Co powinnam umieć?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: lifewithpassionx »

Dziś rozwiązałam jeden arkusz i jestem załamana, bo wszystko było źle (no prawie). W kwietniu będzie jeszcze gorzej, bo 60 minut do 22 czy 24 zadań to strasznie mało

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: Nitrogenium32 »

lifewithpassionx, do kwietnia masz jeszcze sporo czasu
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: lifewithpassionx »

Tylko się tak wydaje, szybko zleci

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: Nitrogenium32 »

Ludzie do matury często zaczynają przygotowania od października i się wyrabiają. Więc jeśli zaczniesz przygotowania do egzaminu gimnazjalnego we wrześniu, to nie wierzę, że się nie wyrobisz.

Ja nie za bardzo pamiętam, jak i kiedy się przygotowywałem, ale ogólnie wystarczało uważać na lekcjach, a potem szczególnie uważać na lekcjach powtórkowych.

Moje rady:
1. Język polski - przypomnieć sobie lektury obowiązkowe (u mnie była chyba bajka z Krasickiego), informacje o epokach, motywy, trochę z wiedzy o jezyku, powtórzyć pisanie rozprawki
2. Historia i WOS - najważniejsze daty, wydarzenia, informacje o epokach z WOS-u podstawowe informacje
3. Matematyka - najlepiej korzystać z kalendarza (mieliśmy z GWO, najpierw trochę teorii, a potem zadania - wszystko rozplanowane tydzień po tygodniu)
4. Przedmioty przyrodnicze - powtórzyć najważniejsze informacje
5. Język obcy - ćwiczyć wszystkie umiejętności, uczyć się słówek i powtarzać gramatykę.

Jeśli chcesz być zwolniona z którejś części, to polecam startować w konkursach kuratoryjnych.
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: lifewithpassionx »

Okey, dzięki

Nikotynoamidoadenina
Posty: 30
Rejestracja: 15 sie 2014, o 19:41

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: Nikotynoamidoadenina »

Po pierwsze:
logicznie myśleć. Na gimnazjalnym wymagana jest tylko szczątkowa wiedza. Odpowiedzi są bardzo często w tekście/schemacie/wykresie przy zadaniu. Moim zdaniem nie ma sensu cokolwiek robić w domu, byle chodzić do szkoły i uważać na lekcji. Ważne też by do egzaminów podchodzić bez stresu. Najbardziej wymagająca jest chyba matma, chyba jako jedyna wymaga znajomości całego materiału gimnazjum na przynajmniej 3+. Jeżeli nie jest ona Twoją mocną stroną to polecam na niej się najbardziej skupić.
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: lifewithpassionx »

Mam stwierdzoną dyskalkulię i mam wydłużony czas. Ale, moim zdaniem to i tak nic mi nie da, bo i tak nie będę wiedziała jak rozwiązać zadanie

Nie we wszystkich zadaniach odpowiedź jest podana np. w tekście. Bo, jest zadanie żeby wskazać wydarzenie chronologicznie pierwsze ostatnie no i tu trzeba już znać te daty

paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: paatixx3 »

Tam zawsze było abcd, i ja robilam tak ze patrzylam, która data jest jako pierwa w dwóch odp., i potem która jest ostatnio w dwóch, i zazwyczaj potem ta powtarzajaca sie na koncu i poczatku byla w jednej odp, i to była poprawna, serio sprawdzało się
Nikotynoamidoadenina
Posty: 30
Rejestracja: 15 sie 2014, o 19:41

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: Nikotynoamidoadenina »

Osobiście historię zawaliłem (82%) w porównaniu do innych egzaminów głównie przez brak wiedzy. Mimo wszystko te daty odnoszą się najczęściej do bardzo ważnego wydarzenia, co więcej zazwyczaj nie trzeba dokładnie ich kojarzyć bo (a przynajmniej na moim egzaminie) były z sąsiadujących epok. Przypominam, że egzaminy oficjalne są z reguły łatwiejsze od próbnych
[at]
Prawda:P Bardzo często w abcd z szeregami zawierają 2 odpowiedzi bardzo podobne do siebie, 1 z inną końcówką lub czymś, a 4 kompletnie bezsensowną. Najczęściej odpowiedź to wymieszanie jeden z podobnych z tą z inną końcówką :p
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: lifewithpassionx »

Rozbrajające sposoby

lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: lifewithpassionx »

Ale, jednak polecam sobie zobaczyć egzaminy z tego roku i raczej aż tak łatwe nie są

Awatar użytkownika
Willson
Posty: 62
Rejestracja: 25 mar 2014, o 16:23

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: Willson »

Zrób jak ja. Przez całe życie średnia 3.6-3.9.

Po pierwszym semestrze w klasie 3 średnia - 3.9.
Na koniec roku 5.0 i 85% z egzaminu. Tylko, że musisz zacząć uczyć się już w ferie tj. przerwa świąteczna, żeby wszystko ogarnąć.
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: lifewithpassionx »

Ja tylko w pierwszej klasie gimnazjum nie miałam paska. Całe życie na pasku

Nie wiem właśnie jak to ogarnąć. Chcę powtarzać od początku września, ale nie wiem jak to pogodzić z nauką na bieżąco

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości