CM UJ czy ŚUM?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Ana_Shepherd
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2016, o 14:25

CM UJ czy ŚUM?

Post autor: Ana_Shepherd »

Hej
we wrześniu zaczynam 3 klasę LO, więc coraz bliżej matura. Od dawna moim celem i marzeniem jest właśnie medycyna. Orientowałam się co do rekrutacji na poszczególnych kierunkach, czytałam też opinie studentów. Do tej pory byłam pewna, że pójdę na CM UJ, ale ostatnio słyszałam opinię, że lepiej wybrać ŚUM. Myślałam też o Warszawie lub Wrocławiu, ale te uczelnie są dosyć daleko od mojego rodzinnego domu Z góry dziękuję za pomoc i wszystkie opinie na ten temat

PS Jakie są Wasze opinie na temat kursów przedmaturalnych(np. Medicus Kraków)? Potrzebne czy lepiej pracować samemu w domu?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: CM UJ czy ŚUM?

Post autor: Mårran »

Jakbym ja miała wybierać między SUMem a CMUJem, to bym wybrała bez dwóch zdań Kraków - lubię to miasto, ładniejsze, zajęcia w Zakopcu. Ale to już co Tobie bardziej leży.
Pani Buka
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: CM UJ czy ŚUM?

Post autor: Piotrr »

Być pewnym to można być tylko śmierci. najpierw zdaj 3 klasę, później zdaj na tyle dobrze maturę żeby dostać się gdziekolwiek, a potem jeszcze lepiej żeby miec mozliwosc wyboru uczelni lub zdabac tytuł laureata jakiejś olimpiady. skąd w niektórych taka pewność siebie.

Ana_Shepherd
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2016, o 14:25

Re: CM UJ czy ŚUM?

Post autor: Ana_Shepherd »

Piotrr pisze:Być pewnym to można być tylko śmierci. najpierw zdaj 3 klasę, później zdaj na tyle dobrze maturę żeby dostać się gdziekolwiek, a potem jeszcze lepiej żeby miec mozliwosc wyboru uczelni lub zdabac tytuł laureata jakiejś olimpiady. skąd w niektórych taka pewność siebie.

Tu nie chodzi o pewność siebie, chociaż ona też jest potrzebna(nie mylę pewności siebie z arogancją ). Mając jasno określony cel(tak, cel - nie marzenie) łatwiej jest znaleźć motywacje i determinację do tego, żeby go osiągnąć. Co z tego wyjdzie - zobaczymy. Jeżeli coś zawalę i nie dam rady - mam plan awaryjny. Znam realia, wiem, że jest bardzo ciężko się dostać, ale przez swoje krótkie lata życia nauczyłam się, że jeżeli się tylko chce, to się da. I nie zamierzam się poddać już na starcie, bojąc się, że się nie uda
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: CM UJ czy ŚUM?

Post autor: MrBrightside »

M&#xE5rran pisze:Jakbym ja miała wybierać między SUMem a CMUJem, to bym wybrała bez dwóch zdań Kraków - lubię to miasto, ładniejsze, zajęcia w Zakopcu. Ale to już co Tobie bardziej leży.
Co tam Zakopiec - SUM organizuje zajęcia za granicą
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: CM UJ czy ŚUM?

Post autor: randomlogin »

MrBrightside, do elaborate.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: CM UJ czy ŚUM?

Post autor: MrBrightside »

Urologia w Sosnowcu
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: CM UJ czy ŚUM?

Post autor: randomlogin »

Tego sie nie spodziewalem.

Nie no, ale Zakopane CMUJowe bardzo polecam, tylko pamietajcie ze chodzenie po gorach po pijaku moze byc niebezpieczne.
Awatar użytkownika
klimo
Posty: 192
Rejestracja: 13 maja 2010, o 20:57

Re: CM UJ czy ŚUM?

Post autor: klimo »

Jeżeli dostaniesz się na obydwie te uczelnie, to lepiej wybrać Kraków. Lepszy poziom. Ale prawda jest taka, że bardzo ciężko się jest dostać i czasem jedyne co pozostaje, to pójść gdziekolwiek tam, gdzie Cie przyjmują
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości