co je szynszyl?

ewa

Re: co je szynszyl?

Post autor: ewa »

Ja bardzo lubie szynszyle ale niestety mam uczulenie i musiałam wy dać kuzynce :(
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: co je szynszyl?

Post autor: Kiara »

Mojemu szynszylowi daję trociny bo to zawsze jakaś podściółka.Problem jest tylko jeden.Trotka przyczepia się do ogona i zwierzak chcąc nie chcąc śmieci koło klatki.Nie może jeść w nadmiarze świeżych owoców.Kawałek jabłka (jak paznokieć) wystarczy.Szynszyl potrzebuje specjalnej karmy,bo nie jest przyzwyczajony do soczystych rzeczy.Po za tym swinka morska ma całkowite inne menu niż szynszyle więc wspólna karma jakby nie wchodzi w grę.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: co je szynszyl?

Post autor: muppet »

Mana pisze:Może on jeść taki pokarm jak świnka i taka kolbe i czy może jeśc świerze owoce z góy dziękuje
- swiezych owocow jak najmniej! lepiej suszone. NIE moze jesc takiego samego jedzenia jak swinka bo ma o wiele wrazliwszy zoladek i musi jesc tylko tylko pokarm dla szynszyli. Poza tym zastanow sie dobrze bo szynszyl to zupelnie co innego niz swinka. Musi biegac przez min godzinke, musi się kąpąc w specjalnym pyle itd - juz byla o tym mowa na tym forum wiec poczytaj inne tematy. No i ma inne menu niz swinka a to zawsze dodatkowy koszt.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: co je szynszyl?

Post autor: Szyszek1993 »

Ja daje mojej FiFi ogólną mieszankę dla gryzoni bo jedzonka dla szyszorków nie tykała. co do święzych owoców to może jeść, ale w minimalnych ilościach! Ja na podściółkę stosuje wióry i FiFi az tak bardzo nie śmieci!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: co je szynszyl?

Post autor: Kiara »

Mój szynszyl śmieci (to trzeba przyznać).Ale jak moja mama to powiedziała.Dobrze,że nie śmierdzi jak swinka morska.
apupu

Re: co je szynszyl?

Post autor: apupu »

a ja mam szynszyla i jest zajebisty tylko troche duzo sika i robi duŻo kup :D
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: co je szynszyl?

Post autor: Szyszek1993 »

Oj z kupmi też mam problem. Ja idę z nim na parter to mam garść kup. Musze jakąś pieluchę mu zrobić!
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: co je szynszyl?

Post autor: muppet »

eee tam - szynszyle bobki mozna bez problemu zebrac odkurzaczam. Poza tym one nie smierdzą. Gdy zdechl mi stary szynszyl to jeszcze po roku znajdowalam w pokoju jego kupki w róznych zakamarkach.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: co je szynszyl?

Post autor: Kiara »

muppet, co racja to racja.Kupki są bardzo twarde więc nie ma problemu no i nie śmierdzą.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: co je szynszyl?

Post autor: Szyszek1993 »

A mój szyszorek w sumie tez robi takie twarde bobki i suche ale zdarzają się dni kiedy robi niby twarde ale klejące (mokre). Czy to od czegoś zalęzy?
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: co je szynszyl?

Post autor: Kiara »

Niewiem.Podejrzewam,że zmianu w diecie to powodują lub za dużo ziaren słonecznika albo zjadł zbyt soczystą rzecz.Mój także tak ma ale radzę się nie przejmować jeśli ten stan trwa krótko.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: co je szynszyl?

Post autor: Szyszek1993 »

No własnie od czasu do czasu. Być może że to od słonecznika bo sporo jest go w karmie! Dzieki za poradę!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: co je szynszyl?

Post autor: Kiara »

Nie ma za co.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości