Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: Grace »

Wszystkim idącym na biologię w celu poprawy matury zawsze odradzam studia biologiczne. Co do chemii, to fakt, powtarza się materiał z liceum na studiach, choć w zupełnie inny sposób jest przerabiany, ale dla poprawiania biologii to już w ogóle bez sensu, chyba że ktoś kocha wręcz systematykę glonów, roślin oraz wszelkiego robactwa i czuje w sobie wielką potrzebę posiadania tej wiedzy na maturze ]
yohans
Posty: 12
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 19:24

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: yohans »

Całkowicie się zgadzam z Grace. Tylko z chemii jest powtórka. Ale mnie by było trochę głupio chodzić na samą chemięP Bo jak będziesz chodzić na resztę zajęć, to słabo z czasem będzie, żebyś się mógł przygotować do matury, która na przykład z biologii jest z z zupełnie innego materiału (bo tutaj np. masz na bezkręgowce cały semestr, a w liceum parę lekcji) Btw, z osobami, które przychodzą na biologię przeczekać rok jest tak, że zwykle zostają) Nie zawsze, ale często tak jest)
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: prezesowaaa »

z bioli za wiele sie do matury nie powtórzy:) niesetty ale chemia nawet nawet:P
ventii
Posty: 4
Rejestracja: 4 mar 2010, o 11:08

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: ventii »

OK a jesli chodzi o wybor to co byscie mi polecali ? Jaki kierunek najlepiej wybrac zeby nie siedziec w domu a dobrze opanowac biologie maturalną
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: Grace »

Co prawda jak dotąd studiowałam jedynie biologię ale przypuszczam, że na żadnych studiach nie przygotujesz się do matury z biologii, bo nikt nie zada na egzaminie czy kolokwium pytania polegającego na odczytaniu z wykresu, narysowaniu tabelki, wyszukaniu w tekście. Poza tym, ja nie wiem co jest takiego złego w przezimowaniu w domu- że niby jest większa mobilizacja do nauki na studiach, gdzie tu koło, tam wejściówka, a sesja zbliża się wielkimi krokami? No tak, aż pali się człowiek do powtarzania po raz n-ty innego materiału Ale co kto woli.
Awatar użytkownika
Matro
Posty: 19
Rejestracja: 13 mar 2010, o 08:25

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: Matro »

Grace, zapytam tak z czystej ciekawości, co planujesz robić po skończeniu tego wspaniałego kierunku studiów jakim jest biologia? Praca w Polsce? Za granicą? A może rozpoczęcie nowego fakultetu?
Minako Aino
Posty: 17
Rejestracja: 11 lut 2009, o 19:08

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: Minako Aino »

Na UJ z tego co jest napisane w zasadach rekrutacji 2010/2011 chemia nie jest potrzebna do studiowania biologii. To znaczy jest do wyboru- chemia albo biologia, ale nie muszą być zdane równocześnie.
Dla mnie to świetna informacja, bo nie zdaję chemii (jestem w liceum na profilu psychologicznym bio-pol-ang i ciężko byłoby mi zdać chemię rozszerzoną, choć jako przedmiot bardzo ją lubię).
Awatar użytkownika
mimose91
Posty: 44
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:01

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: mimose91 »

ja wiem ze to roznie brzmi ale ja chce byc naukowcem, nie weterynarzem, to jest jedyne co chce robic
czy ktos moze mi jeszcze powiedziec jaka jest roznica pomiedzy uniwersytetami typu UAM UJ UG a tymi uniwersytetami przyrodniczymi czy np sggw? gdzie jest lepiej?
I jeszcze jedno pytanko mam. jest ktos z was moze na kierunku hydrobiologia i ochrona wod na UAM? jesli tak to prosze o jakies informacje na temat tego kierunku
Awatar użytkownika
Krasus
Posty: 103
Rejestracja: 17 lip 2009, o 11:56

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: Krasus »

oszka pisze:z tego co pisali inni studiujacy biologie w iinych watkach to pierwszy rok pomoze Ci ewentualnie tylko w chemii bo to ona jest glownie na pierwszym roku.
Powiem Ci że jak teraz wspominam moją chemię ogólną i analityczną z dr. P. na UG to niewiele to miało z maturą wspólnego, nawet niewiele z chemią ogólnie
Ach te wykłady o kosmologii.
oszka pisze:Z biologii jest biologia roslin co jak wiesz na maturze nie za bardzo sie liczy
Na II sem. na bio UG jest biologia komórki, tam się można całkiem sporo dowiedzieć o organellach ale bardzo szczegółowo, no i o barwieniu, odczynnikach itd. Ale fakt, materiału stricte maturalnego jest niewiele.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości