Cały fenomen Witowskiego

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Anatomicus
Posty: 53
Rejestracja: 19 paź 2009, o 19:01

Cały fenomen Witowskiego

Post autor: Anatomicus »

Właśnie zamówiłem zbiory zadań o których bardzo dużo słyszałem, jednak zastanawia mnie sama reklama autora. Wydawnictwo pisze że wszystkie zadania z matury 2009 pochodziły właśnie z jego zbioru, czy to prawda?
Wydaje mi się to trochę nierealne dlatego z chęcią dowiem się tego od kogoś kto korzystał z tej pozycji.
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: Asillith »

Przesada to trochę jest ale większość była podobna do tego co jest w zbiorku. Uważam mimo wszystko że ten zbiorek jest naprawde super.
Awatar użytkownika
paulcia3005
Posty: 113
Rejestracja: 8 lis 2009, o 20:45

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: paulcia3005 »

Ja również uważam ze jest dobrym przygotowaniem do matury:)
Korzystam z niego i jestem zadowolona.
polecam:)
Awatar użytkownika
alove
Posty: 71
Rejestracja: 28 cze 2009, o 18:07

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: alove »

nie chodzi o to, że wszystkie zadania pochodziły z jego zbioru a więc były identyczne. bez przesady w Witowskim zebrane są zadania z matur i egzaminów na AM z kilku dobrych lat, a więc mogły być one podobne do tych maturalnych majowych, ponieważ matura z chemii jest bardzo przewidywalna i przecież nie będą w nieskończoność wymyślać całkiem nowych zadań, tylko wzorować się na tych z poprzednich lat a Witowski jest świetny - mnóstwo zadań poukładanych tematycznie, co znacznie ułatwia powtarzanie materiału. moim zdaniem w przygotowaniach do matury nieco lepszy niż Pazdro, w którym jednak są zadania nieco trudniejsze niż maturalne. w każdym razie, oba te zbiorki są bardzo przydatne )
xienka

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: xienka »

a ja mam takie pytanko, otóż ja mam te zbiory z roku 2009(w tamtym roku, sobie tak o kupiłam, żeby coś porobić itd.) mimo, że w 2011 będę pisać z chemii maturę(raczej). czy waszym zdaniem źle że sobie kupiłam te zbiory(mam II części), bo pewnie rok przed moją maturą będą lepiej dopracowane. jak myślicie?

a co do tematu, moja nauczycielka mówiła właśnie, że te wszystkie zadania były z witosa, ale ona pewnie przeczytała na tej stronie . ja w to wątpię, na pewno były podobne.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: godziasia »

a ja mam takie pytanko, otóż ja mam te zbiory z roku 2009(w tamtym roku, sobie tak o kupiłam, żeby coś porobić itd.) mimo, że w 2011 będę pisać z chemii maturę(raczej). czy waszym zdaniem źle że sobie kupiłam te zbiory(mam II części), bo pewnie rok przed moją maturą będą lepiej dopracowane. jak myślicie?
bez przesady, nadadzą Ci się na pewno. Przybędzie może parenaście zadań, podobnych do poprzednich więc nie przejmuj się, będą dobre
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: Sephora »

ja mam zbiorek 2002-2008 i z tego co wiem naniesione są drobne poprawki w nowszym zbiorze. Głównie poprawione są błędy w odpowiedziach, ale na stronie jest też errata więc samemu można poprawic. I myślę że to jest główny minus tego zbioru- gdzieniegdzie błedy, ale i tak oceniam go jako bardzo dobry. Przynajmniej typ zadań jest typowo maturalny, a nie np. testowy. Jestem dotychczas z niego zadowolona
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: Tuś. »

Jak mawia mój wykładowca z matmy, nie można stworzyć zbioru zadań zupełnie bez błędów ].

Ja mam zbiór z lat 2002-2007, nie sądzę, by były jakieś mega wielkie różnice, porównywałam z nowymi zbiorami koleżanki, różnią się ilością zadań, no i oczywiście poprawionymi błędami. Różnica zadań to jakaś setka była, jeśli dobrze pamiętam.
Awatar użytkownika
Bree
Posty: 130
Rejestracja: 1 paź 2009, o 10:44

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: Bree »

w najnowszym wydaniu też jest błąd.może nie jakiś istotny (nie w zadaniach), a jedynie logistyczny- przesunięte są odpowiedzi.
ale ja i tak jest bardzo zadowolona z tego zbioru!
mousse
Posty: 181
Rejestracja: 29 gru 2009, o 18:51

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: mousse »

ale nie zdaje się Wam, że jednak jest tam trochę zadań np. z błędami w kluczu odpowiedzi?
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: PalmaKokosowa »

jest, np. są zerżnięte żywcem zadania z matury, a odpowiedzi są ewidentnie złe, mnie w tym zbiorze drażni to, że jest mało miejsca pod każdym zadaniem i się źle pisze.
pete90
Posty: 33
Rejestracja: 30 sty 2010, o 13:38

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: pete90 »

Co by nie mówić jest to najlepszy zbiór do matury z chemii.
W żadnym innym zbiorze zadania nie sa aż tak maturalne .
Ale Witowski w końcu jest egzaminatorem.
biber
Posty: 110
Rejestracja: 20 sty 2009, o 13:22

Re: Cały fenomen Witowskiego

Post autor: biber »

na 2500 zadań musi być kilka błędów w kluczu mój nauczyciel zawsze mówił zeby nie zwracać uwagi na klucz tylko zrobić zadanie tak aby być pewnym odpowiedzi :F
Ale to nie zawsze takie proste. Ja osobiście lubie Witowskiego ale więcej robie zadań od Persony
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości