Chloroform a cyjanowodór

Forum chemiczne zajmujące się badaniem budowy, właściwości oraz reakcji związków chemicznych zawierających węgiel oraz opracowywaniem różnorodnych metod syntezy tych połączeń
porlock
Posty: 9
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:15

Chloroform a cyjanowodór

Post autor: porlock »

Czy to prawda ze z Chloroformu może powstać kwas pruski ?

Już tłumacze w czym rzecz, mam drukarkę 3D i znaną metodą na wykładanie wydruków jest umieszczenie go w oparach chloroformu:

Zamówiłem butelkę 1L na znanym portalu aukcyjnym, niestety już po zakupie dowiedziałem się ze to są to jakieś złogi magazynowe i bóg wie jak kiedy zostały wyprodukowane, ale trzeba to liczyć w latach. Ostatnio przeczytałem ze przeterminowany Chloroform na skutek utleniania moze zamienić się w cyjanowodór, ale znalazłem tylko jeden taki wpis, i tu prośba o weryfikację. Jedno wygładzanie już zrobiłem nalałem trochę chloroformu do słoika, który był wyłożony ręcznikami papierowymi, następnie nałożyłem słoik na model i zostawiłem na godzinę. Całość operacji przeprowadzam na dworzu, zakupiłem sobie półmaskę z filtrem A1, okulary ochronne i rękawice nitrylowe oczywiscie całość operacji przeprowadzałem w pełnym rynsztunku, czy coś mi grozi ?
Ostatnio zmieniony 7 maja 2017, o 20:41 przez porlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Chloroform a cyjanowodór

Post autor: DMchemik »

Chętnie się dowiem, skąd informacja o kwasie pruskim.

Co to za głupota, że posty muszą mieć100 znaków?
porlock
Posty: 9
Rejestracja: 10 paź 2012, o 22:15

[Link] Chloroform a cyjanowodór

Post autor: porlock »

Googlowalem info jak obchodzić się z chloroformem aby sobie nie zaszkodzić, i natrafiłem na taką stronę gdzie wyczytałem własnie o kwasie pruskim

Źródło: https://groups.google.com/forum/#!topic . a9IWoLcoMw
w chloroformie przechowywanym na sloncu, albo przeterminowanym poprzez czesciowe utlenienie tworzy sie BST - kwas pruski
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 1 gość