Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?

Post autor: scarlett89 »

Pofantazjujmy. Powiedzmy, ze scarlett89 dostała się z 1. listy do Gdańska, natomiast w Warszawie jest pod kreską - niewiele jej zabrakło do zakwalifikowania się na studia (ok. 5-6pkt.) . A że scarlett89 jest przezorna, postanowiła, że dostarczy dokumentację (oryginal swiadectwa,itp.) do Gdańska. Jednak po jakimś czasie (tydzień-dwa) okazuje się, że scarlett89 dostała się i do Wawy, bo wywiesili drugą listę! I teraz tu ma dziewczyna problem i pytanie - czy jest mozliwosc wycofania dokumentów z Gdańska (uczelnia ma jakies obiekcje?) i dostarczenia ich do Wawy?
Forma pytania nietypowa, ale inaczej nie mogłam wytlumaczyc o co mi chodzi.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2008, o 14:43 przez scarlett89, łącznie zmieniany 1 raz.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: lung »

Oczywiscie ze moze, idzie do dziekanatu AMG i mowi ze chce zabrac papiery bo tak i koniec, nie mogą jej odmowic (jest wielu chetnych na jej miejsce)
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: scarlett89 »

Scarlett89 dziekuje
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Padre Morf »

i opija sukces (dostanie sie do wawy znaczy)?
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: scarlett89 »

No jak do wawy to bedzie wieeeeeeelki sukces
bebe18
Posty: 76
Rejestracja: 11 lis 2007, o 22:03

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: bebe18 »

a jezeli ja dostane sie do Białegostoku, wysle tam oryginal, a potem okaze sie, ze dostalam sie do Poznania, to jak mam odebrac ten oryginal z bialegostoku , bo na pewno tam nie pojade, bo mam 500 km do bialegostoku, a po ogloszeniu listy w poznaniu mam chyba 4 dni na wyslanie tam sowich dokumentow.
botanik :-)
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja 2008, o 14:13

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: botanik :-) »

a ja troche z innej beczki.jak mam iść do lekarza medycyny pracy, skoro w mojej przychodni nie chcą mnie przyjąć :O ? nie rozumiem tego,mówią, że mam iść do lekarza który ma umowę z uczelnia, przecież to jakas bzdura, nie bede jezdzil po 5. miastach zeby zrobic to samo badanie i dostac papier.o co w tym wszystkim chodzi z zaswiadczeniem od lekarza medycyny pracy? bede wdzieczny za sugestie i pomoc.
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: biedronka! »

wystarczy jedno zasiadczenie, wysylasz jje dopiero jak sie dostaniesz. (przynajmniej tak wyczytałam na stronie amg ) pozdrawiam
botanik :-)
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja 2008, o 14:13

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: botanik :-) »

biedronka! pisze:wystarczy jedno zasiadczenie, wysylasz jje dopiero jak sie dostaniesz. (przynajmniej tak wyczytałam na stronie amg ) pozdrawiam
nie odpowiedzialas na zadne moje pytanie!
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Padre Morf »

botanik :-) pisze:a ja troche z innej beczki.jak mam iść do lekarza medycyny pracy, skoro w mojej przychodni nie chcą mnie przyjąć :O ?
To idź prywatnie i tak zapłacisz i tak.
botanik :-) pisze:nie rozumiem tego,mówią, że mam iść do lekarza który ma umowę z uczelnia,
Niektórzy lekarze mają umowę z uczelnią i wtedy o ile sie dobrze orientuję nie płacisz za badanie. Niemniej jednak zaświadczenie może być wystawione przez dowolnego lekarza medycyny pracy bo każdy lekarz medycyny pracy ma do tego uprawnienia.

Może nie masz skierowania od uczelni i dlatego nie chcą Cie przyjąć?
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: scarlett89 »

Mam 2 pytanka:
1. Na zaswiadczeniu musi być nazwa uczelni, jeśli na druczku mam napisaneod razu", że mogę podjąć KAŻDE studia?
2. Na stronie UMed Łódź stwierdzili, że to niekoniecznie musi być lekarz medycyny pracy. Czyli jako kobieta składająca na woj-lek mogę mieć zaswiadczenie od lekarza RODZINNEGO plus pozostali?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: Padre Morf »

scarlett89 pisze:1. Na zaswiadczeniu musi być nazwa uczelni, jeśli na druczku mam napisaneod razu", że mogę podjąć KAŻDE studia?
Na zaświadczeniu od lekarza powinna być adnotacja w stylumoże być studentem AM",może być studentem kier lekarskiego albo jakaś w ten deseń. Zapisekmoże podjąć każde studia też powinien przejść.
2. Na stronie UMed Łódź stwierdzili, że to niekoniecznie musi być lekarz medycyny pracy. Czyli jako kobieta składająca na woj-lek mogę mieć zaswiadczenie od lekarza RODZINNEGO plus pozostali?
Sprawdziłem na stronie i wystarczy zaświadczenie od lekarza rodzinnego. Niemniej jednak jak załatwisz sobie zaświadczenie od lekarza medycyny pracy też będzie fajnie Oczywiście do tego papierki od pozostałych lekarzy z zapiskiem, że możesz iść na woj-lek./
Awatar użytkownika
AmoSo
Posty: 163
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 10:55

Re: Co i jak z dokumentami po zakwalifikowaniu?...

Post autor: AmoSo »

scarlett89 pisze:Na zaswiadczeniu musi być nazwa uczelni, jeśli na druczku mam napisaneod razu", że mogę podjąć KAŻDE studia?
ale pamiętaj, ze w szkole otrzymywaliśmy takie druczki orzeczenia lekarskiego, a tu mamy posiadać zaświadczenie lekarskie, niby różni się tylko nazwą, ale druczki już wyglądają inaczej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości