chomik, drapanie

Awatar użytkownika
florqa
Posty: 132
Rejestracja: 18 sty 2009, o 17:39

chomik, drapanie

Post autor: florqa »

Witajcie. Mam pytanie dotyczące mojego nowego chomika. Mam go od wtorku. Wczoraj wszystko było dobrze, szybko zaaklimatyzował się i oswoił. Ale dzisiaj zaczął zachowywać się trochę dziwnie. Kupiłam mu nowy domek, plastikowy, z podłogą i zdejmowanym daszkiem. Włożyłam mu do środka trochę trocin. Franek wyrzucił z domku wszystkie trociny, a ponadto cały czas drapie podłogę i ściany w kącikach oraz gryzie połączenie z daszkiem. Czasami też (ale bardzo rzadko) gryzie druty klatki. Nie wiem co może być powodem takiego zachowania chomika. Czy czegoś mu brakuje Początkowo myślałam, że może domek mu po prostu nie odpowiada, ale później normalnie, spokojnie w nim spał, po czym wstał i nadal drapał i gryzł. Poza tym, jeżeli nie chciałby spać w tym domku, ma jeszcze sporo miejsca obok, a on normalnie w nim spał. Co może oznaczać takie zachowanie
Awatar użytkownika
Aga.S
Posty: 81
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 17:49

Re: chomik, drapanie

Post autor: Aga.S »

Może rosnął mu ząbki i musi je ścierać. Są specjalne gryzaki dla chomików
Moim zdaniem lepszy jest jednak drewniany domek, ponieważ chomik na drewnie czyści i skraca ząbki.
Kiedyś miałam chomika który prawie cały czas spędzał na gryzieniu drutów od klatki,
więc to chyba normalne zachowanie w przypadku braku gryzaka
Awatar użytkownika
florqa
Posty: 132
Rejestracja: 18 sty 2009, o 17:39

Re: chomik, drapanie

Post autor: florqa »

Dziękuję za odpowiedź! Spróbuję z tym gryzakiem.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: chomik, drapanie

Post autor: Iwus »

Chomikom jak i innym gryzoniom rosą zęby i paznokcie przez całe życie,dlatego muszą je ścierać.Gryzakiem może być też patyk.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości