chemia kwantowa na maturze?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
medstudenttobe
Posty: 2
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 15:23

chemia kwantowa na maturze?

Post autor: medstudenttobe »

cześć, czy na rozszerzonej maturze z chemii może pojawić się chemia kwantowa? w podstawie programowej niby nie ma, uczę się z Rożaka i u niego jest to na samym początku.
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: chemia kwantowa na maturze?

Post autor: adamantan »

Zadania ze zbioru CKE sugerują, że np. liczby kwantowe obowiązują, mimo, że jawnie nie są wymienione w podstawie:

Zbiór CKE, zadanie 17:
Np zadanie 17 CKE.png
Najlepiej przyjąć zasadę:

Jeśli coś jest napisane w podstawie LUB pojawiło się w zbiorze CKE LUB pojawiło się na maturach majowych lub czerwcowych CKE (od 2015), to znaczy, że OBOWIĄZUJE.
Awatar użytkownika
wia
Posty: 194
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:16

Re: chemia kwantowa na maturze?

Post autor: wia »

Ja już dawno po maturze, ale mam pytanie (tak z ciekawości): czy obowiązują Was na maturę również te wszystkie pierdoły z podstawy? Chemia środków czystości, chemia w kuchni, chemia gleby itd? Czy wyłącznie materiał z rozszerzenia (czyli de facto to co przed 2015r, tylko okrojone)?
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: chemia kwantowa na maturze?

Post autor: adamantan »

Ogólnie tak, ale dotychczasowe arkusze maturalne z dwóch ostatnich lat jakoś tego nie pokazują. Ale kto wie, co teraz przygotują w maju
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: chemia kwantowa na maturze?

Post autor: Ardorn »

do maja sporo czasu, można się tych wszystkich pierdół wyuczyć do matury )
medstudenttobe
Posty: 2
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 15:23

Re: chemia kwantowa na maturze?

Post autor: medstudenttobe »

adamantan pisze:Najlepiej przyjąć zasadę:

Jeśli coś jest napisane w podstawie LUB pojawiło się w zbiorze CKE LUB pojawiło się na maturach majowych lub czerwcowych CKE (od 2015), to znaczy, że OBOWIĄ
ja pisałem swoją maturę (ale nie biologię ani chemię) w 2013, więc chyba obowiązuje mnie jakaś starsza podstawa - sam już tego nie ogarniam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości