CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: gosiaczek;) »

Zdarzają się rażące przypadki braku wiedzy na dany temat studentów Mnie się tu bardzo podoba, wykładowcy i asystenci bardzo rzetelni, pomocni i życzliwi, ale ja na leku jestem, a Wy chyba o stomie mówicie D (aczkolwiek kadra w większości wspólna )
keykey
Posty: 72
Rejestracja: 5 mar 2009, o 09:05

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: keykey »

T, o stomie, ale każda opinia na temat uczelni jest przydatna) A nie masz czasem jakichś znajomych na stomatologii którzy coś Ci przypadkiem wspomnieli? :]
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: gosiaczek;) »

Znajomych na stomie mam i akurat oni nie narzekają. Skarżyli się na materiałoznawstwo, że dużo nauki (odpytywanie itp.) ale to chyba tak wszędzie jest No i wydaje mi się, że pierwszy rok, a przynajmniej pierwszy semestr stoma ma trudniejszy właśnie m.in przez to materiałoznawstwo, poza tym mają też historię medycyny no a anatomia w pierwszym semestrze jest dla nich taka sama jak dla leku, dopiero potem jest większa rozbieżność.
keykey
Posty: 72
Rejestracja: 5 mar 2009, o 09:05

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: keykey »

Miło się to czyta Czytałam już na tym forum niesamowicie rozbieżne opinie dot. CMUJ. Jednak no skądś ten próg punktowy brać się musi, ludzie tu idą. Materiałoznastwo to typowa pamięciówka, historia medycyny też więc tak jak pisałaś, wszędzie pewnie tak jest i na to się po prostu trzeba psychicznie przygotować. Dzięki
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: a_niap »

keykey pisze:Jednak no skądś ten próg punktowy brać się musi, ludzie tu idą.
Bierze sie z tego ze dyplomu UJ (ktory podobnobardziej sie liczy - moze wprzypadku innych kierunkow rzeczywiscie, ale lekarski czy lek-dent to nie ma roznicy) nie trzeba nostryfikowac
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: gosiaczek;) »

keykey pisze:Miło się to czyta Czytałam już na tym forum niesamowicie rozbieżne opinie dot. CMUJ.
Ja też. I sama miałam wieeeelki dylemat, a teraz absolutnie nie żałuję
xienka

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: xienka »

gosiaczek) pisze:Ja też. I sama miałam wieeeelki dylemat, a teraz absolutnie nie żałuję
Miło to wiedzieć
a ile miałaś procent z matury? i oczywiście fiza roz była ?
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: gosiaczek;) »

yo_medikusaa008 pisze: a ile miałaś procent z matury? i oczywiście fiza roz była ?
Łącznie miałam 253. W tym roku wystarczyło to na przyjęcie z pierwszej listy i to spokojnie. Fizyka oczywiście rozszerzona, inaczej tutaj nie da rady
xienka

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: xienka »

gosiaczek) pisze:Łącznie miałam 253. W tym roku wystarczyło to na przyjęcie z pierwszej listy i to spokojnie. Fizyka oczywiście rozszerzona, inaczej tutaj nie da rady
to spoko to za rok na pewno jeszcze mniejsza będzie. bo co roku to niższy próg jest
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: gosiaczek;) »

Wszystko zależy od tego, jaki myk będzie na maturze Na pewno warto próbować i nie bać się fizyki
xienka

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: xienka »

Jak ktoś jest inteligentny to nie będzie mieć problemu z fizyką. A ja, że nie jestem, to.
Szafranik
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2009, o 17:06

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: Szafranik »

cześć!

przeglądałam właśnie Internet w celu znalexienia jakichś konkretnych informacji
o studiach na CMUJ, no i kiedy tylko zobaczyłam to forum i ten dział natychmiast się zarejestrowałąm!

rany, od zawsze marzą mi się studia na UJ, jestem w drugiej klasie I LO w Gliwicach, niby prestiż i te rzeczy ale UJ marzy mi się od zawsze, tak z zasady a teraz jeszcze okazałoby się, że mam tam warunki mieszkaniowe i to prawie całkiem za darmo! byłoby więc rewelacyjnie gdybym dostała się na lekarski ale no właśnie, nie tylko ja mam taki problem, jak widzę F I Z Y K A.

W szkole mamy nauczycielkę akademicką, kosa jak nie wiem, jestem zielona z tej fizy i mam ledwo 3 Jak zoabczyłam, że na CMUJ trzeba zdać rozszerzoną fizę, to się załamałam! nie czuję się na siłach, a tak bardzo bym chciała
a prxzecież jeszcze biologia i chemia, z którymi jakśtam sobie radzę, ale bardzo je lubię i myślę, że mobilizacja mi pomoże

jak myślicie, mam szansę?

i jeszcze pytanko do studentów, ile mieliście pkt z matur? jak wrażenia ze studiowania?

już trochę pocxzytałam, widzę, że naprawdę rzetelny portal z normalnymi ludzmi ^^



um, mam nadzieję, że komus się to będzie chciało przeczyteć

Nowa pozdrawia!
xienka

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: xienka »

Za rok może będzie szansa, że fizyka na maturze nie będzie konieczna, bo po prostu będzie matma jeszcze jako obowiązkowa, takie pogłoski słyszałam. Więc może będzie trzeba tylko zdać chemię i biologię na poziomie rozszerzonym

[mama taką nadzieję]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 33 gości