Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 mar 2007, o 21:59 

No właśnie jak w temacie mam niewyrżnięte ósemki, które jak stwierdził mój stomatolog już się nie wyrżnął ponieważ wbijają się w siódemki (dolne) górne być może jeszcze wyjdą. czy może mi ktoś powiedzieć coś o tym zabiegu?? mam 15 lat. czekam na odpowiedzi

PostNapisane: 21 mar 2007, o 10:42 

Ja miałąm 6 usuwaną chirurgicznie prawie, prawie bo nic mi nie rozcieli tylko jakimiś dziwnymi szczypcami wszystko. Siedzisz tylko, nic nie czujesz, bo masz znieczulenie. Najgorsze są jednak dźwięki i dymek spalonego zęba

PostNapisane: 21 mar 2007, o 14:26 

Ja miałam 2 tyg temu chirurgicznie usuwana ósemkę :P No więc tak - trzeba zrobić sobie zdjęcie panoramiczne szczeki i umówić sie z dentystą-chirurgiem na zabieg. Jezeli nie bedzie zadnych komplikacji to zabieg trwa ok 40 min. Dostajesz znieczulenie więc samego wyrywania nie czujesz - co najwyżej taki ucisk na szczękę. Gdy juz jest po wszystkim dalej nic nie czujesz bo działa znieczulenie. Najlepiej po przyjsciu do domu położyć się spać (wtedy nie bedziesz czuc bólu jak przestanie działać znieczulenie). Dentysta zapisuje ci środki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Po zabiegu nic się nie je. Mnie osobiście nie bolało nic i juz nastepnego dnia odstawiłam środki przeciwbólowe, ale mówiono mi że to może bardzo boleć. Byłam spuchnieta przez kilka dni. Szwy w buzi mnie uwierały i miałam problem z myciem zębów w tej częsci szczęki skąd usunięto 8. Po tygodniu dentysta sciągnął mi szwy ( trwało to ze 30 sekund) i odtąd juz w ogóle nie pamiętam że miałam zabieg. Ja płaciłam za zabieg - nie wiem jak to będzie w twoim przypadku. Jak masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem jako ta "doświadczona" :wink:

PostNapisane: 21 mar 2007, o 14:39 

A ja pamiętam obudziłam się następnego dnia tak samo cała spuchnięta i z czymś twardym na policzku patrze do lustra i myślałam, że zemdleje. Cały policzek miałam w zaschniętej krwi, widać rana była podrażniona i musiała w nocy krwawić, ale nic nie czułam. Dopiero następnego dnia musiałam coś łyknąć, bo mnie cała szczęka bolała.

PostNapisane: 21 mar 2007, o 18:28 

Ja mialam ostatnio wyrywane zeby, i tez mialam po spaniu policzek we krwi, no i do tego poduszke... Strasznie dlugo mi sie to wszystko goilo :wink:

PostNapisane: 21 mar 2007, o 18:33 

Ja tak samo, ale to w końcu duża rana, szczęka strasznie umęczona od tego wyrywania i potrzeba czasu, żeby się zagoiła.

PostNapisane: 21 mar 2007, o 19:01 

widać wszytko zalezy od organizmu i pewnie od wprawnej ręki chirurga. U mnie po tygodniu nie było juz śladu po operacji :)

PostNapisane: 23 mar 2007, o 17:29 

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam Damian

P.S.
Jak bedzie po wszystkim napisze. we wtorek jestem umuwiony na konsultacje z chirurgiem.

PostNapisane: 24 mar 2007, o 09:52 
Moderator

Anex napisał(a):
ja pamiętam obudziłam się następnego dnia tak samo cała spuchnięta i z czymś twardym na policzku patrze do lustra i myślałam, że zemdleje. Cały policzek miałam w zaschniętej krwi, widać rana była podrażniona i musiała w nocy krwawić, ale nic nie czułam. Dopiero następnego dnia musiałam coś łyknąć, bo mnie cała szczęka bolała.

No to ładnie... mogłaś się udusić, krztusząc się krwią...

PostNapisane: 24 mar 2007, o 14:04 

Nie mogłam, przecież to strumieniem nie leciała ta krew. Tyle, że z rany pewnie po dziąśle i na zewnątrz.

PostNapisane: 27 mar 2007, o 16:14 

Byłem dzisiaj na konsultacji i Pani stomatolog powiedziała że faktycznie dolne ósemki nadają się do usunięcia szczególnie ta po prawej stronie i jeśli chce to ona może mi go usunąc natomiast jeśli nie to nie jest to takie pilne. :)

a i jeszcze jeden problem gdy otwieram szczęke to tak jak by przeskakiwała słysze takie trzaski, gdy powiedziałem o tym Pani doktór zbadała jak szeroko moge otworzyć szczęke wyszło dwa centymetry czyli w normie i powiedziała że to raczej nie moze miec nic wspolnego z tą ósemką :) ale i tak to mnie boli. Może miał ktoś kiedyś coś takiego :?:

Pozdrawiam wszystkich :) :) :)

PostNapisane: 31 mar 2007, o 11:13 

A ile kosztuje takie usuniecie zeba?

PostNapisane: 31 mar 2007, o 11:17 

nie wiem na pewno nie mało, ale można też na kase chorych.

PostNapisane: 18 maja 2007, o 08:57 
w środe miałem usuwaną jedną ósemke, zabieg nic nie bolał, ale za to teraz jestem opuchniety; nie moge otworzyc szeroko buzi ani jej zagryzc; mowienie sprawia mi bol nie wspominajac o szczotkowaniu zebow; jem tylko jakies jogurty. po prostu masakra!!

PostNapisane: 18 maja 2007, o 10:16 

A matko, juz sie boje, bo chyba mi rosna osemki :(

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia