Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Detektyw Monk

Ciekawostki o zwierzętach i nie tylko...

Post autor: Detektyw Monk »

Kto słyszał z Was,o ssaku o nazwie binturong(arctictis binturong)Żyje w Azji tropikalnej.Należy do łaszy.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: binturong

Post autor: WojtekB »

Detektyw Monk pisze:Kto słyszał z Was,o ssaku o nazwie binturong(arctictis binturong)Żyje w Azji tropikalnej.Należy do łaszy.
Tak słyszałem o tzw. małpim tygrysie
Dokładnie żyje w południowo-wschodniej Azji (od południowych Chin po Borneo) w gęstych lasach tropikalnych - łatwo się oswaja i ma mocny chwytny ogon. Niestety jest wpisany do Czerwonej Księgi IUCN jako gatunek narażony na wyginięcie
Detektyw Monk

spletnica akacjowa

Post autor: Detektyw Monk »

Mam pytanie .Czy wiecie coś o wężu o nazwie SPLETNICA AKACJOWA.(SUTA SUTA).Należy do zdradnic.Interesuję mnie :wymiar,środowisko,kontynent na którym żyje .Pożywienie ,rozród.
Detektyw Monk

Zając bielak

Post autor: Detektyw Monk »

Widzieliście kiedyś w naturze zająca bielaka? Słyszałem ,że żyję on tylko w Puszczy Augustowskiej i Knyszyńskiej.Niestety mam mało wiadomości o jego obecnym stanie w Polsce.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Zając bielak

Post autor: WojtekB »

Detektyw Monk pisze:Widzieliście kiedyś w naturze zająca bielaka?
Nie widziałem
Detektyw Monk pisze:Słyszałem ,że żyję on tylko w Puszczy Augustowskiej i Knyszyńskiej.
Spotykany był jeszcze w puszczy Rominickiej i Białowieskiej
Detektyw Monk pisze:Niestety mam mało wiadomości o jego obecnym stanie w Polsce.
W latach 90-tych szacowana była na od 150 do nawet 250 osobników. Na obecną chwilę brak danych - z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że bielak już nie występuje na terenie Polski, a w najlepszym wypadku zyją jeszcze jakieś niedobitki.
Detektyw Monk

Re: Zając bielak

Post autor: Detektyw Monk »

Dzięki za odpowiedź.
Detektyw Monk

Pardel

Post autor: Detektyw Monk »

Jest to najbardziej zagrożony kot Europy,pardel Lynx pardinus inna nazwa ryś iberyjski.Żyje na 12 stanowiskach Hiszpanii .Jest wpisany do Czerwonej Księgi kategorii krytycznie zagrożony.Wymiary długość ciała 80-105 cm,ogon 12-13 cm,wysokość 60-70 cm waga 15-25 kg.żyje na terenach górskich z zaroślami.Często wchodzi na drzewa ,dobrze skacze ,jest niezłym pływakiem.Jego ofiary to zające ,króliki,ptaki.Ciąża trwa 70 dni samica rodzi 1-3 młodych.Może Wy macie o nim więcej informacji.
Detektyw Monk

modliszka

Post autor: Detektyw Monk »

Czy ktoś wie gdzie najlepiej w Polsce obserwować modliszki?
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: modliszka

Post autor: AleksandraK »

Trzeba mieć dużo szczęścia by je znaleźć- stałe siedliska znajdują się w okolicach Puszczy Sandomierskiej
Paulina_33
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2009, o 08:47

Re: modliszka

Post autor: Paulina_33 »

Nom - znalezienie i obserwacja nie beda latwe, ale powodzenia
Detektyw Monk

Re: modliszka

Post autor: Detektyw Monk »

Może za rok ją znajdę.Dziękuję.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: modliszka

Post autor: badger »

z tego co się ostatnio dowiedziałem jest jej coraz więcej w południowej Polsce, można powiedzieć że jej ekspansja w naszym kraju trwa (jeden ze skutków ocieplenia klimatu)
Detektyw Monk

Puma

Post autor: Detektyw Monk »

Pamiętacie pumę w Polsce? Coś ostatnio o niej ucichło .Myślicie ,że nadal jest gdzieś w naszym kraju?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość