Chemia - zadaniaa. Proszę o pomoc w rozwiązaniu.

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
lostdeepinshit
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2017, o 11:50

Chemia - zadaniaa. Proszę o pomoc w rozwiązaniu.

Post autor: lostdeepinshit »

W niektórych zadaniach brakuje nazw itp. nie zależy mi tak bardzo na poprawnych wynikach lecz na metodzie rozwiązania i obliczeniach. Tyle zapamiętałam z ostatniego kolokwium. Na poprawie chciałaby już mieć to dobrze.
1) Pewien trójwartościowy metal wypiera z reakcji pół mola wodoru. Jaka jest masa tego metalu?
Me+ H2SO3 MeSo3 + H2 (współczynniki sąpawdopodobnie źle . ak ktoś zna metodę na rozwiązanie to niech chociaż napisze słownie co tego typu zadaniach mam robić)

2) Ile gram 0,5 molowej substancji jest potrzebne do zobojętnienia 300 g 1,5 molowej substancji ?

3) Ustalono, że rozpuszczalność [czegoś] przy temperaturze [+-] 640 K wynosi 149 gram. Ile gram tej substancji jest potrzebne do utworzenia 600 g roztworu nasyconego (przy niezmienionych warunkach) ?

4) Ile stałej soli i jej 10% roztworu jest potrzebne aby otrzymać 40 gram, 15 % roztworu?

5) Oblicz ph roztworu buforowegp CH3COOH i CH3COONa
- zasada - 700 gram, 40 % , gęstość 1,25 mol/dm3
-kwas- 1000gram , 0,2 molowy

Z góry dziękuję za pomoc :)
pesel

Re: Chemia - zadaniaa. Proszę o pomoc w rozwiązaniu.

Post autor: pesel »

Przy 1,2,5 się nawet uśmiechnąłem ale pozostałe to Ci zrobię.

3.

149g rozpuszcza się w 100g wody czyli w (149+100)=249g roztworu.

Toteż w 600g roztworu rozpuszcza się (600/249)*149 gramów.

4.

x+y*10%=40*15%=6

x+y=40
-
x=37.78g roztworu
y=2.22g stałej soli
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości