Przyrodnicze forum dyskusyjne Biolog.pl

Autor Wiadomość
 Tytuł: Co dalej?
PostNapisane: 30 cze 2014, o 17:51 

Witam, jestem tegorocznym maturzysta. Bardzo proszę o pomoc. Chciałem studiować medycynę lub stomatologię ale nie mam w tym roku zachwycającego wyniku. Co robić, gdzie składać papiery? Mam 65 % z chemii, 63% z biologi (rozszerzone) i 88 % z matmy podstawowej. Czy mam jakiekolwiek szanse chociaż na 2 turę. Jeśli nie to co mogę studiować, podobnego albo cos takiego żebym miał po tym prace lub żebym mógł się przygotować dobrze na przyszły rok na poprawke.
Pozdrawia zdesperowany maturzysta :D

Tytuł: Re: Co dalej?
PostNapisane: 30 cze 2014, o 19:59 

W sumie to już jest kilka podobny wątków, ale że jako to twój pierwszy post to nie będę cię zniechęcał :)
Z tymi wynikami sorka, ale bądźmy szczerzy, że nawet na niestacjonarny lek-dent nie masz szans :/ . Możesz spróbować złożyć papiery na ratownictwo medyczne (to raczej pewne, że cię przyjmą) i na analitykę medyczną (łatwo nie będzie zarówno z pracą jak i dostaniem się).
Lepiej rok zostać w domu i poprawić niż siedzieć na studiach, których nie lubisz.

PostNapisane: 1 lip 2014, o 00:24 

A weterynaria? Albo jakieś studia na których była by biologia i chemia tak żebym nie pozapominał wszystkiego.

PostNapisane: 1 lip 2014, o 00:37 

nie ma takich, na żadnych nie uczą cię pod maturę, bo przecież masz ją już za sobą + kilka odpowiednich dla kierunku przedmiotów = nie masz czasu na powtarzanie do matury

no chyba że pójdziesz na europeistykę i kulturoznawstwo bez wymagań i przyszłości, tylko po co?

PostNapisane: 1 lip 2014, o 00:44 

Z weterynarią raczej też możesz mieć ciężko, chyba że progi troszkę spadną i załapiesz się w ostatnich turach.

Dobrym rozwiązaniem byłoby raczej przesiedzieć ten rok i uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć.

PostNapisane: 1 lip 2014, o 18:30 

W zeszłym roku miałem trochę lepsze wyniki - 68% bio., 67% chem., 86 matma i nie dostałem się nigdzie weterynarię nawet w ostatnich turach a składałem do czterech uczelni, więc raczej ciężko

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności