Cały fenomen Witowskiego

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: Tahtimittari »

Jak ja zdawałam maturę to gdzieś w internecie znalazłam poprawki do Witowskiego, chciałam Wam dać ten link, ale niestety już go zapisanego nie mam, poszukajcie na stronie wydawnictwa, na pewno łatwiej będzie mając je
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: Tuś. »

PalmaKokosowa pisze:jest, np. są zerżnięte żywcem zadania z matury, a odpowiedzi są ewidentnie złe, mnie w tym zbiorze drażni to, że jest mało miejsca pod każdym zadaniem i się źle pisze.
Piszesz po książce? Brrr! Ja mam zeszyt, miejsca ile chcę, a książka czysta i możliwa do sprzedania, kiedy nie będzie potrzebna.
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: Molcia »

Ja też mam problem jak to rozegrać, no bo niby w zeszycie więcej miejsca, ale nie widzisz jednocześnie treści zadania, wolałabym jednak sobie w książce pisać, no ewentualnie będę robiła na brudno w zeszycie, a jak sprawdzę i będzie ok to przepiszę jakoś do tego zbioru ołówkiem. Muszę się wziąć za tego Witowskiego, bo niewiele już czasu zostało, a ja mam takie tyły w tych zadaniach, że szok!
Awatar użytkownika
Bree
Posty: 130
Rejestracja: 1 paź 2009, o 10:44

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: Bree »

Witowski to mógłby chociaż zrobić jakąś erratę chociaż chyba trudno o nią, jeżeli odpowiedzi przesunięte są o 100 do przodu
no cóż.
vetaankaaa
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2010, o 02:47

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: vetaankaaa »

witam za bardzo nie wiem gdzieby umieścić te zada nko więc może mi pomożecie, chodzi o konfiguracje elektronowa według schematu np Na 1s2 2s2 2p6 s31 dla pierwiastków N, Fe, Co, Cl, Al, Si, Ar. z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: Tuś. »

Molcia pisze:Ja też mam problem jak to rozegrać, no bo niby w zeszycie więcej miejsca, ale nie widzisz jednocześnie treści zadania, wolałabym jednak sobie w książce pisać, no ewentualnie będę robiła na brudno w zeszycie, a jak sprawdzę i będzie ok to przepiszę jakoś do tego zbioru ołówkiem.
Nie widzisz? To jak ty te zadania robisz, z zamkniętą książką?
Otwieram sobie książkę, otwieram zeszyt i jadę.
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: Molcia »

Tak, tak, ale i najbardziej jest wkurzające, jak chcesz odstawić i się książka sama zamyka. Poza tym tu podręcznik, tu witowski, tu jakieś notatki czy zeszyt i niezły majdan na stole się robi.

Tak naprawdę nie ma dobrego sposobu. Bo ja piszę na kartkach sobie, potem jeszcze ile czasu schodzi na sprawdzanie, poprawianie, a wszystkie i tak mi się do witowskiego nie chce przepisywać ołóweczkiem. Dobra kończę swoje wywody. W weekend zrobiłam alkohole, fenole, ketony i aldehydy! Szkoda, że tak to wolno idzie
ar33k
Posty: 538
Rejestracja: 29 gru 2009, o 12:45

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: ar33k »

Ja się w końcu wziąłem za Witowskiego, żeby później sobie nie pluć w twarz, że zająłem się tylko biologią. Zrobiłem niby 250 zadań z budowy atomu i wiązań, ale zajęło to cały dzień. Sic!
Ja chcę już czerwiec
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: PalmaKokosowa »

Ja wolę jednak robić w książce, bo przynajmniej mam czarno na białym, co zrobiłam.
Nie uważacie, że w tej książce jest za dużo zadań ze stechiometrii i reakcji w roztworach wodnych? Nie chce mi się tego wszystkiego robić. D
Arek, ja też chcę czerwiec, gorzej jak mi matura nie pójdzie, wtedy czerwiec będzie najgorszym miesiącem mojego życia.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: Usagi_Tsukino »

Akurat działu reakcje w r-rach wodnych radzę nie opuszczać czerwiec był dla mnie najgorszym miesiącem życia
ar33k
Posty: 538
Rejestracja: 29 gru 2009, o 12:45

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: ar33k »

A ja wolę mieć już to za sobą. Nawet jak mam napisać źle maturę. Wychodzę z założenia, że jak nie w tym roku pójdę na studia, to w następnym =] Poza tym aż nie chcę myśleć co będzie jak wrócę po feriach do szkoły Tak mi się nie chce -_-
Ola;)
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2009, o 19:41

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: Ola;) »

vetaank pisze:witam za bardzo nie wiem gdzieby umieścić te zada nko więc może mi pomożecie, chodzi o konfiguracje elektronowa według schematu np Na 1s2 2s2 2p6 s31 dla pierwiastków N, Fe, Co, Cl, Al, Si, Ar. z góry dziękuję
7N 1s2 2s2 2p3[2He] 2s2 2p3

26Fe 1s2 2s2 2p6 3s2 3p6 4s2 3d6[18Ar] 3d6 4s2

17Cl 1s2 2s2 2p6 3s2 3p5[10Ne] 3s2 3p5

27Co 1s2 2s2 2p6 3s2 3p6 4s2 3d7[18Ar] 3d7 4s2

13Al 1s2 2s2 2p6 3s23p1[10Ne] 3s2 3p1

14Si 1s2 2s2 2p6 3s2 3p2[10Ne] 3s2 3p2

18Ar 1s2 2s2 2p6 3s2 3p6
AnelinSackville

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: AnelinSackville »

Poza tym aż nie chcę myśleć co będzie jak wrócę po feriach do szkoły Tak mi się nie chce -_-

Ja mam to samo. Po feriach masa sprawdzianów, kartkówek i wypracowań i gdzie tu znaleźć czas na naukę do matury? Denerwuje mnie to że nie robimy powtórek tylko prujemy z materiałem do przodu, żeby to jeszcze nam jakieś kółka robili ale nie, u nas w szkole można liczyć tylko na siebie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości