Chora kotka!

kar92ola
Posty: 8
Rejestracja: 6 maja 2009, o 17:53

Chora kotka!

Post autor: kar92ola »

Witam wszystkich!
Proszę o pomoc w zinterpretowaniu wyniku badań mojej 10-letniej kotki.
Od 2 dni jest osowiała, nie chce się bawić, brak apetytu, łzawią jej oczka - to zapewne z powodu gorączki - weterynarz zmierzył 40,9 stopni.
Mocz lekko zagęszczony żółty. Dostała antybiotyk, lek przeciwgorączkowy, kroplówkę, wit B,C.

Na następny dzień(29.06) temp 39,9 lek przeciwbólowy,kroplówka, lewatywa, mocz lekko brunatny.

Dzisiaj wieczorem jest gorzej, kotka cały dzień śpi, wysiusiała się pod siebie, mimo, że ma kuwetę niedaleko. Martwię się o nią, jutro też wybiorę się do weterynarza.

Ale i tak proszę Was o opinię.
Co mogło spowodować chorobę?
Link do wyników badań:

przeklej.net/image_details/109725.html
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Chora kotka!

Post autor: zoo_ »

kar92ola, PW.
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Chora kotka!

Post autor: asdfgasdg »

Chory kot, nie chcę zakładać nowego wątku.

Sprawa tak się ma. Kocur, 4 letni nie kastrowany. Mieszka w domu jednorodzinnym, swobodnie wychodzi na dwór. Bywa że pare dni go nie ma (ostatnio wraca tylko na niedziele). Niestety zauważyłam że ma chyba problem ze zwieraczami odbytu (może się mylę) i biegunki, tzn popuszcza strasznie i zostawia za sobą slady. Czy ktos moze podpowiedziec co mu dolega? Moze ma pasozyty? Czy moge mu podac jakis lek, zeby mu na razie pomoc? Moze wegiel? Naturalnie wybieram sie z nim do weterynarza

Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Chora kotka!

Post autor: zoo_ »

Niestety nikt Ci nie powie co mu dolega przez internet, bez obejrzenia kota i badań. Ale chyba zdajesz sobie z tego sprawę, więc tylko nadmienię.
Jeśli kot lubi to możesz mu podać kurczaka z ryżem i marchewką, bo wiąże qpę". Węgiel lub smectę też można podać, ale nie wiem w jakiej ilości. Musiałabyś przeliczyć na kg ciała kota zgodnie z ulotką, a najlepiej to zadzwonić do jakiejś całodobowej/jeszcze otwartej lecznicy i zapytać.

Do weta najszybciej jak się da, bo biegunka mocno odwadnia.
Czy on je?

Ja bym też na jakiś czas zamknęła go w domu/garażu/piwnicy - po pierwsze żeby obserwować objawy (przydatne w wywiadzie z wetem), po drugie żeby pogorszenie nie nastąpiło jak będzie daleko od domu, po trzecie żeby nie zarażał innych kotów (jeśli biegunka jest objawem choroby, która może się roznosić).
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Chora kotka!

Post autor: asdfgasdg »

Dziekuje _zoo, tak gdy jest w domu je normalnie (karma, woda/mleko) tylko problem jest bo on nie lubi siedziec w domu, gdy wroci to tak zrobie jak radzisz ze go zamkne w garazu, wegiel i do weta.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości