Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Puma

Post autor: Pablo »

wojtas007 pisze:Ostatnio info mam z czerwca, że gdzieś w na Wielkopolsce była widziana - nic o tym nie słyszałeś Pablo ?
No tak, podobno kolega kolegi widział jak rano szedł z psem
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Puma

Post autor: tin »

wojtas007 pisze:
Zresztą czytałem (czy bądź słyszałem), że to dobra reklama pewnej marki odzieży i obuwia sportowego rzeczywiście takiej reklamy to każda marka by chciała

Następca Chokolatemana
Detektyw Monk

Re: Puma

Post autor: Detektyw Monk »

Jezu mam nadzieję ,że nikt pumę nie zabił.Mam taką nadzieję ,że nadal żyję.
Detektyw Monk

Rekiny

Post autor: Detektyw Monk »

Co sądzicie o rekinach ? Według Was to krwiożercze bestie,które trzeba tępić ,czy też piękne drapieżniki ,które należy poznać.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Puma

Post autor: godziasia »

ale to dziwne jest, tyle czasu i nikt jej nie złapał, a ona przemieszcza się dosyć daleko, skoro ze Śląska zaszła aż do Borów Tucholskich u nas (tj województwo łódzkie, przy granicy ze świętokrzyskim) była chyba jakoś koło maja
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Rekiny

Post autor: godziasia »

to zależy, które gatunki. Bałabym się np takiego żarłacza białego, ale inne gatunki przecież nie atakują człowieka jeśli się ich nie sprowokuje. Poza tym przecież morze to ich naturalne środowisko, a my jesteśmy w nim intruzami (np podczas morskich kąpieli). Jestem zdecydowanie przeciwko ich tępieniu.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Rekiny

Post autor: Pablo »

Głupie przekonania, że rekin zjada ludzi bo zjada, przecież człowiek nie jest naturalnym pokarmem dla niego. A jeszcze bardziej przekonują do tego filmy typu Szczęki gdzie rekin jest ten zły.
A jeśli atakuje to przypadkowo, wiadomo, że rekin atakuje od dołu wyskakująca, płynąca osoba na desce przypomina mu np. fokę tudzież inne zwierze i po protu instynktem się kieruje w tym przypadku a nie o widzę człowiek, a co zjem go sobie".
Więcej ludzi ginie od uderzenia pioruna niż pożarcia przez rekina.

A takie zdjęcia tylko potęgują ten strach i przekonanie, choć one jest błędne.
Nikt nie spojrzy na sprawę rekinów, jak się ja zabija, odcina płetwy i żywe wrzuca się wody i zdychają przez utonięcie.

Jeśli człowiek raz je zobaczy na żywo, ich siłę, wielkość, gracje pływanie to zmieni zdanie.
Każde zwierze należy poznać a nie wyciągać pochopne wnioski, przekonania.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Puma oraz inne "egzotyczne" zwierzęta w naszym kra

Post autor: WojtekB »

Tu jest o pumie z Borów Tucholskich

Kod: Zaznacz cały

efakt.pl/Puma-juz-minela-Bydgoszcz,galeria-artykulu,44974,1.html
Puma już minęła Bydgoszcz (no wiadomo Fakt, ale na TVP Bydgoszcz też ją widziałem)
A co do całej historii z pumą to tutaj jest wszystko opisane Gdzie się podziała puma ? i wynika z tego, że na terytorium naszego kraju grasowały aż trzy pumy (łącznie pięć, bo jeszcze dwie wędrowały po Czechach), które uciekły nielegalnej czeskiej hodowli. Prawdopodobnie zostały zabite.

Cóż zobaczymy po jakimś czasie - być może (okaże się) źle policzyli i gdzieś jeszcze się pałęta u nas jakaś puma

A co sądzicie o innych obcych gatunkach w naszym kraju
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Puma

Post autor: badger »

wojtas007 pisze:A co sądzicie o innych obcych gatunkach w naszym kraju Obcy nadchodzą - są już nad Narwią, w Wiśle i w lasach ?
trzeba tępić za wszelką cenę póki nie jest za późno
Detektyw Monk

Re: Rekiny

Post autor: Detektyw Monk »

dziękuję za wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Rekiny

Post autor: Tahtimittari »

Ja się zgadzam z poprzednikami.

Zdecydowanie nie należy ich tępić. Taki rekin nie wyłazi z wody, żeby sobie człowieczka upolować i wszamać. Jak wlezie na jego terytorium to musi się liczyć z tym, że zostanie potraktowany jako pokarm. Z resztą w morzy żyje wiele zwierzat groźnych, nie tylko rekinów. I co? Wszystkie wytępić?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Rekiny

Post autor: godziasia »

no właśnie, tak jak napisała Tahtimittari, wszystko zniszczyć? Jadowite płaszczki? Piranie? Albo chociażby na lądzie: jadowite węże, groźne pająki, bawoły afrykańskie. Gdybyśmy mieli wybić wszystko co nam zagraża, chyba zostalibyśmy sami na tej planecie.
Mam nadzieję, że autor nie odbierze tego jako atak na siebie, bo nie był to taki cel tego posta, a chyba wyszedł mi w takim tonie
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Puma

Post autor: WojtekB »

badger pisze:trzeba tępić za wszelką cenę póki nie jest za późno
No cóż sądzę, że w przypadku trzech gatunków - wspomnianego w artykule szopa pracza oraz norki amerykańskiej i jenota - ciężko będzie je usunąć z naszej przyrody. Za bardzo się zadomowiły u nas, stanowią konkurencję dla naszych rodzimych drapieżców oraz zagrożenie dla rodzimego ptactwa i drobnej zwierzyny

Nie mówiąc już o innych gatunkach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości