CM UMK Fizjoterapia

Możliwości pracy po ukończeniu studiów z fizjoterapii. Wykaz uczelni pozwalających na studiowanie fizjoterapii. Warunki przyjęć i rekrutacji na studia. Kariera zawodowa.
Leger
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2013, o 12:41

CM UMK Fizjoterapia

Post autor: Leger »

Witajcie : )
Jestem nowa, a interesuje mnie CM w Bydgoszczy na kierunku Fizjoterapia. Chciałabym zapytać obecnych studentów jak wygląda rekrutacja, czy ciężko się dostać? Jaką maturę pisaliście, czy wystarczy podstawa z biologii?

Oczywiście czytałam chyba wszystko na stronie CM, ale wiedza od studentów jest bardziej trafna
Podobno dużo osób oblega ten kierunek. Czy warto na niego iść z podstawową maturą z biologii?

Z góry dziękuję za pomoc i proszę o wyrozumiałość, dopiero wdrażam się w te tematy :p
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: Fizjoterapia

Post autor: Anarchia »

napewno wieksze szanse są z rozszerzoną maturą, wiekszy przelicznik pewnie

tyle ode mnie, i przypinam sie do tematu bo ostatnio fizjoterapia także zaczeła mnie interesować
ZielonaSzarlotka
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2013, o 20:08

Re: Fizjoterapia

Post autor: ZielonaSzarlotka »

Też zainteresowałam się fizjoterapią na CM i chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej.
Ile mniej więcej trzeba mieć % z biologii podstawowej żeby się dostać? Czy rekrutacja obejmuje inne przedmioty? bo słyszałam że na niektórych uczelniach biorą pod uwagę obowiązkowe matury, w sensie matematykę, polski i językjak jest na CM?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Leger
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2013, o 12:41

Re: Fizjoterapia

Post autor: Leger »

czornydanio90 - widziałam to i czytałam, ale chciałam zaczerpnąć opinii studentów
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Fizjoterapia

Post autor: hotdog1990 »

Nie znam progu jaki był w tamtym roku ale jak widzisz w zasadach rekrutacji zrobienie ponad 60% z rozszerzenia da więcej punktów w rekrutacji niż 100% z podstawy więc sam sobie odpowiedz co się bardziej opłaca napisać

EDIT: sprawdziłem na szybko i wszystkie progi z ostatnich kilku lat są na stronie uczelni w dziale rekrutacja.
natala1626
Posty: 15
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 17:31

Re: Fizjoterapia

Post autor: natala1626 »

A czy na fizjoterapie trzeba zdawać jakieś testy sprawnościowe?
Cheetah Girl
Posty: 27
Rejestracja: 19 lut 2013, o 14:18

Re: Fizjoterapia

Post autor: Cheetah Girl »

W sierpniu ostatnia przyjęta osoba na rok akademicki 2012/13 miała 53pkt.

Nie,w Bydgoszczy nie ma egzaminów sprawnościowych od chyba już 2 lat.
natala1626
Posty: 15
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 17:31

Re: Fizjoterapia

Post autor: natala1626 »

A gdzie w Bdg można jeszcze studiować fizjoterapię? Polecacie coś?
natala1626
Posty: 15
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 17:31

Re: Fizjoterapia

Post autor: natala1626 »

I jeszcze mam pytanie jak wrażenia studiowania fizjoterapii na Collegium Medicum? Ciężko jest?
Cheetah Girl
Posty: 27
Rejestracja: 19 lut 2013, o 14:18

Re: Fizjoterapia

Post autor: Cheetah Girl »

Z tego co wiem to jest jeszcze możliwość na Wyższej Uczelni Nauk o Zdrowi,ale szkoła prywatna więc studia dzienne płatne

A jak się studiuje fizjoterapie na CM nie wiele wiem, bo na razie póki co sama startuje na ten kierunek
Wiadomo,ze z anatomią będzie ciężko, bo jest praktycznie tak samo jak na wydziale medycznym, także no
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Fizjoterapia

Post autor: czornydanio90 »

Cheetah Girl, ojj anatomia wcale nie jest taka zła akurat bardzo miło ją wspominam
Cheetah Girl
Posty: 27
Rejestracja: 19 lut 2013, o 14:18

Re: Fizjoterapia

Post autor: Cheetah Girl »

noo widze,że jak kolega wtajemniczony w temat to coś nam opowie więcej o uczelni i tym ciekawym kierunku

O wfie coś powiedź, bo nic nie wiadomo mi na ten temat
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Fizjoterapia

Post autor: czornydanio90 »

Cheetah Girl, Cóż z fizjoterapią się najczęściej mijamy (albo mamy zajęcia w tym samym czasie - jak np. fizjologię). Ogólnie uczelnia prostudencka, co nie oznacza że nie trzeba się uczyć. Nauki jest sporo (przynajmniej u nas na lekarskim), ale też nie tak jak to opowiadają ludzie na forach - że się nie śpi po nocach i cały czas siedzi w książkach. Oczywiście są też bardziej denerwujący asystenci czy kierownicy, ale to chyba wszędzie jest. Anatomia jest też jak najbardziej do przejścia.

Co do wf to hmm. wy macie go więcej i tyle mogę powiedzieć. My mieliśmy jeden z rodzajów wf do wyboru (gry zespołowe, pływanie, rowery, aerobik, gim.korekcyjna, samoobrona), a jak jest na fizjoterapii to nie wiem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości