Co lepiej studiować?

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
wiestanczyispiewa
Posty: 5
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 13:12

Co lepiej studiować?

Post autor: wiestanczyispiewa »

Mam pytanie. Który kierunek studiów jest lepszy: Ochrona Środowiska czy Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami? Bardziej zależy mi na wskazówce dotyczącej przyszłości. Po którym kierunku będzie łatwiej znaleźć pracę?
Awatar użytkownika
david6
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2011, o 16:15

Re: Co lepiej studiować?

Post autor: david6 »

Znam jedną osobę po Ochronie środowiska. Pracuje ona w kopalni. Nie, nie jako górnik. Na twoim miejscu wybrałbym odnawialne zródła ,ale to od ciebie zależy.
TheGrzeesiek
Posty: 31
Rejestracja: 7 cze 2011, o 13:33

Re: Co lepiej studiować?

Post autor: TheGrzeesiek »

Gdybym miał Ci zasugerować to wybrałbym Odnawialne źródła energii i gospodarkę odpadami, ponieważ uważam, że TO jest właśnie kierunek z przyszłością. Popatrz tylko na naszych zachodnich sąsiadów. Rezygnują nawet z atomu na rzecz energii odnawialnej. Według mnie rozwój polskiej energetyki w tym kierunku także będzie podążał. Już mamy w kraju coraz więcej farm wiatrowych.
Kierunek Ochrona Środowiska wydaje mi się być już nieco wygasły. Mam znajomą, która ukończyła ten kierunek i pracuje w Urzędzie Miejskim za biurkiem, podpisuje dokumenty i czuje się zawodowo niespełniona. Są też osoby po Ochronie Środowiska, które pracują jako stróże nocne.

Wybór należy do Ciebie. Wybierz to, co Cię bardziej interesuje. Sam musisz na to pytanie odpowiedzieć. Mój post jest jedynie moją subiektywną opinią.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości