyśpieszonym efektem działania
6) ludzki umysł i kreatywność - i tym Rozwalisz każdego recenzenta i to jako podpowiedź dodaję.
enaaa
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2016, o 19:40

Re: broń masowego rażenia - broń biologiczna

Post autor: enaaa »

Dzięki wielkie za pomoc! Na pewno wezmę pod uwagę cenne wskazówki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości