CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
hagen33
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2008, o 12:43

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: hagen33 »

Szafranik pisze:ale no właśnie, nie tylko ja mam taki problem, jak widzę F I Z Y K A.
Co roku matura z fizyki jest łatwiejsza, a sposób jej oceniania co przyznają ezaminatorzy jest naprawdeliberalny",naprawde nie trzeba być nie wiem jak wybitnym, żeby mieć dobry wynik z fizyki, poza tym licza się jeszcze chemia i bioogia.Co do chemii to zdecydowanie najprostsza matura z e wszystkich, co roku to samo,wg mnie wiekszy problem to biol i ich klucz, no ale i to da sie przeżyc.Co do nauczycielki to bardzo dobrze że kosa,tacy najwięcej naucza
Szafranik
Posty: 6
Rejestracja: 22 mar 2009, o 17:06

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: Szafranik »

uff, uff, dziękuję, trochę mnie uspokoiliście ^^

nie poddaję się i nie rezygnuję z marzeń, tylko się troszkę użalam
jestem trochę ambitną realistką i tak po prostu trzęsę tyłek

dziękuję pięknie za odpowiedz!
xienka

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: xienka »

Wystarczy, że zdasz maturę z biologii i chemii na 90% czyli 180% + 60% z fiz to dostaniesz się.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: a_niap »

240 w tym roku rzeczywiście wystarczylo, ale w zeszlym juz na przyklad nie. Wszystko zalezy jaki bedzie ogólnokajowy poziom matury, wiec poki co nie ma sie co zastanawiac jakie beda progi i na ile trzeba zdac fizyke
Anet04
Posty: 63
Rejestracja: 6 mar 2009, o 09:58

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: Anet04 »

czyli ile miala ostatnia przyjęta osoba ?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: a_niap »

240 pkt na dzienne
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: kallinka1 »

keykey pisze:Ja myślę o CMUJ głównie ze względów mieszkaniowych. Miałabym comiesięczny wydatek na czynsz z głowy. Dlatego składałabym w pierwszej kolejności właśnie tu - trzyma mnie jeszcze sentyment i miłość) W dalszej na resztę. Prócz masyniepotrzebnej nauki (nie wątpię) jaka jest atmosfera, konkretniej stosunek wykładowców do studentów i odwrotnie? Gdzie odbywają się zajęcia praktyczne? Pod względem dydaktycznym jeszcze, czy zdarzają się rażące przypadki braku wiedzy na dany temat np asystentów?
Wcześniej o atmosferze nie chciales slyszec A warto. Nie jest fajnie, niestety. Na temat leku sie nie wypowiadam, bo z tego co widzę to koledzy się nie przemęczają, a wtedy wszystko lepiej wygląda
Ja tez mialam wielki dylemat przed studiami i do dzisiaj zaluje podjetej decyzji. Dlaczego? No wlasnie: kadra, zwlaszcza ta stomatologiczna lubi pomiatac studentami, kazdy oddzial inaczej uczy tych samych rzeczy, na egz. ze stomy przedklinicznej okolo polowy pytan bylo takich ze prawidlowe byly 2-3 /4 odpowiedzi przy czym nie byl to test wielokrotnego wyboru. Zdarzaja sie asystenci, ktorzy nie wiedza podstawowych rzeczy. A ci super ludzi z 1 czy 2 roku przestaja byc tacy super bo kazdy zaczyna garnac pod siebie. Tutaj uogolnilam, ale naprawde jest inaczej niz na pierwszym roku, a spodziewam sie ze bedzie coraz gorzej. Interesuje Cie cos jeszcze? Pytaj, smialo moze mimo wszystko bedziesz chcial wybrac cmuj. Nie wiem do końca jak jest w innych miastach, ale nie znam osoby z CMUJ ktora bynie zamienila tej uczelni na zadna inna", od studentow z innych miast cos takiego slyszalam/czytalam.
A zajęcia stomatologiczne bo chyba o to pytasz są w Instytucie Stomatologii na Montelupich 4
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: gosiaczek;) »

ja bym nie zamieniła, ale jestem na 1 roku więc to chyba marne co mówię poza tym na leku
keykey
Posty: 72
Rejestracja: 5 mar 2009, o 09:05

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: keykey »

kallinka1 pisze:Wcześniej o atmosferze nie chciales slyszec
mam dość duże zdolności przystosowawcze, to, tak więc atmosfera schodzi na dalszy plan dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, tymczasowo nie mam więcej pytań

P.S.nie jestem mężczyzną
Artur219
Posty: 22
Rejestracja: 1 lip 2009, o 10:15

Re: CM UJ ogólnie przed rekrutacja

Post autor: Artur219 »

a_niap pisze:Bierze sie z tego ze dyplomu UJ (ktory podobno bardziej sie liczy - moze wprzypadku innych kierunkow rzeczywiscie, ale lekarski czy lek-dent to nie ma roznicy) nie trzeba nostryfikowac
Gdzie nostryfikować? W USA? UE?
Czy uczelnia jest pod tym względem wyjątkiem?
Proszę o odpowiedź.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości