co po licencjacie z chemii.

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
justme18
Posty: 13
Rejestracja: 7 cze 2013, o 22:30

co po licencjacie z chemii.

Post autor: justme18 »

Cześć wszystkim!
aktualnie jestem po pierwszym roku chemii na uj i chciałam zasięgnąć opinii. Po studiach interesuje mnie praca w jakims laboratorium farmaceutycznym (chodzi mi głownie o tworzenie leków itd ).
no więc chciałabym wiedzieć co zrobić po licencjacie z chemii.
bo szczerze nie mam pojecia.
studia drugiego stopnia na moim wydziale obejmują takie panele specjalizacyjne jak:
Analityka w ochronie środowiska i zdrowia
» Chemia sądowa i konserwatorska
» Chemia biologiczna
» Chemia nowych materiałów molekularnych
» Nanochemia i kataliza
» Kataliza przemysłowa i adsorbenty
» Polimery i kompozyty
» Chemia teoretyczna
» Chemia komputerowa
» Fotochemia i spektroskopia optyczna
» Fizykochemiczne podstawy nanotechnologii
» Nowoczesna synteza i fizykochemia organiczna
» Chemia środowiska
co najlepiej wybrać?
a może robić magistra gdzieś indziej? tylko gdzie i co?
czy mogłabym np na wydziale farmacji?
proszę Was, doradźcie!
basia101006
Posty: 109
Rejestracja: 31 maja 2012, o 13:35

Re: co po licencjacie z chemii.

Post autor: basia101006 »

Na wydziale farmacji można robić doktoraty, jeśli ktoś skończył inny niż farmacja/analityka kierunek, ale nie magisterki innych kierunków.
justme18
Posty: 13
Rejestracja: 7 cze 2013, o 22:30

Re: co po licencjacie z chemii.

Post autor: justme18 »

no dobra, ale co najlepiej wybrac po licencjacie?
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: co po licencjacie z chemii.

Post autor: kokardka »

justme18, jeżeli chcesz iść w kierunku leków to raczej zwracaj się ku chemii organicznej.
Awatar użytkownika
Shenzi
Posty: 122
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 19:24

Re: co po licencjacie z chemii.

Post autor: Shenzi »

Na UŚ jest chemia leków jako specjalizacja
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: co po licencjacie z chemii.

Post autor: tomsa1993 »

kokardka, dokładnie struktury leków i sam leki w sobie to nic innego jak w większości związki organiczne - a więc w tym wypadku zrobić specjalizację z organicznej wiadomo działanie leków i mechanizmy tych działań podchodzą też pod chemie biologiczną, na WChUJ prowadzą właśnie badanie związane syntezą lekarstwa na raka, można by też było zrobić coś pod kontem biochemii z tego co wiem to z wydziału chemii jest taka opcja w Katedrze Biochemii Lekarskiej CMUJ
albo zrobić lic na UJ i potem na inną uczelnie iść na mgr, tam gdzie są dostępne takie specjalizacje
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: co po licencjacie z chemii.

Post autor: kokardka »

tomsa1993, popieram
justme18
Posty: 13
Rejestracja: 7 cze 2013, o 22:30

Re: co po licencjacie z chemii.

Post autor: justme18 »

no ok, dzieki Wam za odpowiedzi
a co proponowalibyście z tych specjalizacji jakie mamy na chemii na uj?
tomsa1993
Posty: 299
Rejestracja: 26 lip 2012, o 19:11

Re: co po licencjacie z chemii.

Post autor: tomsa1993 »

justme18, to zależy czy chcesz dalej iść pod kontem tego co wcześniej pisałeś czyli chemii leków czy przymykamy na to oko i wybieramy spec nie pod tym kontem
Ja bym się zastanawiał nad 3 specjalnościami tzn :
1. Chemia sądowa - ciekawa specjalizacja, nie jest we wszystkich uczelniach dostępna po za uj chyba tylko 2 ją mają a co za tym idzie mało jest absolwentów z taką spec czyli lepsze prespektywy pracy na UJ przyjmują 11 os najlepszych, liczą chyba oceny z labów z chemii analitycznej na 1roku i potem z chemii analitycznej II z 3 roku więc warto się do tych przedmiotów przyłożyć Można wziąć też przedmioty które oferuje WPiA UJ także całkiem spoko.
2. Nanochemia i kataliza - przyszłościowa specjalność całkiem ciekawa specjalność, a co za tym idzie na UJ są z tej dziedziny najlepsi w PL
Wszystkie nanocząstki, efekty fotochemiczne itp poprzez np coś takiego

Kod: Zaznacz cały

650.uj.edu.pl/2014/02/22/bakteriobojcze-nanoczastki-w-inteligentnym-opakowaniu/
3. Chemia biologiczna - no to też ciekawa specjalność, wiadomo łączy biologię i chemię i wszystkie procesy które zachodzą w ludzkim ciele, no i wiadomo ta spec może podchodzić pod chemię leków nie jako i oczywiście pod medycynę

Kod: Zaznacz cały

gazetakrakowska.pl/artykul/678451,naukowcy-z-uj-sa-coraz-blizej-wygranej-z-rakiem,id,t.html?cookie=1
Zawsze można spr też program tych specjalności i poczytać jakie przedmioty będą się przeplatać na 4 i 5 roku może to w jakiś sposób też pomoże w wyborze decyzji która specjalność wybrać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość