Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
mimose91
Posty: 44
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:01

Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: mimose91 »

Witam wszystkich
Jestem pasjonatką biologii a w roku 2010 zdaję maturę no i oczywiście marzą mi się studia biologiczne To co najbardziej kocham to zoologia, ewolucjonizm, paleontologia, ekologia. Chciałabym robić w przyszłości coś związanego z tymi naukami- chyba głownie zoologia i tu najbardziej pasjonuje mnie herpetologia czyli gady(węże:*) i płazy. Chciałabym zajmować się badaniami różnych gatunków, dowiedzieć się więcej o pochodzeniu i gadach kopalnych. Ogólnie to ktoś może pomyśleć, że bujam w obłokach albo że jestem dziecinna, cóż może i jestem, ale uważam że jak się chce to wszystko można. Nie wiem jednak którą uczelnię najlepiej wybrać? Oczywiscie wszystko zależy od tego jak mi pójdzie matura(zdaję biole R, matme P, angielski i polski rowniez na P) jednak chciałabym wybrać możliwie jedną z najlepszych uczelni. Okazuje sie jednak ze chyba na nie kazdej moglabym sie potem nastawic na taka specjalizacje jak pisalam. Pytanie brzmi więc: gdzie w moim przypadku najlepiej byloby zdawac? Biolę mysle ze na te 80% powinnam miec reszta to nie wiem jak mi pojdzie ^^
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: Miniaa »

W Krakowie na UJ masz koło przyrodników z sekcją herpetologiczną
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: prezesowaaa »

jak jesteś w stanie przezyc najmniej potrzebne przedmioty typu majce, infe itp to uj bedzie odpowiedni) ale przydala by sie maturka z chemii)
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: oszka »

matura z chemii na uj jest niestety konieczna
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: Miniaa »

Dostałam się na UJ w pierwszej rekrutacji bez chemii, więc nie jest potrzebna. Wtedy trzeba bardzo wysoko zdać biologię. Da się jak widać
Awatar użytkownika
Krasus
Posty: 103
Rejestracja: 17 lip 2009, o 11:56

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: Krasus »

mimose91 pisze:Oczywiscie wszystko zależy od tego jak mi pójdzie matura(zdaję biole R, matme P, angielski i polski rowniez na P) jednak chciałabym wybrać możliwie jedną z najlepszych uczelni.
Angielski lepiej na rozszerzeniu - po pierwsze, na niektóre uczelnie łatwiej się wtedy dostać, po drugie - angol się przydaje po prostu. Na studiach będziesz miała sporo łaciny, którą najłatwiej kojarzy się właśnie z angielskim.
mimose91 pisze:Okazuje sie jednak ze chyba na nie kazdej moglabym sie potem nastawic na taka specjalizacje jak pisalam.
Z tym jest akurat bardzo różnie, ale radziłbym sprawdzić zainteresowania naukowe szefa danej katedry. Serio. Może być tak, że np. katedra zoologii bezkręgowców zajmuje się w większości badaniami nad owadami w bursztynie i muchówkami, i jeśli dany student chce zrobić magisterkę z pająków, to nie ma takiej możliwości bo musi zrobić ją z muchówek i tyle. Autentyk.
Zresztą, zawsze możesz zrobić sobie licencjat gdziekolwiek, a magisterkę tam, gdzie Ci to pasuje pod kątem pracy magisterskiej i dalszej pracy naukowej.
mimose91 pisze:Pytanie brzmi więc: gdzie w moim przypadku najlepiej byloby zdawac? Biolę mysle ze na te 80% powinnam miec reszta to nie wiem jak mi pojdzie ^^
Ja miałem w okolicach 50% i spokojnie się dostałem
biolog1234
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2009, o 20:03

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: biolog1234 »

Ludzie nie idźcie na biologie, szkoda czasu,włożonej pracy bo nauki jest naprawde sporo a pracy jak ni ma tak ni ma
yohans
Posty: 12
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 19:24

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: yohans »

Praca jest, jak się wie gdzie szukać i jaką specjalizację robić:) No i oczywiście śmiało mogę polecić UJ:D ^^ I to nie tylko z moich opinii. Ale trzeba się przygotować, że nauki jest dużo, Jestem po I semestrze i już mnie wszyscy straszą tym natłokiem materiału w przyszłych semestrachP
biolog1234
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2009, o 20:03

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: biolog1234 »

no może z tą specjalizacją to i racja.oj po botanice cieżkoooteż polecam UJ w sumie miło wspominam czas studiów na uj fajni ludzie, życzliwi. Profesorowie też oki
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: zetsu »

Jezeli lubisz zwierzątka to bym radzil pojsc na weterynarie, praca jest pewniejsza
ventii
Posty: 4
Rejestracja: 4 mar 2010, o 11:08

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: ventii »

Cześć. Mam pytanie czy po zdanej maturce biologia R- 60% , chemia R-75% angielski P-82% i polski P-60% mam szanse na UJ na biologie ? Jak wogole oceniacie tam poziom ciezko, jak dal zwyklego zjadacza chleba Wielkie dzieki za info. Pozdro
yohans
Posty: 12
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 19:24

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: yohans »

Myślę, że raczej się dostaniesz:) Żeby po prostu przetrwać, to nie musisz się uczyć dużo więcej niż w liceum. Natomiast jeśli na serio podchodzisz do tych studiów i zależy ci na wynikach, na nauczeniu czegoś i na tym, żeby te studia były fajne (bo to w dużej mierze jest uzależnione od wybieranych kursów - na biologię narzekają głównie ci, którym zależy tylko na tym, żeby wyrobić limit punktowy :] ), to trzeba się sporo uczyć, ale da się to ogarnąć:) Ja polecam:) No i zapraszam na stoisko biologów na dniu otwartym UJ 19.03.2010 w Auditorium Maximum UJ:) Będziecie mogli zobaczyć trochę tego co robimy i to nie tylko na zdjęciachD
ventii
Posty: 4
Rejestracja: 4 mar 2010, o 11:08

Re: Chcę studiować biologię- tylko gdzie?

Post autor: ventii »

Wielkie dzieki Yohans Dobrze ze na forum sa Tacy ludzie Dzieki za zaproszenie, byc moze dam rade z czasem to wpadne bo planuje taka opcje. Czyli twierdzisz ze jest szansa z moim dostaniem bo jak czytam forum to zdania sa podzielone- jedni mowia ze bardzo latwo sie dostac inni znowu ze ciezko i w koncu juz nie mam pojecia na ten temat. Fakt ze biologia no UJ to dla mnie poczekalnia z calym szacukiem dla ludzi ktorzy tam studiuja i wcale nie uwzama tego kiedunku za jakis gorszy tylko mam inny cel, dlatego chcialem zapytac czy taka opcja mi pomoze w przygotowaniu do maturki ? A jesli chodzi o biol i chem na I rok to mozesz powiedziec jak sie on pokrywa z materialem maturalnym Dzieki za odp. Pozdro
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości