CM UMK Fizjoterapia

Możliwości pracy po ukończeniu studiów z fizjoterapii. Wykaz uczelni pozwalających na studiowanie fizjoterapii. Warunki przyjęć i rekrutacji na studia. Kariera zawodowa.
Cheetah Girl
Posty: 27
Rejestracja: 19 lut 2013, o 14:18

Re: Fizjoterapia

Post autor: Cheetah Girl »

czornydanio90 dzięki za nowe info
A Ty od razu dostałeś sie na medycynę czy przezimowałeś na fizjo ?
natala1626
Posty: 15
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 17:31

Re: Fizjoterapia

Post autor: natala1626 »

A jeśli chodzi o w-f to na CM jest pływanie ? Bo z tym to ciężko u mnie d
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Fizjoterapia

Post autor: hotdog1990 »

Jeśli chodzi o wf to możesz wybrać co chcesz z dyscyplin do wyboru. Z tego co wiem jest do wyboru pływanie ale do tej pory była to płatna opcja i wątpię czy coś się zmieniło w tej materii.

W każdym bądż razie nie przejmuj się słabo pływasz/ nie umiesz w ogóle to jeśli nawet kiedyś będzie taka potrzeba to przy odrobinie dobrej woli szybko się nauczysz
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Fizjoterapia

Post autor: czornydanio90 »

Cheetah Girl, ja mam troszkę bardziej zagmatwaną historię za sobą ale nigdy na fizjo nie byłem
natala1626
Posty: 15
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 17:31

Re: Fizjoterapia

Post autor: natala1626 »

Dzięki hotdog1990 uspokoiłeś mnie d No to teraz pozostaje tylko do napisania matura.
Cheetah Girl
Posty: 27
Rejestracja: 19 lut 2013, o 14:18

Re: CM UMK Fizjoterapia

Post autor: Cheetah Girl »

czornydanio90 pomyślałam właśnie,że byłeś na fizjo skoro tyle wiesz

a co do wf to koleżanka,która studiuje na CM pielęgniarstwo mówiła mi,że fizjo mają ściankę wspinaczkową na wf, ale może to tylko wybrani nie wiem

Póki co matura, jak już ktoś napisał
natala1626
Posty: 15
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 17:31

Re: CM UMK Fizjoterapia

Post autor: natala1626 »

A wiecie co
natala1626
Posty: 15
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 17:31

Re: CM UMK Fizjoterapia

Post autor: natala1626 »

*A wiecie coś może o pracy po studiach ? Czy jest trudno po fizjo z praca?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: CM UMK Fizjoterapia

Post autor: Piotrr »

bardzo trudno

ada1313
Posty: 6
Rejestracja: 16 kwie 2013, o 15:43

Re: CM UMK Fizjoterapia

Post autor: ada1313 »

Cheetah Girl pisze:A jak się studiuje fizjoterapie na CM nie wiele wiem, bo na razie póki co sama startuje na ten kierunek
Na fizjoterapii na CM się dobrze studiuje. Bardzo wysoki poziom (w końcu Klinika Rehabilitacji na CM jest jedną z kilku najlepszych w kraju i jest przepiękna) Obecnie w polsce szkół fizjoterapii jest jak grzybów po deszczu dlatego warto zastanowić się nad najlepszymi. Miasto ogólnie też przyjazne a co najważniejsze niedrogie:)
dee_gdy
Posty: 12
Rejestracja: 31 maja 2013, o 12:23

Re: CM UMK Fizjoterapia

Post autor: dee_gdy »

hej,ja tez jestem nowa i mam do was takie pytanie małe
generalnie wybieram sie wlasnie na fizjo aczkolwiek na niestacjonarke.

orientujecie sie moze czy z niestacjonarki , da sie pozniej kiedys przeniesc na stacjonarke?
pytanie moze glupie,ale nie moge sie tego tam doczytac a na np.awfis w gdańsku tak jest ,ze 3 osoby z najwyzsza srednia moga

poza tym moze ktos sie orientuje co lepiej (procz pod wzgledem kasy:P)
na niestacjonarce ogarniac. czy zaoczne czy wieczorowe chodzi mi o nauczanie

i jak wygladaja wynajmy w Bdg ,bo u mnie jest rzeznicko drogo(a to nie warszawka:P) i boje się ,ze tak samo bedzie i w Bdg /
roserose
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2014, o 17:34

Re: CM UMK Fizjoterapia

Post autor: roserose »

hej studiuje fizjoterapie od października 2013 na cm umk. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania więc tak:

- nie jest ciężko się dostać, ja zdawałam mature podstawową z biologi i miałam 64% i się dostałam. Jednak jest mi troche ciężko, ponieważ z biologii roszerzenia średnio umiem,a chemii prawie w ogóle. Od razu widać które osoby zdawały rozszerzenie lub były na profilu biol-chem bo wszystko im idzie łatwiej. Ja byłam na humanie a jednak poszłam na medyczne studia.

-nie ma żadnych testów sprawnościowych

- poza cm umk nie wiem gdzie można studiować, na pewno zaocznie w jeszcze kilku miejscach, ale to już jest płatne

- anatomia nie jest taka zła, fajne są te zajęcia bo to coś innego, ale od razu uczulam ze wszystko jest po łacinie której trzeba się uczyć bo tak zdaje się kolokwium

- najgorsza jest fizjologia, niestety mamy ją w 1 semestrze i szczerze mówiąc przez nią zastanawiam się czy zdam ten 1 semestr, jak nie to jest jeszcze warunek d

- wf : inne kierunki mają do wyboru np aerobik, fitness bla bla, a fizjoterapia i ratownictwo medyczne ma 1,5h wfu normalnego tzn duzo, duzo, duzzzooo cwiczeń po których jesteś spocona/y i na drugi dzień masz zakwasy :d na poczatku miałam dosyc tego wfu ale teraz się przyzwyczaiłam. Poza tym każdą nieobecność trzeba odrabiać na ergometrze 10km

- basen jest obowiązkowy i NIE jest płatny, też nie pływam super i tak samo się bałam, ale mamy 3 tory, na pierwszym pływają osoby które są słabsze a na pozostałych Ci lepiej pływający, wszyscy są wyrozumiali, często pływamy z deskami przy nowych rzeczach także nie ma się czego bać, basen jest raz w tygodniu

- pracy nie ma, pewnie jak po wiekszości studiach :d

- nauki jest dużo ale to jest oczywiste

- mieszkania kosztują różnie, zalezy od tego czy chce się wynając pokój czy mieszkanie, czy akademik

to chyba wszystko, jak coś to piszcie i postaram się na wszystko odpowiedzieć
Cheetah Girl
Posty: 27
Rejestracja: 19 lut 2013, o 14:18

Re: CM UMK Fizjoterapia

Post autor: Cheetah Girl »

I wszystko się zgadza roserose
Dostałam się w zeszłym roku,jestem zadowolona
Prawie mogę powiedzieć,że zaliczyłam rok (mam jedną poprawkę z Patologii ogólnej,ale to akurat pryszcz do innych egzaminów,które mam za sobą )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość