Co? na pocz?tek

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Aoden
Posty: 20
Rejestracja: 22 lip 2010, o 20:01

Co? na pocz?tek

Post autor: Aoden »

Jakie przedmioty powinien mie? nowy student lekarskiego? I jakie wybiera? (np. jaki fartuch).

Poza tym tak wgl macie jakie? wskazówki dla ?wie?o upieczonych?P
luksio
Posty: 183
Rejestracja: 6 maja 2009, o 14:53

Re: Co? na pocz?tek

Post autor: luksio »

fartuch laboratoryjny, fartuch chirurgiczny oraz czepek (panowie)/ chustka (panie) - na Anatomi? b?dzie potrzebne, zapas r?kawiczek i p?seta równie? na Anatomi?, nie wiem jak na obecnym I roku, ale u nas jeszcze skalpel by? wymagany
DwK51
Posty: 117
Rejestracja: 14 mar 2010, o 11:36

Re: Co? na pocz?tek

Post autor: DwK51 »

W regulaminie by? wymagany ale nie by?o to egzekwowane.
wuala
Posty: 6
Rejestracja: 26 lip 2011, o 09:20

Re: Co? na pocz?tek

Post autor: wuala »

Mam pytanie co do fartuchów,
luksio napisa?, ze potrzebny jest fartuch laboratoryjny i fartuch chirurgiczny, czy one si? czym? ró?ni
No i gdzie kupujecie te fartuch i czepki, na allegro czy w jaki? specjalistycznych sklepach?:)
luksio
Posty: 183
Rejestracja: 6 maja 2009, o 14:53

Re: Co? na pocz?tek

Post autor: luksio »

laboratoryjny, czyli zwyk?y, normalny
chirurgiczny, taki wi?zany z ty?u
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: Co? na pocz?tek

Post autor: Ewakuacja »

zawsze sie zastanawialam, po kiego ta chusta przeciez dlugie wlosy mozna zwiazac, zeby sie nie taplaly w preparatach.
mshiri
Posty: 14
Rejestracja: 25 lip 2009, o 22:50

Re: Co? na pocz?tek

Post autor: mshiri »

To jest takie nawi?zanie do tradycji. ci, którzy jeszcze nie przeszli przez kurs anatomii s? lepiej widoczni". Nauczyciel, jako osoba wy?sza stopniem nie ma nakrycia g?owy a uczniowie takowe posiadaj?
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: Co? na pocz?tek

Post autor: Ewakuacja »

mhm. tradycja powiadasz. no coz- tradycji nie musze rozumiec, ale dzieki za wyjasnienie
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Co? na pocz?tek

Post autor: Aszyn »

Ja nie rozumiem wielu tradycji tej uczelni
mshiri
Posty: 14
Rejestracja: 25 lip 2009, o 22:50

Re: Co? na pocz?tek

Post autor: mshiri »

oj, ja wielu te? nie rozumiem. ale ta si? wydaje chyba najdelikatniejsza.
Monikaw17
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2011, o 14:01

Re: Co? na pocz?tek

Post autor: Monikaw17 »

A jesli mowa o pocz?tku to ja mam pytanie co do ksiek. wiem ?e ten temat by? ju? na forum poruszany ale czy id?c na pierwsze zja?cia musz? ju? mie? ksiki? Czy w bibliotece jest wystarczaj?ca liczba ksiek ?eby przynajmniej na pocz?tku korzysta? z wypo?yczonych? Pytam o to bo nie iwem które ksiki trzeba kupowa?, a których nie. Niby na stronie jest jaka? lista ale nie zgadza si? ona z tym co przeczyta?am na forum
runman
Posty: 9
Rejestracja: 18 sie 2011, o 11:27

Re: Co? na pocz?tek

Post autor: runman »

Ja kupi?em komplet Bochna, a tak to reszt? wy?udz? od siostry / szwagra - skrypt do genetyki, atlas do anatomii i chyba wystarczy jak na razie.
Kraishi
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2010, o 23:58

Re: Co? na pocz?tek

Post autor: Kraishi »

Generalnie, to w bibliotece jest du?o ksiek, ale dla wszystkich nie wystarczy. Kto pierwszy ten lepszy, jak to mówi?. Niektórzy z nas jechali na wypo?yczonych ksikach ca?y rok, tak?e proponuj? si? przej wcze?niej.
Z atlasów anatomicznych - dobrze jest mie? ich jednak wi?cej i przede wszystkim radiologiczny(ma?o ich w bibliotece), gdy? na rtg czy tk ciko jest si? po?apa?.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości