CM UJ ponowna rekrutacja niemożliwa? help

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

CM UJ ponowna rekrutacja niemożliwa? help

Post autor: tchorz »

Co roku było tak, że jak ktoś niezdał pierwszego terminu fizjo to rekrutował się ponownie.
No i tak chciałam zrobić i
dostałam maila że taka rekrutacja jest niezgodna z prawem i grożą za to kary i bla bla.

Wygląda na to,że system nie przyjmie

jestem w dołku
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: CM UJ ponowna rekrutacja niemożliwa? help

Post autor: anna95 »

Podawałaś ten sam mail, który wykorzystałaś w pierwszej rekrutacji? Może spróbuj z innym.
A jak pozostali z Twojego roku? Przecież pewnie nie tylko Ty się chciałaś asekurować?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: CM UJ ponowna rekrutacja niemożliwa? help

Post autor: tchorz »

Źle się wyraziłam, informatycznie system przyjmie mnie jako kandydata, ale decyzja o przyjęciu będzie nieważna jeśli do 10.07 nie wycofam papierów (czyli przestanę byc studentką)

W tym roku nie ma zbyt dużo rekrutujących drugi raz bo wprowadzili przelicznik matematyki. Więc dostanie się z podstawową matmą nawet na 100% może być problematyczne. chociaż przewiduję, że progi w Krakowie znacznie spadną.
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: CM UJ ponowna rekrutacja niemożliwa? help

Post autor: anna95 »

To widocznie nie ma mozliwości, aby rekrutować się ponownie na dany kierunek będąc już studentem na tym właśnie kierunku. Musieli wprowadzić zmiany od tego roku.
Może nie myśl tak pesymistycznie, są już wyniki z fizjo? Nie możesz ryzykować wycofania papierów, skoro nie wiesz, jak Ci pójdzie sesja wrześniowa (ewentualnie).
Uszy do góry!
Awatar użytkownika
anna95
Posty: 165
Rejestracja: 13 sie 2013, o 11:49

Re: CM UJ ponowna rekrutacja niemożliwa? help

Post autor: anna95 »

Właśnie zauważyłam w skrzynce, że także otrzymałam taki mail, choć nie próbowałam się rekrutować ponownie. Widocznie jest on rozsyłany do wszystkich studentów.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: CM UJ ponowna rekrutacja niemożliwa? help

Post autor: tchorz »

Widać, że ogólnie uczlnie się ostatnio bronią przed takimi którzy chcą jescze raz, albo też rok czy pół studiują coś innego na przeczekanie. Niektóre nawet przed tymi którzy juz coś skończyli.

Jeszcze dwa lata temu takim ograniczniem było płacenie za wykorzystanie punktów ECTS.
Teraz jest limit na niektórych uczelniach dla tych którzy juz skończyli jakieś studia i brak możliwości ponownej rekrutacji jeśli jeszcze jest się studentem lekarskiego.
Fakt że studiujac ponownie nie ponosi się zadnych opłat, powtarzanie roku kosztuje, ale jest na I roku niemożliwe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości