Chemia analityczna pod olimpiadę.

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Latuz
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 16:57

Chemia analityczna pod olimpiadę.

Post autor: Latuz »

Zamierzam startować w olimpiadzie, ale nie wiem z jakiego podręcznika uczyć się analitycznej? Mam w domu Kocjana, ale w spisie go nie ma. Myślicie, że wystarczy?

A z chemii fizycznej wystarczą podstawy atkinsa na 1 (i ewentualnie 2) etap?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Chemia analityczna pod olimpiadę.

Post autor: Smile_Forever »

Latuz, chemii analitycznej pod kątem zadań obliczeniowych dotyczących roztworów najlepiej uczyć się z rozdziału 4 Galus i na podstawie zadań z poprzednich lat (jeśli rozwiążesz wszystkie - nic Cię nie powinno zaskoczyć, a masz szansę uzyskać dużo punktów na każdym etapie). Analizy jakościowej i ilościowej natomiast najlepiej uczyć się z Marczenki, ewentualnie poszerzać z Lipca i Szmala Kocjana nie znam osobiście, bo z niego nie korzystałam, ale jako dodatkowe źródło wiedzy z pewnością się sprawdzi. Fizycznej najlepiej się uczyć na podstawie zadań z poprzednich lat, Atkins w aż takim stopniu Ci nie pomoże, jednak warto przyswoić sobie wzory do obliczeń z niego .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość