ciagły stan podgoraczkowy ok 37,5 codziennie od paru lat

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
piotrek_007
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2007, o 19:58

!!

Post autor: piotrek_007 »

Marcin, matko jestesmy chyba jedynami osobami ktore tez maja strasznie przekrwione oczy, bo jak czytalem rozne fora to ludzie raczej nie mieli problemow z tym. Niechce mi sie opisywac mojej przygody bo juz robilem to milion razy. choruje od poprzednich wakacji, pewnie w tym roku zawale studia itp. Ale ogolnie, ciagly stan goraczkowy od 37- 37.4, straszne oslabienie oraz ciagle lekkie problemy zoladkowo jelitowe.I cos z lewym stawem, czuje takie jakby ciagle mrowienie-oslabienie w kolanach. Mialem sporo badan krwi, moczu, kalu, lacznie z gastroskopia, rtg zatok, pluc itp i wszystko ok z wyjatkiem podwyzszonegoASO ktore wynosilo 720 a norma to 200, oraz paru bakterii w gardle ktore zdaniem lekarzy powinny stanowic normalna flore bakteryjna, a w kale candide albicans. Bralem na candide nystatyne, teraz biore na te bakterie Erytorymycyne od 5 dni ale nic sie nie poprawia-mam 37.4 st(pytanie. czy po takim okresie brania antybiotyku powinna juz byc widoczna poprawa?). Zrob moze sobie tez te badania, i napisz jak udalo Ci sie wyleczyc bo ja juz nie mam sily.
Pozdrawiam i zycze zdrowia

P.S. Jak ktos wie co to moze byc to prosze smialo pisac
otco
Posty: 1
Rejestracja: 2 gru 2007, o 10:16

Re: ciagŁy stan podgoraczkowy ok 37,5 codziennie od paru lat

Post autor: otco »

kurka wodna, ale ktos ustawil czas sesji na forum na krotko
calego dluego posta mi skasowalo, bo mnie wylogowalo

zatem ogranicze sie tak:

gronkowiec zlocisty + ew. candida ciagla walka organizmu z tym czyms ciagle wyzsza temperatura (pewnie wiekszosc z Was ma grupe krwi A i dlatego jest podatniejsza na rozne tego typu bakteryjne infekcje i sam gronek w koncu zawital)

jak ktos ma pytania, niech pisze odpowiem

powiem tylko tyle, ze juz z 10 lat mam taka wyzsza temp i sie przyzwyczailem, jak ktos mial nizsza, a teraz ma wyzsza, no to pewnie bedzie musial sie przyzwyczaic
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: ciagŁy stan podgoraczkowy ok 37,5 codziennie od paru lat

Post autor: yeast »

otco pisze:pewnie wiekszosc z Was ma grupe krwi A i dlatego jest podatniejsza na rozne tego typu bakteryjne infekcje i sam gronek w koncu zawital
Skąd wzieliście informacje o związku grupy krw z podatnością na infekcje?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: ciagŁy stan podgoraczkowy ok 37,5 codziennie od paru lat

Post autor: york »

chyba nie byłeś u wszystkich lekarzy i pominąłeś onkologa, stan podgorączkowy do miesiąca, jeśli jest to w porządku choroba lub po niej, ale bardzo często chodzi się po lekarzach i mówią taka pani/a uroda, a później się okazuje u rdzeniak, zapomniałem/am

więc lepiej się zgłoś do jakiegoś porządnego lekarza i niech ci zrobią badanie, a nie mówią, że taki twój organizm ma urok, bo to oznacza, że nie wiedzą co ci jest i tego ci nie mówią
marcinleb
Posty: 2
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 18:27

Re: ciagŁy stan podgoraczkowy ok 37,5 codziennie od paru lat

Post autor: marcinleb »

Witam
Bylem na obserwacji w szpitalu zrobili mi badania: (Morfologie,badania biochemiczne,jonogram,hormony tarczycy,analiza moczu,elektroforeza białek osocza, Usg jamy brzusznej, toxoplazmoza czynnik reumatoidalny,krew utajona w kale, badania parazytologiczne kalu,testy na borelioze i przeciw gruźlicy, i tezt na mononukleoze). Wykryli ze mogłem mieć mononukleoze bo IgM mam ujemne a IgG dodatni(60,214au/ml)

Czy rok po przebytej mononukleozie dalej można mieć stan podgorączkowy tj 37,2 st C i przekrwione oczy
Czy taki stan pozostanie do końca życia
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: ciagŁy stan podgoraczkowy ok 37,5 codziennie od paru lat

Post autor: dawidw »

Koniecznie namów babcie na wizytę u lekarza.
GinBezToniku pisze:Pewnej nocy nawet dzwoniła do mojego domu ok. 3 nad ranem, pytając się czy nie ma u nas cioci, choć ona była cały czas w domu babci.
W podeszłym wieku są tego typu zaburzenia umysłowe. Tylko do dobrego lekarza!
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: ciagŁy stan podgoraczkowy ok 37,5 codziennie od paru lat

Post autor: Aniaww »

Takie zachowanie może się zdarzyć, co nie znaczy że w wielu przypadkach można objawy zmniejszyć, zahamować postęp choroby, więc warto z babcią iść do lekarza. Warto odwiedzić geriatrę.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: ciagŁy stan podgoraczkowy ok 37,5 codziennie od paru lat

Post autor: Aniaww »

|Wiesz - przykro mi, ale choroby zdarzają się w różnym wieku.

I mogą wywoływać różne dziwne stany. Więc nie dziw się reakcji.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: ciagŁy stan podgoraczkowy ok 37,5 codziennie od paru lat

Post autor: dawidw »

GinBezToniku pisze:Jeśli to miało być śmieszne to nie było
Nawet tak nie pomyślałe. Nie chce mi się rozpisywać, ale sam mam taki przypadek w rodzinie, a kobieta(ciotka) ma 70 lat. Wcale nie trzeba mieć 105. Są ludzie których chwyci w wieku 60-tki, a są i tacy, którzy w wieku 90 lat jeżdżą na nartach, intelektualnie lepsi od 3/4 ludzi na świecie.
Awatar użytkownika
Sucharki z Myszkami
Posty: 413
Rejestracja: 16 lip 2007, o 20:42

Re: ciagŁy stan podgoraczkowy ok 37,5 codziennie od paru lat

Post autor: Sucharki z Myszkami »

ja mam idealną 36,6, albo źle spojrzałem
bbladek
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2008, o 15:36

Re: ciagŁy stan podgoraczkowy ok 37,5 codziennie od paru lat

Post autor: bbladek »

Kiedyś jakieś 2 lata temu też miałem podobny problem z temperaturą 37,5 - trwało to kilka lat. Na poczatku nie martwiłem się tym ale później miałem napady gorąca, pocenie w nocy o metalicznym zapachu, ogólne rozbicie, brak siły itp.

CHodziłem od lekarzy do lekarzy - zrobiłem jakies dziwne badania posiewowe, badania na HIV - nic nie było wiadomo aż jeden lekaż zapytał czy mam zdrowe zęby - powiedziałem, ze tak bo chodziłem do dentysty - powiedział, żebym sobie pantonogram zrobił i zrobilem.

CO się okazało, nad jednym z górnych zębów w okolicy korzenia zrobiła się torbiel o wielkości chyba 1 cm. To było to. Leczenie trwało kilka miesięcy ale potem jak ręką odjął. Temperatura w normie - nowe życie

Od kilku tygodni znowu mam temperaturę 37,3 wieć pewnie w wakacje wybiorę się na prześwietlenie zebów
niv
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 12:09

Re: ciagŁy stan podgoraczkowy ok 37,5 codziennie od paru lat

Post autor: niv »

u mnie zaczelo sie od strasznego bolu gardla, bralam antybiotyk i przeszlo ale temperatura nadal jest, badania krew, mocz, CRH, OB, wszystko w normie. jestem oslabiona i oczywiscie nie wiedza co mi jest. ale np wczoraj mialam 36,8 potem 37. a wieczorem 37.6 ogolnie utrzymuje mi sie temp ponad 37. nie czuje ze mam taka temp, gdybym przypadkowo nie zmierzyla goraczki przy podejrzeniu przeziebienia (jak zaczal sie bol gardla) to pewnie nadal bym nie widziala o skaczacej temp mojego ciala.
co to moze byc? ehhh./
Nessaja
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2009, o 12:57

Re: ciagŁy stan podgoraczkowy ok 37,5 codziennie od paru lat

Post autor: Nessaja »

Mam podobny problem. Zaczęło się na początku tegorocznych wakacji, razem ze zmianą temperatury powietrza. Zaczęły się upały i burze - ja zaczęłam czuć się dziwnie. Bez zmian aż do tej pory. Budzę się niewyspana, często z lekkim bólem głowy i zesztywniałym ciałem. Jakbym nie wiem co w nocy robiła zamiast spać. Koło 11, 12 mam stan podgorączkowy, około 37 - 37,2 czasem 36,9. Czuję się wtedy przymulona, jakbym była chora ale nie do końca. Trudno to opisać, sama nie wiem co mi jest. Po prostu czuję się zmęczona i ogólnie nie tak. Żyję normalnie, kiedy zajmę się czymś konkretniejszym mija - albo po prostu nie zwracam na to uwagi i mam wrażenie że minęło. Wieczorem wraca do normy, następnego dnia to samo. Proszę o jakieś rady. Do lekarza się nie spieszę bo przy każdej wizycie, która następuje zaledwie kilka razy w roku jestem wyśmiewana, że nic mi nie jest.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości