chemia czy analityka medyczna??

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
palina
Posty: 30
Rejestracja: 18 maja 2008, o 08:19

chemia czy analityka medyczna??

Post autor: palina »

haj dostałam sie na chemie na UJ i na analitykę na am w Łodzi i teraz dylemat=, na co sie zdecydować? jak uważacie który kierunek jest bardziej interesujący, daje lepsze perspektywy? prosze o wszelkie opinie, ten temat może pomóc wielu ludziom będącym w kropce, tak jak ja
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: chemia czy analityka medyczna??

Post autor: Batha »

imo oba są interesujące. ale to nie jest istotne, który nas bardziej interesuje, w tym przypadku liczą się Twoje zainteresowania. po Chemii masz więcej możliwości pracy, analityka ukierunkowuje Cię w pewnym stronę. Ale po analityce pewniejsza praca.
przejrzyj sobie programy studiów, wszystkie przedmioty. Może któryś Cię zainteresuje/przerazi i może będzie Ci łatwiej.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: chemia czy analityka medyczna??

Post autor: Gekon »

Jeszcze dodam, że jak masz mgr chemii to możesz sobie zrobić podyplomowo analitykę (oczywiście odpłatnie) przez 2 lata jak to jest na UML. No ale przepatrz bo była o tym mowa:P
palina
Posty: 30
Rejestracja: 18 maja 2008, o 08:19

Re: chemia czy analityka medyczna??

Post autor: palina »

dzięki za posty] jeszce raz wszystko przejrze idecyzji nadejdzie czas ale interesuje mnie też wasze indywidualne zadanie, co byście wybrali, na co sie zdecydowali na moim miejscu
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: chemia czy analityka medyczna??

Post autor: Biochejter »

palina pisze:dzięki za posty] jeszce raz wszystko przejrze idecyzji nadejdzie czas ale interesuje mnie też wasze indywidualne zadanie, co byście wybrali, na co sie zdecydowali na moim miejscu
Ja na Twoim miejscu kiedyś wybrałem analityke, ale chemia też jest bardzo ciekawa. Tylko po chemii nie mam pomysłu co do pracy, ale studia na pewno też okej.
Analityka i chemia to są różne kierunki, na analityce oprócz paru różnych chemii (o podstawowym jednak zakresie, w końcu to nie chemia) masz dużo przedmiotów medycznych i biologicznych, typu: parazytologia, genetyka, fizjologia, hematologia, farmakologia, patomorfologia, immunologia, biochemia.
Studia chemiczne to chemia rozpatrywana z każdej strony i na wszystkie możliwe sposoby Zastanów sie co Cie interesuje bardziej i wybierzesz
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: chemia czy analityka medyczna??

Post autor: Nitka »

Ja osobiście także wybrałabym analitykę, ale ze względu na swoje zainteresowania, im więcej przedmiotów medycznych tym zdecydowanie bardziej mi się podoba ) Musisz przeanalizować możliwie najwięcej za i przeciw, możesz też wyobrazić sobie siebie powiedzmy za 10 lat, gdzie chciałabyś wtedy pracować? )
Olaa
Posty: 95
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 18:06

Re: chemia czy analityka medyczna??

Post autor: Olaa »

a ja bym wybrala chemie - jesli bedziesz chciala miec uprawnienia do wykonywania zawody diagnosty lab. to mozesz pojsc na studia podyplomowe i bedziesz miec identyczne kwalifikacje zawodowe jak ci po analityce. Chemia bardoz poszerza zakres mozliwosci, jest wiele ciekawych specjalizacji a prawie kazda galaz przemyslu zwiazana jest z chemia - od zywnosci po materialy budowlane. Zawsze tez mozesz uczyc w szkole. Analityka to waska specjalizacja, wg mnie chemia daje szersze mozliwosci i jest ciekawa)
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: chemia czy analityka medyczna??

Post autor: Vinci »

haj dostałam sie na chemie na UJ i na analitykę na am w Łodzi i teraz dylemat=, na co sie zdecydować? jak uważacie który kierunek jest bardziej interesujący, daje lepsze perspektywy? prosze o wszelkie opinie, ten temat może pomóc wielu ludziom będącym w kropce, tak jak ja
Mieszkam z dziewczyną z 3 roku chemii na UJ, bardzo sobie chwali, są interesujące przedmioty ale jest dostyć ciezko. Z drugiej strony, sam studiuje na wydzale chemii i rożnie to bywało. Poza tym z pracą wcale nie jest tak łatwo po czystej chemii na uniwersytecie.
palina
Posty: 30
Rejestracja: 18 maja 2008, o 08:19

Re: chemia czy analityka medyczna??

Post autor: palina »

dzięki za wszystkie odpowiedzi] juz podjełam decyzje, biolog jest super.wy jesteście super
kasiarzyn
Posty: 81
Rejestracja: 4 lip 2008, o 16:58

Re: chemia czy analityka medyczna??

Post autor: kasiarzyn »

i co wybrałaś? p
palina
Posty: 30
Rejestracja: 18 maja 2008, o 08:19

Re: chemia czy analityka medyczna??

Post autor: palina »

.analityka spoko jest
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości