Chamskie zaczepki pacjentów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Chamskie zaczepki pacjentów

Post autor: randomlogin »

Z tym niewiele maja do powiedzenia to nie jest prawda - nawet jesli wyrazili zgode, to moga ja cofnac. Chocby ustnie. Chocby jednorazowo. Chocby w stosunku do konkretnej osoby. Wiec tym nikt sie nie przejmowal lamiecie prawa pacjenta.

Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: Chamskie zaczepki pacjentów

Post autor: Blathmac »

Ulegali argumentowi, że każdy kiedyś się uczył i jeśli się nie zgodzą, to nigdy się nie nauczymy. Nikt nic nie robił na siłę, więc żadne prawa nie były łamane
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Chamskie zaczepki pacjentów

Post autor: zetsu »

Powiem tak, większość z piszących tutaj Pań robi wielki problem tak gdzie go nie ma.
U mnie np w zakłądzie diagnostyki obrazowej sporo starszych Pań się do mnie uśmiecha i próbują zeswatać ze swoją wnuczką, pytają się mnie czy następnym razem też ich zbadam bo nie chcą żeby robił to mój stary szef. Jedna z pacjentek nawet . pocałowała mnie w policzek! Oki to trochę mnie już wkurzyło, ale nie zrobiłem większej awantury.
Po prostu nauczyć się musicie dystansu do siebie bo pracujecie z ludźmi! Są to nierzadko ludzie prości, ludzie z podstawowym wykształceniem z jakiejś wsi zabitej dechami itd. Nauczyć się żartować, a nie doszukiwać się szowinizmu, seksizmu i innych wyolbrzymionych problemów, albo zmienić pracę.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Chamskie zaczepki pacjentów

Post autor: MrBrightside »

Zetsu dobrze prawi!
To, co wypisuje fankopia, to jakiś totalny kosmos. Pacjenci mają do ciebie czuć szacunek, bo co? Bo wbiłaś się w fartuch i powiesiłaś litmana na szyi? Na szacunek trzeba sobie, niestety (a może stety?), zapracować. Ludzie są różni i sztuką jest złapać kontakt z każdym. Jakieś unoszenie się i obrażanie, bo ktoś skomplementował twoje oczy jest niepoważne. Ciesz się, że ludzie dostrzegają twoje piękne oczy! :v A jeśli kontakty z ludźmi są dla ciebie tak problematyczne, to może faktycznie warto rozważyć przebranżowanie się, póki jeszcze nie jest za późno? :p

Peace!
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Chamskie zaczepki pacjentów

Post autor: makebelieve »

Ej ja zaczęłam się już zastanawiać czy ze mną jest coś nie tak, bo ja lubiłam te komplementy pacjentów D W sensie zawsze to spoko, że pacjent pochwali zgrabne rączki czy ładne oczy niż jakby patrzył na mnie z niechęcią Ja właśnie na praktykach utwierdziłam się w przekonaniu (ok, wiem że to może mi się jeszcze zmienić, ale mówię na dzień dzisiejszy), że kontakt z pacjentem bardzo mi odpowiada i lubię sobie zagadać chwilę z pacjentami. I nawet przez myśl mi nie przeszło żeby obrażać się za te komplementy, ja tam wychodziłam z uśmiechem na twarzy z sali
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Chamskie zaczepki pacjentów

Post autor: Mårran »

takeiteasy, ja też lubię takie tekściki, raz, że to miłe, że ktoś doceni oczka, dwa, że widać, że pacjent stara się rozładować atmosferę A ta dyskusja powyżej to chyba bardziej w kontekście nadmienionego klepania po tyłku, co oczywiście jest niedopuszczalne.
Pani Buka
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Chamskie zaczepki pacjentów

Post autor: AnnaWP »

Ja też trochę się dziwię. Może to kwestia słabego charakteru?
Zwykle tzw. docinki są przyjemne, przecież to komplement.
Jeżeli przekracza ktoś granicę, co się rzadko zdarza, odpowiadam z przekąsem. Ale niektórzy panowie tak po prostu mają, że lubią poflirtować. Taka ludzka natura.

Nie zdarzyło mi się poza dyskoteką, żeby obcy facet klepał mnie po tyłku. A może wygląd jest niestosowny? Niestety, tutaj nie ma zmiłuj się, żeby być traktowaną jak dama, należy prezentować się jak dama.
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Chamskie zaczepki pacjentów

Post autor: jacekp-bio »

Dzieci dzieci dzieci to nasze pracownicze podwórko i niestety jest obarczone pewnymi starymi przekonaniami. Wynikającymi z wychowania a nie stanu posiadania, czy przysłowiowego żartu. Zażartujcie sobie z płci lekarza w Zurychu klepnijcie pielęgniarkę w tyłek w szpitalu np. w Saint-Tropez. Zaproponujcie randkę lekarce w Nowej Zelandii D i zobaczymy jak szybko zmienicie zdanie o dopuszczalności określonego działania. Zażartujcie z religii w obecności arabskiego albo hinduskiego lekarza D

Chcę też widzieć miny osobnika klepiącego pracownicę labu np. w korporacji DuPont / IBM w tyłek albo Powiedzcie jej, że kobiety są słabsze. Powiedzcie coś szowinistycznego w obecności np. pracowników handlowych . chcę widzieć wasze miny na ich reakcję D
Awatar użytkownika
fankopia47
Posty: 91
Rejestracja: 26 lip 2013, o 23:40

Re: Chamskie zaczepki pacjentów

Post autor: fankopia47 »

Drogi MrBrightside, szacunek jest należny ze względu na to, że i ja traktuję swoich pacjentów z szacunkiem. Wysłuchuję ich, badam, z każdym się przywitam, pozegnam, do każdego uśmiechnę. Nie jest miłe, gdy pacjent nie chce się zgodzić na wykonanie przeze mnie jakiejś procedury ze względu na płeć a zdarza się i tak. Nie jest też miłe gdy na moje profesjonalne zachowanie pacjent reaguje tak jak zareagował( klepaniem po tyłku i niestosownymi komentarzami). Myślę że ta dyskusja przestaje zmierzać w dobrym kierunku, myślę też , że otrzymałam kilka sensownych rad. Jacek-bio , słuszna uwaga. Ciekawe ile jeszcze potrwa zanim do Polski przywędruje ta Europa. Personel szpitala nawet nie zareagował, lekarze i pielęgniarki zaczęli się śmiać z przytoczonego powyżej incydentuwiele by mówić. Zamykam dyskusję, dziękuję wszystkim za wypowiedzi
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Chamskie zaczepki pacjentów

Post autor: randomlogin »

fankopia47 pisze:Nie jest miłe, gdy pacjent nie chce się zgodzić na wykonanie przeze mnie jakiejś procedury ze względu na płeć a zdarza się i tak.
Ok, nie jest moze mile, ale to juz dla odmiany jest calkowicie prawo pacjenta, wiesz o tym, prawda? W sensie co innego klepanie po tylkach, to jasne. Dyskusyjne sa jakies zwykle, sympatyczne komplementy (BTW mowisz, ze ty jestes dla nich zyczliwa - oni komplementami tez czesto probuja byc po prostu zyczliwi, w taki sposob w jaki umieja, i raczej nie kazdy starszy pan mowiac, ze masz ladne oczy oblizuje sie przy tym lubieznie - i to ty zyczliwosci nie doceniasz, a nie oni). Ale to, ze nie chca zebys cos robila, bo jestes kobieta, to im akurat kurde wolno. Sam nie wykluczam, ze bym tak powiedzial, a akurat pracuje w zawodzie - i jak najbardziej i jak najchetniej moge dawac na sobie cwiczyc, ale nie kazdemu, i to wggtmojego< uznania, a nie sprawiedliwosci dziejowej.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Chamskie zaczepki pacjentów

Post autor: Mårran »

Też jakbym miała być zoperowana, to bym wolała, uhm, no przez faceta no
Pani Buka
decadence555
Posty: 68
Rejestracja: 2 gru 2015, o 17:19

Re: Chamskie zaczepki pacjentów

Post autor: decadence555 »

Mårran, dlaczego?
Awatar użytkownika
jacekp-bio
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2015, o 21:39

Re: Chamskie zaczepki pacjentów

Post autor: jacekp-bio »

Czy płeć ma naprawdę jakieś znaczenie ? Jak mamy mieć lewatywę to będzie to obojętne czy zrobi to kobieta czy facet i tak będziemy jak kaczki chodzić przed operacją .
M&#xE5rran pisze:Też jakbym miała być zoperowana, to bym wolała, uhm, no przez faceta no
paskudne odpowiem, zależy od typu operacji zapewne
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości