chemia - politechnika czy uniwersytet

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

chemia - politechnika czy uniwersytet

Post autor: żabka »

mam pytanie do studentow tego kierunku, lub innych dobrze poinformowanych
jakie sa roznice miedzy chemia na uniwerku a chemia na politechnice.
tylko chodzi mi o cos wiecej niz na politechnice jest wiecej matmy i praktyki, a na uniwerku bardziej teoretycnie. a i jak wygladaja roznice jesli chodzi o pozniejsza prace.
z gory thx
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: chemia - politechnika czy uniwersytet

Post autor: Gosiaczek »

Ja Ci odpowiem tak (chociaż nie jestem jeszcze studentką) idź na politechnikę. Uniwersytety nie mają takiego prestiżu jak politechniki. Na politechnce tak jak już wspomnialaś kladą nacisk na ćwiczenia praktyczne a to Ci się przyda w przyszłości.
Wszyscy moi znajomi którzy w tym roku piszą maturkę chcą się dostać na kierunki przyrodnicze właśnie na Pwr więc coś chyba w tym jest.
Jeszcze jedno z uniwersytetów wielu absolwetnów uczy później w szkole a z politechnik mają bardziej twórczą pracę.-mojachemica tak twierdzi
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: chemia - politechnika czy uniwersytet

Post autor: żabka »

no wlasnie tez tak mi sie wydaje tylko w tym roku nie zdaje matury z matmy, wiec na politechnike bym mogla startowac dopiero za rok i sie zastanawiam czy warto tracic ten rok czy moze lepiej wybrac uniwerek czy roznice sa bardzo duze i czy na prawde po uniwerku trudno znalesctworcza prace
ola121
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2007, o 20:54

Re: chemia - politechnika czy uniwersytet

Post autor: ola121 »

hej jestem studenta UW i generalnie radzilabym sie zastanowic co chcesz robic po studiach.Jesli chcesz pracowac jako technolog lub cos w tym stylu to zdecydowanie lepsza jest politechnika -proponuje nawet technologie chemiczna .Ale jesli chcesz pracowac w laboratorium (np.instytuty itp.), robic kariere naukowa lub byc nauczycielem to uniwerek da Ci wieksze mozliwosci.No i jeszcze dochodzi aspekt samych studiow zalezy co Cie kreci- na politechnice musisz sie uczyc przedmiotow technicznych nie zwiazanych z chemia.I ogolnie na politechnice bardziej ksztalca w kierunku tecnologii przemyslu a u nas bardziej w mikroskali-badan i doswiadczen strikte chemicznych.

[ Dodano: Pią Mar 09, 2007 22:16 ]
jesli chodzi o prace to jestem na trzecim roku i zaczelam sie troszke rozgladac .Z tego co sie pytalam i szukalm w necie i prasie to nie jest zle dosc czesto szukaja chemika .Z tym ze jak juz pisalam do niektorych firm chca technologa najlepiej po polibudzie.Nie wiem skad jestes ale np u nas bardzo potrzebuja doktorantow i generalnie dosc latwo zostac na uczelni przez 5 lat sie przemeczyc i potem mozna znalezc naprawde fajna prace za calkiem niezla kase.Ogolnie zadna ze znanych mi osob nie miala problemu z praca.
anonim92
Posty: 38
Rejestracja: 2 lip 2010, o 14:35

Re: chemia - politechnika czy uniwersytet

Post autor: anonim92 »

ola121 pisze:hej jestem studenta UW i generalnie radzilabym sie zastanowic co chcesz robic po studiach.Jesli chcesz pracowac jako technolog lub cos w tym stylu to zdecydowanie lepsza jest politechnika -proponuje nawet technologie chemiczna .Ale jesli chcesz pracowac w laboratorium (np.instytuty itp.), robic kariere naukowa lub byc nauczycielem to uniwerek da Ci wieksze mozliwosci.No i jeszcze dochodzi aspekt samych studiow zalezy co Cie kreci- na politechnice musisz sie uczyc przedmiotow technicznych nie zwiazanych z chemia.I ogolnie na politechnice bardziej ksztalca w kierunku tecnologii przemyslu a u nas bardziej w mikroskali-badan i doswiadczen strikte chemicznych.

[ Dodano: Pią Mar 09, 2007 22:16 ]
jesli chodzi o prace to jestem na trzecim roku i zaczelam sie troszke rozgladac .Z tego co sie pytalam i szukalm w necie i prasie to nie jest zle dosc czesto szukaja chemika .Z tym ze jak juz pisalam do niektorych firm chca technologa najlepiej po polibudzie.Nie wiem skad jestes ale np u nas bardzo potrzebuja doktorantow i generalnie dosc latwo zostac na uczelni przez 5 lat sie przemeczyc i potem mozna znalezc naprawde fajna prace za calkiem niezla kase.Ogolnie zadna ze znanych mi osob nie miala problemu z praca.
Czyli jeżeli interesuje mnie praca w laboratorium kryminalistycznym, sanepicie itp. to lepsza byłaby chemia na uniwersytecie wrocławskim (specjalność chemia biologiczna lub fizyka chemiczna) czy chemia na politechnice wrocławskiej (specjalność analityka środowiskowa, farmaceutyczna i żywności)?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: chemia - politechnika czy uniwersytet

Post autor: Arnold »

Najlepsza byłaby opcja Analityka medyczna. Chemia w zastosowaniu medycznym i nie tylko
anonim92
Posty: 38
Rejestracja: 2 lip 2010, o 14:35

Re: chemia - politechnika czy uniwersytet

Post autor: anonim92 »

Arnold pisze:Najlepsza byłaby opcja Analityka medyczna. Chemia w zastosowaniu medycznym i nie tylko
A na jaką pracę można liczyć po analityce medycznej (może to głupio zabrzmieć, ale oprócz robienia tzw. wyników nic mi się nie kojarzy - może to wynikać z tego, że nie jestem wystarczająco poinformowany :p), więc proszę o odpowiedź w tej sprawie
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: chemia - politechnika czy uniwersytet

Post autor: Gekon »

Firmy farmaceutyczne,sanepid,przedstawicielstwo medyczne/farmaceutyczne,doktorat,firmy kosmetyczne,laboratoria
testosteron
Posty: 56
Rejestracja: 23 cze 2014, o 11:15

Re: chemia - politechnika czy uniwersytet

Post autor: testosteron »

Witam!
Chciałbym odkopać ten wątek, bo sytuacja w ciągu 4 lat mogła się zmienić, a ja wciąż mało wiem mimo paru lektur na stronach uczelni o kształceniu chemii na nich. Szczególnie chodzi mi o politechnikę i uniwersytet we Wrocławiu. Znalazłby się ktoś, kto mógłby mi przybliżyć studiowanie chemii? Czy specjalizacje które się wybiera dają konkretne rozszerzenia, czy są „dla picu”? Wgl jak ma się studiowanie chemii, do analityki medycznej na Umedzie? Po czym najłatwiej o pracę, co daje szersze perspektywy? To prawda, że na politechnice kształcą przede wszystkim pod przemysł, a na uniwersytecie pod karierę naukową, szkolnictwo? Czy na politechnice jest dużo więcej przedmiotów ścisłych niż na uniwerku. Będę wdzięczny za rozjaśnienie mi nieco tego jak to naprawdę wygląda.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: chemia - politechnika czy uniwersytet

Post autor: deVries »

Co do analityki, to nie jest to kierunek chemiczny. Na pierwszych latach jest troszkę chemii, potem już same przedmioty biologiczno-medyczne. W analityce chodzi też o interpretację wyników, nie tylko wykonanie oznaczenia.

Mam znajomych na chemii i na UWr i na PWr i nie zauważyłem szczerze mówiąc, żeby na UWr było mniej przedmiotów ścisłych albo mniej praktyki. Tylko to jest inna praktyka, mniej technologiczna, bardziej laboratoryjna (w mniejszej skali w sensie). Zależy co kogo interesuje. Jeśli bardziej chemia w biologii czy medycynie, to UWr zdecydowanie, ludzie z PWr z którymi rozmawiałem, mieli dość słabe pojęcie o tych tematach. Za to na pewno lepiej się znali na technologii, więc jeśli do przemysłu Cię ciągnie, to idź na PWr.

A co do studiowalności to chyba jednak wygrywa PWr.
testosteron
Posty: 56
Rejestracja: 23 cze 2014, o 11:15

Re: chemia - politechnika czy uniwersytet

Post autor: testosteron »

Dziękuję za odpowiedź, póki co myślę jednak, że gdzieś się dostanę na upragniony lekarski
Tak czy siak pewnie komuś to się przyda.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość