Co jest lepsze waszym zdaniem

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Co jest lepsze waszym zdaniem

Post autor: mediatan »

Biochemister pisze:Na farmie jest pod tym względem łatwiej że np. nieorgany to jeden wałek, tylko to co musiałem na analityce zaliczyć w semestr, to na farmie zaliczałem se spokojnie dwa semestry.
no tak, ale z tego co mówiła dziewczyna po roku analityki, program z chemii mieli dużo bardziej okrojony niż farma
Biochemister pisze: Trochę?
Ja miałem prawie wszystko przepisane. Drugi raz musiałem na I roku chodzić na nieorgany na i zaliczyć botanikę której nie ma analityka. Na II roku tylko i wyłącznie organy.
na 100% nie przepisują chemii, botaniki, biologii, matmy. Reszta w zależności od tego jak jest zaliczona, zazwyczaj trój nie zaliczają albo robią to niechętnie.
Biochemister pisze:Ja miałem wyższy poziom w LO niż na studiach z tego przedmiotu
szczerze zazdroszczę
rapsodia
Posty: 41
Rejestracja: 24 lis 2007, o 11:48

Re: Co jest lepsze waszym zdaniem

Post autor: rapsodia »

jeszcze mały szczegół- z tych trzech kierunków na farmie jest największy zap.dol, no i nie wiem,same studia mi się nie podobają a studiuję farmę.
xienka

Re: Co jest lepsze waszym zdaniem

Post autor: xienka »

Morfeusz pisze:no to studiuj w czym problem?
Bo osoby studiujące ten kierunek muszą mieć charakter specjalny do tego. ja jestem wielką panikarą, tyle chorób. to już mogę sobie jakośprzywłaszczyć rozumiecie ?

[ Dodano: Pią Lut 13, 2009 19:57 ]
Dużo osób mi mówiły, że nie warto, że się skończę psychicznie po tym.
ze względu właśnie naprzywłaszczanie sobie chorób, mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi .
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Co jest lepsze waszym zdaniem

Post autor: Dib00 »

rapsodia, to czy jest zap.dol zależy od wielu czynników. Gdy lubisz dany przedmiot, to zdecydowanie łatwiej się na niego nauczyć. Poza tym - każdy ma swoje predyspozycje - jedni muszą dłużej pozakuwać, inni krócej. Jeśli mam być szczerza, to powiem, że na Biologii miałam o wiele więcej roboty niż na Farmacji. Było więcej zajęć za 1-szym roku, o wiele więcej kół. Ba, nawet prowadzący byli bardziej surowi!
A jak dla mnie Farmacja jest całkiem ciekawym kierunkiem
rapsodia
Posty: 41
Rejestracja: 24 lis 2007, o 11:48

Re: Co jest lepsze waszym zdaniem

Post autor: rapsodia »

mylisz się. zap jest dlatego że we Wrocławiu przynajmniej,wymagają wszystkiego raczej na pamięć, na tych studiach oduczają myślenia. do tego nie wiem czy słyszałaś o różnicach programowych np na chemii leków- w Wawie mają tych wzorów do wyrycia jakieś 600,w Sosnowcu to głownie szkielety- my wzorów mieliśmy do wyrycia,z nazwami itd 900. z resztą zobaczysz na 3cim roku ile się ma wolnego czasu do tegoprzemili"wyrozumiali profesorowie, ćwiczenia w 50cioletnich laboratoriach- faktycznie ciekawe jest ustawianie poziomu wagi szalkowej i tarowanie przez 20 min i wiele innych wiele innych.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Co jest lepsze waszym zdaniem

Post autor: Biochejter »

mediatan pisze: no tak, ale z tego co mówiła dziewczyna po roku analityki, program z chemii mieli dużo bardziej okrojony niż farma
Słuchaj, nie wiem co słyszałeś. Ja nie słucham, bo nie muszę na własnej skórze to przerobiłem i nie widzę większych różnic p
mediatan pisze:na 100% nie przepisują chemii, botaniki, biologii, matmy. Reszta w zależności od tego jak jest zaliczona, zazwyczaj trój nie zaliczają albo robią to niechętnie.
Biologii miałem godzinowo więcej na analityce, tak samo matematyki i jednakowy z farmacją wymiar statystyki. Nie rozumiem co znaczy nie przepisują. Być może kwestia uczelni, ja problemów z przepisaniem tego nie miałem żadnych )

Czy to się komuś podoba czy nie dwa lata farmacji mam za free, bo na I roku miałem 2 przedmioty i tylko jeden na II roku )
mediatan pisze:
Biochemister pisze:Ja miałem wyższy poziom w LO niż na studiach z tego przedmiotu
szczerze zazdroszczę
Jakbyś w 2. klasie LO musiał śmigać całkami złożonymi z trzema przestrzeniami i aksjomatami to nie wiem czy by Ci się to podobało p Ja to doceniłem to dopiero na studiach p

Ps. Za finał olimpiady z matmy dostałem dostateczny na świadectwie ukończenia LO. Matematyczka pod koniec LO dopiero pokazała że mnie docenia )
rapsodia pisze:jeszcze mały szczegół- z tych trzech kierunków na farmie jest największy zap.dol, no i nie wiem,same studia mi się nie podobają a studiuję farmę.
Studiowałaś wszystkie trzy? Tak się składa że studiuję 2 z wyżej wymienionych i gdybym miał oceniać trudność to byłoby odwrotnie niż Ty uważasz kwestia indywidualna jak widać )
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Co jest lepsze waszym zdaniem

Post autor: mediatan »

Biochemister pisze:Jakbyś w 2. klasie LO musiał śmigać całkami złożonymi z trzema przestrzeniami i aksjomatami to nie wiem czy by Ci się to podobało p Ja to doceniłem to dopiero na studiach p
biorąc pod uwagę jaką miałem nauczycielkę w LO od matmy to nie miałbym pewnie nic przeciwko
Biochemister pisze: Słuchaj, nie wiem co słyszałeś. Ja nie słucham, bo nie muszę na własnej skórze to przerobiłem i nie widzę większych różnic p
to pewnie kwestia uczelni, gdyby nie było różnic to nie musiały by osoby po analityce chodzić teraz na chemię
Biochemister pisze:Biologii miałem godzinowo więcej na analityce, tak samo matematyki i jednakowy z farmacją wymiar statystyki
Matmy na pewno mieli mniej na analach, bio nie wiem, ale egzamin musieli pisać wszyscy. Natomiast statystykę mają zaliczoną, czyli pewnie w takim samej liczbie godzin była na analach
Biochemister pisze:Nie rozumiem co znaczy nie przepisują
to czy osoby które miały dany przedmiot na analityce muszą jeszcze raz na niego chodzić, np anatomię im przepisują tzn że na farmie w indexie będzie ta ocena którą uzyskali na analityce
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Co jest lepsze waszym zdaniem

Post autor: Biochejter »

mediatan pisze:to pewnie kwestia uczelni, gdyby nie było różnic to nie musiały by osoby po analityce chodzić teraz na chemię

Godzinowo farmacja ma duże więcej i dlatego nie ma mowy o przepisaniu (słusznie w tym przypadku). Dużo więcej analiz na farmacji, mi chodziło o teorię że podobnie.
mediatan pisze:
Biochemister pisze:Nie rozumiem co znaczy nie przepisują
to czy osoby które miały dany przedmiot na analityce muszą jeszcze raz na niego chodzić, np anatomię im przepisują tzn że na farmie w indexie będzie ta ocena którą uzyskali na analityce
Hehehe. Co to znaczy przepisać ocenę to ja zapewniam Cię że wiem )

Mnie chodziło o to, że nie rozumiem co to znaczy nie przepisują bo wymieniłeś przedmioty które ja miałem przepisane i mnie zdziwiła Twoja pewność że tego nie przepisują (jak wiem że to robią) p Wytłumaczmy to kwestią różnic na uczelniach i po kłopocie
xienka

Re: Co jest lepsze waszym zdaniem

Post autor: xienka »

Łohoho, widzę, że się strasznie rozpisaliście, ale nie na mój temat, ale ok .
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Co jest lepsze waszym zdaniem

Post autor: mediatan »

Biochemister pisze:Hehehe. Mi chodziło że nie rozumiem co to znaczy nie przepisują bo wymieniłeś przedmioty które ja miałem przepisane.
czyli miałeś zaliczoną chemię, biologię i matmę?
Biochemister pisze:Co to znaczy przepisać ocenę to ja zapewniam Cię że wiem )
no widzisz, wiesz co znaczyprzepisać", ale nie wiesz co znaczynie przepisać", następnym razem nie pisz tak dwuznacznie

[ Dodano: Pią Lut 13, 2009 21:56 ]
yo_medikusaa008, sorki, po prostu jak widać wszystko jest sprawą dość mocno indywidualną kto co woli i na dodatek są spore różnice między uczelniami
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Co jest lepsze waszym zdaniem

Post autor: Biochejter »

mediatan pisze: czyli miałeś zaliczoną chemię, biologię i matmę?
Nie, nieorgany miałem drugi raz. Biologia i matma i wszystko inne przepisane miałem z analityki + botanikę miałem, bo jej nie ma na analityce
mediatan pisze: no widzisz, wiesz co znaczyprzepisać", ale nie wiesz co znaczynie przepisać"
Jest takie przysłowie:nie ucz ojca dzieci robić i tu chyba by się nadawało właśnie
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Co jest lepsze waszym zdaniem

Post autor: mediatan »

Biochemister pisze:Jest takie przysłowie:nie ucz ojca dzieci robić i tu chyba by się nadawało właśnie
przecież ja Cię nie pouczam jak robić dzieci, bo z tego co się orientuję masz w tym wprawę
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Co jest lepsze waszym zdaniem

Post autor: Gekon »

mediatan pisze:bo z tego co się orientuję masz w tym wprawę
Takie rzeczy to nie na tym forum. Wyluzuj.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości