bulimia a działanie pigułek antykoncepcyjnych

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
Kaja

bulimia a dziaŁanie piguŁek antykoncepcyjnych

Post autor: Kaja »

Zastanawiam się nad pewną kwestią. Moja koleŻanka jest anorektyczką. Chodzimy do tego samego gimnazjum, do tej samej klasy. Dlatego chcę jej pomóc. Widzę, Że ona walczy z tym,a przynajmniej sie stara. Ale moje pytanie jest inne. Codziennie łyka tabletki antykoncepcyjne. Czy spełniają one swoje zadanie? Bierze je koło godziny 20 po posiłku. Czasami zdarza się jej zwrócić jedzenie. Boję się o nią. Jej organizm moŻe być osłabiony i moŻe inaczej reagować na tabletki. Nie moŻe zrezygnować z tabletek, bo jak? Nie ma innych skutecznych sposobów zapobiegania niechcianej ciąŻy, a przecieŻ o to łatwo na dyskotece. PomóŻcie! Sama nie wiem co robić!
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: bulimia a dziaŁanie piguŁek antykoncepcyjnych

Post autor: Guru »

primo jest roznica miedzy anoreksja a bulimia! wiec sie zdecyduj

Go&#x15B&#x107 pisze: Nie ma innych skutecznych sposobów zapobiegania niechcianej ciąży, a przecież o to łatwo na dyskotece.
nie ma jak szanujaca sie dziewczyna, ludzie co to sie dzieje HELP!
co za swiat
Kaja

Re: bulimia a dziaŁanie piguŁek antykoncepcyjnych

Post autor: Kaja »

[quote="Guru"]nie ma jak szanujaca sie dziewczyna, ludzie co to sie dzieje[/quote]

Dla facetów to nigdy nie jest problem :( Niech dziewczyna się martwi :(

Słyszałeś o bulimicznej anoreksji? Chyba nie!

To jest powaŻny problem.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: bulimia a dziaŁanie piguŁek antykoncepcyjnych

Post autor: Guru »

nic nie pisalas o zadnej bulimicznej anoreksji, tylko naprzemiennie raz bulimia raz anoreksja!
Go&#x15B&#x107 pisze:Dla facetów to nigdy nie jest problem Niech dziewczyna się martwi
wszystko lezy w rekach dziewczyny, jak sie niesznuje niech sie zabezpiecza
bagatha

Re: bulimia a dziaŁanie piguŁek antykoncepcyjnych

Post autor: bagatha »

To raczej nie najlepsze miejsce na rozwiazywanie takich problemow.

Tabletki antykoncepcyjne nie dzialaja, jezeli dziewczyna je zwraca.

Skoro juz szukasz jakiegos rozwiazania na internecie to zobacz na stronach, ktore sie tym zajmuja np. ******.pl



[administrator] post edytowany przez administratora. Info: nie robimy reklam do innych for dyskusyjnych
Kaja

Re: bulimia a dziaŁanie piguŁek antykoncepcyjnych

Post autor: Kaja »

Sama teŻ łykam antykoncepcyjne i wcale nie uwaŻam się za łatwą :( Mam stałego partnera. I dlaczego uwaŻasz, Że wszystko w rękach dziewczyny? Wam łatwo tak mówić, nic Was nie interesuje z wyjątkiem sexu, a później niech martwi się dziewczyna.

Czepiasz się, a moja koleŻanka ma problem :( Liczyłam na pomoc.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: bulimia a dziaŁanie piguŁek antykoncepcyjnych

Post autor: Guru »

Go&#x15B&#x107 pisze:Sama też łykam antykoncepcyjne i wcale nie uważam się za łatwą
ty masz stalego partnera, ale wczesniej pisalas ze na dyskotece latwo o wpadke, to chyba nie ze stalym partnerem

Go&#x15B&#x107 pisze:dlaczego uważasz, że wszystko w rękach dziewczyny? Wam łatwo tak mówić, nic Was nie interesuje z wyjątkiem sexu, a później niech martwi się dziewczyna.
to co napisalas jest puste! a co dziewczyna jest dmuchana lalka ktora nie moze wyrazic swojego zdania, sprzeciwu? no chyba ze ta kolezanka taka jest!
i nie generalizuj mezczyzn! bo chyba malo wiesz o zyciu!
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

bulimia a antykoncepcja

Post autor: Laura »

Boże! W gimnazjum! Dziewczyno, czy nie uważasz, że to za wcześnie! A jak zajdziesz w ciążę to co? Mamusia wychowa? Przecież sama jesteś jeszcze dzieckiem!

A co do tabletek - Bagatha ma rację - jeśli zwymiotujesz to nie jesteś zabezpieczona. Po prostu tabletka się wtedy nie wchłania. Więc równie dobrze mogłabyś uprawiać seks bez zabezpieczenia!

Zastanów się co piszesz i co robisz. Seks w tak młodym wieku to jednak oznaka braku szacunku dla siebie! I nie oburzaj się, że Guru ma do tego taki stosunek. Ja jestem kobietą i uważam podobnie. A lat mam zdecydowanie więcej niż Ty!

[ Dodano: Wto Sty 03, 2006 10:27 pm ]
bagatha pisze:To raczej nie najlepsze miejsce na rozwiazywanie takich problemow.

Skoro juz szukasz jakiegos rozwiazania na internecie to zobacz na stronach, ktore sie tym zajmuja np. lekka.pl
A ja uważam, że to jest poważny problem i poruszanie go na TYM forum nie jest niczym złym. To, że jest to kontrowersyjny temat (chociażby ze względu na wiek autorki postu) nie znaczy, że NASZE FOrUM NIE JEST ODPOWIEDNIE!

Pozatym, Bagatha, lepiej by było gdybyś Kaji podała adres strony, na której znajdują się informacje na temat anoreksji, bulimii. Owszem, antykoncepcja też jej się przyda, ale najpierw powinna raczej rozwiązać inny problem. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
KIM
Posty: 213
Rejestracja: 9 sie 2005, o 01:00

Re: bulimia a dziaŁanie piguŁek antykoncepcyjnych

Post autor: KIM »

Mnie jedno solowo przychodzi na mysl jak czytam o uprawiajacej seks gimnazjalistce, ale sie powstrzymam.

A co do tego co sadzisz o facetach: to fajnych poznajesz kolegow (twojstaly partner tez taki jest?)
ehh
Moze lepiej nic juz pisac nie bedenie chce zranic nikogo bo ja nie mam litosci dla pewnych spraw.
A co do kolezanki do piszesz ze chce z tym walczyc moze by chciala sie zapisac na jakies zajecia dla anorektyczek, ale jak sama nie bedzie chciala wyzdrowiec to nikt jej do tego nie zmusi nie pytaj czemu wiem.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: bulimia a dziaŁanie piguŁek antykoncepcyjnych

Post autor: Guru »

Laura pisze:W gimnazjum! Dziewczyno, czy nie uważasz, że to za wcześnie!
a one wogole cos uwazaja?! bo chyba nie!
Laura pisze: A jak zajdziesz w ciążę to co? Mamusia wychowa? Przecież sama jesteś jeszcze dzieckiem!
tym to sie chyba najmniej przejmuja, i oczywiste ze beda zerowac na rodzicach, ktorzy przeciez nie odmowia pomocy swojemu dziecku, nawet pomimo glupoty jaka to dziecko sie wykazalo. sam sie zastanawiam czy glupota czy nie zdaja sobie sprawy z konsekwencji. zreszta jedno z drugim sie laczy.
Laura pisze:A ja uważam, że to jest poważny problem i poruszanie go na TYM forum nie jest niczym złym. To, że jest to kontrowersyjny temat (chociażby ze względu na wiek autorki postu) nie znaczy, że NASZE FOrUM NIE JEST ODPOWIEDNIE!

Pozatym, Bagatha, lepiej by było gdybyś Kaji podała adres strony, na której znajdują się informacje na temat anoreksji, bulimii. Owszem, antykoncepcja też jej się przyda, ale najpierw powinna raczej rozwiązać inny problem. Pozdrawiam!
w pelni popieram!

[ Dodano: Sro Sty 04, 2006 8:04 pm ]
KIM pisze:staly partner"
dobrze okreslilas, ten cudzyslow jest faktycznie niezbedny! bo jak mozna nazwac stalym partnerem kogos, jesli sie jest w gimnazjum?!
bagatha

Re: bulimia a dziaŁanie piguŁek antykoncepcyjnych

Post autor: bagatha »

Lauro, podalam Kaji strone, moze przypomne: www.*****.pl
zle to ujelam, uwazam po prostu,ze takich problemow nie rozwiazuje sie na internecie, a jesli nie ma innego wyjscia,
to najlepiej na stronach, ktore sie tym zajmują. Dokladnie tym, bo jak piszesz i z czym sie zgadzam- jest to powazny problem.

pozdrowienia


[administrator] post edytowany przez administratora. Info: nie robimy reklam do innych for dyskusyjnych
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: bulimia a dziaŁanie piguŁek antykoncepcyjnych

Post autor: Laura »

bagatha pisze:Lauro, podalam Kaji strone, moze przypomne: www.*****.pl
zle to ujelam, uwazam po prostu,ze takich problemow nie rozwiazuje sie na internecie, a jesli nie ma innego wyjscia, to najlepiej na stronach, ktore sie tym zajmują. Dokladnie tym, bo jak piszesz i z czym sie zgadzam- jest to powazny problem.
Masz dziwny tok myślenia. Może i powinna opisać swój problem na innym forum i tam czekać na odpowiedź, ale dlaczego nie tutaj Zawsze jak się pojawia jakiś bardziej kontrowersyjny problem, powiązany w jakimś stopniu z biologią, to ZAWSZE piszesz, żelepiej na innej stronie",lepiej na innym forum i podajesz linki. Skoro ktoś zadaje pytanie tutaj, to należy mu pomóc, albo przynajmniej spróbować, a nie odsyłać dalej! W ogóle pisząc w taki sposób próbujesz dodać sobie jakiegoś prestiżu - zauważ - to nie TY jesteś ADMINISTRATOREM i nie do Ciebie należy ostateczna ocena postu, który może się znaleźć na tym forum!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: bulimia a dziaŁanie piguŁek antykoncepcyjnych

Post autor: Guru »

Masz dziwny tok myślenia. Może i powinna opisać swój problem na innym forum i tam czekać na odpowiedź, ale dlaczego nie tutaj Zawsze jak się pojawia jakiś bardziej kontrowersyjny problem, powiązany w jakimś stopniu z biologią, to ZAWSZE piszesz, żelepiej na innej stronie",lepiej na innym forum i podajesz linki. Skoro ktoś zadaje pytanie tutaj, to należy mu pomóc, albo przynajmniej spróbować, a nie odsyłać dalej!
POPIERAM!
Laura pisze: W ogóle pisząc w taki sposób próbujesz dodać sobie jakiegoś prestiżu - zauważ - to nie TY jesteś ADMINISTRATOREM i nie do Ciebie należy ostateczna ocena postu, który może się znaleźć na tym forum!
Dokladnie tak, a przeciez Baghato jestes takim samym moderatorem jak inni! i takie wywyzszanie sie nie jest zbyt odpowiednie. o tym ze nie powinnismy danej osobi tutaj pomagac to moze zadecydowac admin, a ty bys pewnie od razu zamknela watek gdybys mogla.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości