Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Wendigo »

1. Tak.

2. Podczas rejestracji wypełniasz formularz, w którym pytają Cię czy studiowałeś coś wcześniej. Wydaje mi się, że przy samej rejestracji indeks nie będzie potrzebny, co najwyżej będą Cię gonić już w roku akademickim.
hubert24554
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 21:31

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: hubert24554 »

-wydrukowane (obustronnie) i własnoręcznie podpisane Podanie o przyjęcie na I rok studiów w roku akademickim 2013/2014

-dowód uiszczenia opłaty rekrutacyjnej

-wyłącznie oryginał świadectwa dojrzałości, który zostanie zwrócony kandydatowi po zakończeniu procesu rekrutacji


-oryginał zaświadczenia o liczbie uzyskanych punktów na egzaminie wstępnym( dotyczy kandydatów z tzw. „starą maturą”)

-poświadczoną przez uczelnię (poświadczenie przy składaniu dokumentów po sprawdzeniu z oryginałem) lub inną instytucję kserokopię dowodu osobistego

-3 kolorowe zdjęcia 3,5x4,5 cm (podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem)


Przy wpisie na I rok studiów wraz z wymaganymi dokumentami prosi się także o dostarczenie dowodu opłaty za indeks i legitymację studencką- 21 zł oraz przedstawienie (do wglądu) książeczki wojskowej, w przypadku jej posiadania.

Są to wymagane dokumenty na śum. Mam pytanie bo nie do końca się orientuje gdzie i kiedy należy zapłacić za indeks oraz legitymacje studencką?

Jeżeli złożyłbym oryginały na śum to czy można je wybrać w momencie gdy dostanę się na inną uczelnie medyczną która mi bardziej odpowiada?

Dziękuję za odp
Awatar użytkownika
Gąbka
Posty: 162
Rejestracja: 17 maja 2013, o 16:56

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Gąbka »

hubert24554 pisze:
Są to wymagane dokumenty na śum. Mam pytanie bo nie do końca się orientuje gdzie i kiedy należy zapłacić za indeks oraz legitymacje studencką?
Za indeks i legitymację studencką płaci się po zakwalifikowaniu na studia. Nie wiem jak sprawa ma się w Katowicach, ale w Zabrzu opłatę można wnieść w kasie znajdującym się na parterze budynku dziekanatu.
hubert24554 pisze: Jeżeli złożyłbym oryginały na śum to czy można je wybrać w momencie gdy dostanę się na inną uczelnie medyczną która mi bardziej odpowiada?

Dziękuję za odp
Oczywiście, że tak .
Awatar użytkownika
PannaJoanna1
Posty: 34
Rejestracja: 27 cze 2013, o 17:37

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: PannaJoanna1 »

No i niestety sama sobie gratuluje za refleks, ale pojawił sie problem przez dokładne niedoczytanie warunków składania dokumentow na stome w białym. A mianowicie chodzi tu dokladnie o badania lekarskie u lekarza medycyny pracy. Myslalam, ze wszelkie potrzebne dokumenty beda do pobrania na stronie, dlatego ograniczyłam się wyłacznie do dogłebnego sledzenia i kalkulowania list rankingowych-_-. Ale powracajac- niestety skierowanie do tegoz lekarza musze albo odebrać własnorecznie w biurze rekrutacyjnym, albo mailem, ale prawdopodobnie wczesniej jak w poniedzialek po poludniu mi tego nie wysla, a jak mi tego nie wysla to nie pojde do lekarza ktory przyjmuje po poludniu w poniedziałek, a jak nie pojde do lekarza to nie bede miala pelnych dokumentow co automatycznie skresla mnie z dalszego postepowania kwalifikacyjnego i z list. Ktos ma jakas alternatywe o jakiej nie wiem, badz mzoe cos podpowiedziec? Dokumenty bede skladac we wtorek.
Awatar użytkownika
ahepb
Posty: 73
Rejestracja: 17 lip 2011, o 15:49

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: ahepb »

PannaJoanna1 ja dzisiaj byłam, zadzwoniłam, powiedziałam o co chodzi i lek. med. pracy przyjęła mnie, musiałam tylko zapłacić 65 zł za dwa druczki (do Bydzi jeszcze chciałam).
Nie robiła mi żadnych badań, napisała tylko to co trzeba (za pierwszym razem zmieniając mi datę urodzenia i pesel), a skierowania nie chciała (i tak go nie miałam).
danie_l9
Posty: 18
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:51

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: danie_l9 »

Co do wybierania dokumentów gdy dostaniemy sie na uczelnie, ktora bardziej nam odpowiada mam pytanie, czy trzeba pisać jakies podanie o wydanie dokumentów i chęci rezygnacji ze studiów np. na lekarskim na ŚUM? czy wystarczy przyjść i wydają od ręki?
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: Ósemka8 »

Ktoś w jakimś temacie podał wzór oświadczenia o rezygnacji ze studiów na danej uczelnie, ale sądzę, że i bez tego się obędzie przy odbieraniu dokumentów, a najwyżej każą coś ręcznie napisać,
danie_l9
Posty: 18
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:51

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: danie_l9 »

ok, dziekuje Ci za odpowiedź. Znalazłem. Wrzucam tutaj może sie komuś przyda)
Załączniki
rezygnacja_ze_studiow.pdf
(39.78 KiB) Pobrany 129 razy
Awatar użytkownika
PannaJoanna1
Posty: 34
Rejestracja: 27 cze 2013, o 17:37

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: PannaJoanna1 »

Jeszcze powroce do mojego postapowyzej i do tego co napisała ahepb- rozumiem, ze jeszcze nie składałas papierów, sadzisz zatem, ze pomimo tego, ze nie posiadałas skierowania z uczelni wszystko Ci przyjma i nie będą mieć zadnej spiny? Jednak do Białego mam jakies 3 h drogi, a jechac po to, zeby odesłali mnie z kwitkiem też niezbyt mądre.
Awatar użytkownika
ahepb
Posty: 73
Rejestracja: 17 lip 2011, o 15:49

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: ahepb »

PannaJoanna1 ja do Białego mam ok. 6h jazdy i też się boję, że nie zaakceptują tego mojego kwitka, choć lek. med. pracy powinien wiedzieć jak to napisać. Ale na ich stronie jest podany wykaz przychodni, gdzie można te badanie zrobić w Białymstoku (za darmo) i możesz do nich maila napisać o skierowanie, to wyślą ci skan, albo odebrać od nich i w ten sam dzień zrobić te badania w Białym. Ktoś pisał już na forum, że rok temu tak zrobił, dlatego ja na wszelki wypadek wydrukowałam to skierowanie. Tylko trzeba się liczyć z tym, że mogą być kolejki, dlatego lepiej być wcześniej. Nie wiem, o której będę musiała wyjechać o

A oni i tak nie wiedzą czy byłaś u lekarza ze skierowaniem czy bez, bo tego nie ma na tym świstku. A jest na stronie napisane, że możesz zrobić u dowolnego lekarza badanie.
Awatar użytkownika
PannaJoanna1
Posty: 34
Rejestracja: 27 cze 2013, o 17:37

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: PannaJoanna1 »

Słuchaj, a masz moze gdzies wzor tego skierowania na dysku jeszcze, i czy mogła bys to udostepnic czy nie za bardzo? Ja mam u siebie w miescie juz zalatwiona wizyte u tego lekarza w poniedzialek, a napislaam maila do biura rekrutacji w piatek i nikt mi nie odpowiedzial, w sumie to ze 2 maile. A ryzykowac, ze do poniedizalku do rana tego nie dostane to roznie moze byc/
Awatar użytkownika
PannaJoanna1
Posty: 34
Rejestracja: 27 cze 2013, o 17:37

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: PannaJoanna1 »

nniee do innego miasta to nie,zbyt klopotliwe taki moj wewnetrzny lęk przed lekarzami spoza rejonu:P hah btw. proponuje wyjechac juz jutro wieczorem:D!
maks234
Posty: 76
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 12:22

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: maks234 »

Witajcie,
Wiem, że zaraz dostanę od Was po głowie za to pytanie, ale byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi skrócił jak to wygląda ze składaniem dokumentów już po magicznej informacji, że się dostało na studia.
Znacie może terminy w jakich można dostarczyć dokumenty do uczelni medycznych? Chodzi mi o to, że może na jakiejś stronie jest to wszystko podsumowane, niestety szukam i szukam i nie mogę nic znaleźć a na stronach tych wszystkich uczelni jest to tak pomieszane
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości