Chemia UŁ

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
lenka92
Posty: 10
Rejestracja: 8 maja 2011, o 11:03

Chemia UŁ

Post autor: lenka92 »

wybiera sie ktos do Łodzi na chemie?
bartekd
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2011, o 18:08

Re: Chemia UŁ

Post autor: bartekd »

Ja się chyba wybieram, ale mam pytanie bo ogłoszenie list na UŁ jest 12 lipca i wszystkie papiery trzeba złożyć do 19 lipca. Ale złożyłem jeszcze na Politechnikę Łódzką na chemię a tam do 14 lipca trzeba złożyć papiery a lista przyjętych jest 25 lipca. I mam problem bo gdybym dostał się na UŁ i Politechnikę to mogę zrezygnować i zabrać papiery z UŁ? Czy sądzicie że Chemię lepiej studiować na UŁ? Z góry dziękuje za odpowiedź.
lenka92
Posty: 10
Rejestracja: 8 maja 2011, o 11:03

Re: Chemia UŁ

Post autor: lenka92 »

Wiesz co a na jaka chemie zlozyles na UŁ ? ja sie dostalam jesli na podstawowa albo analityczna to lepiej na uniwersytecie mysle. Zalezy tez co chcesz potem robic D
bartekd
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2011, o 18:08

Re: Chemia UŁ

Post autor: bartekd »

Ja złożyłem na analitykę chemiczną i tam się dostałem ale na UŁ jest tylko licencjat, a na Politechnice po roku albo po dwóch wybierasz specjalizację po 3,5 roku studiów masz tytuł inż i póżniej jeszcze magisterke możesz robić. Ja najbardziej chciałbym pracować w lab ale zobaczymy jak to będzie
lenka92
Posty: 10
Rejestracja: 8 maja 2011, o 11:03

Re: Chemia UŁ

Post autor: lenka92 »

ja tez dostalam sie na analityke chemiczna na PŁ nie skladalam a myslalam o tym / a co do tej magisterki to mysle ze za 3 lata spokojnie bedzie bo to jest nowy kierunek pisze na stronie UŁ.
To nie wiem co tam wymyslisz ja skladam papiery jutro Powodzenia )
Chemik91
Posty: 9
Rejestracja: 12 lip 2011, o 21:33

Re: Chemia UŁ

Post autor: Chemik91 »

Hej. Studiuję chemię na UŁ-spec. analityka chemiczna. Pomyślałam, że może chcielibyście o coś zapytać starszej koleżanki) Nie będę się tutaj rozpisywać, jeśli ktoś ma jakieś pytania niech pisze tutaj albo na gg. Na pewno odpiszę. Pozdrawiam.
Aha. i jeszcze jedno! Rok temu też byłam pierwszakiem więc żadne pytanie mnie nie zdziwi) Piszcie śmiało
patusiekck
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2011, o 16:42

Re: Chemia UŁ

Post autor: patusiekck »

Witam. Ja równiez dostałam się na analitykę chemiczną. prosiłabym o kontakt z osobbami ktore rowniez tam się wybierają. pozdrwiam.
lenka92
Posty: 10
Rejestracja: 8 maja 2011, o 11:03

Re: Chemia UŁ

Post autor: lenka92 »

Ja sie na analityczna dostalam ale dzisiaj zlozylam na podstawowa chemie jednak. Jakos tak mi bardziej pasuje. A moze ktos studiuje na UŁ ch podst? Albo jest chetny na wynajecie mieszkania?
patusiekck
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2011, o 16:42

Re: Chemia UŁ

Post autor: patusiekck »

No własnie o to chodzi ze ja jestem chętna do wynajecia mieszkania poniewaz mieszkam kawałek od Łodzi
Chemik91
Posty: 9
Rejestracja: 12 lip 2011, o 21:33

Re: Chemia UŁ

Post autor: Chemik91 »

Lepiej składać na analitykę, albo coś innego, ale nie podstawową, bo jest najbardziej ogólna i w sumie nie wiadomo co po tym można robić( każdy ci to powie). Ale życzę powodzenia. A tak w ogóle pierwszy rok wszystkie specjalizacje mają taki sam więc na razie i tak nie ma znaczenia spec. Dopiero od drugiego roku część przedmiotów jest inna dla każdej specjalizacji. Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej o wydziale czy wykładowcach, zajęciach itd to piszcie. A jeżeli chodzi o mieszkania to polecam gumtree.pl( najwięcej ogłoszeń, sama tam znalazłam ) Także jakby co to piszcie, bo kto pyta nie błądzi
lenka92
Posty: 10
Rejestracja: 8 maja 2011, o 11:03

Re: Chemia UŁ

Post autor: lenka92 »

zawsze mgr mozna zrobic z analitycznej tyle ze w Łodzi nie ma /
a jest gdzies moze na stronie wydzialu opis przedmiotow i programu dla poszczegolnych kierunkow? Fizyka mnie zlamuje /
Chemik91
Posty: 9
Rejestracja: 12 lip 2011, o 21:33

Re: Chemia UŁ

Post autor: Chemik91 »

Można będzie robić mgr z analityki na UŁ. Na pewno, tyle że będzie się wybierać na 4 roku spec. dodatkową z analityki środowiska, albo a.kryminalistycznej. A jeśli chodzi o fizykę, to jest na 2 semestrze i WSZYSTKO zależy od ćwiczeniowca. Dwóch z czterech jest spoko i to bardzo więc masz 50% szans, że dobrze trafisz. Egzamin- mały pikuś Nie słyszałam, żeby w tym roku ktoś nie zdał. Akurat fizyką bym się na twoim miejscu nie przejmowała) Są gorsze rzeczy
bartekd
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2011, o 18:08

Re: Chemia UŁ

Post autor: bartekd »

Chemik91 mogłabyś napisać jak wygląda siatka godzin w I i II semestrze?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość