Co powinnam umieć?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Co powinnam umieć?

Post autor: lifewithpassionx »

Witajcie
Po wakacjach idę do trzeciej klasy gimnazjum, co wiąże się z pisaniem egzaminu gimnazjalnego.
Jak myślicie co powinnam umieć z biologii i chemii? Co opanować do perfekcji? Czy warto uczyć się wszystkiego? Co odpuścić?
Są jeszcze inne przedmioty i nie wiem czy się wyrobię z materiałem ze wszystkiego. Mam też zamiar rozwiązywać arkusze.

Wiem, że to może nienormalne, ale zależy mi na wynikach 60%+. Czekam na rady

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: Nitrogenium32 »

Trochę dziwnie mi się wypowiadać o gimnazjum, bo w tym momencie ilość materiału wydaje mi się śmiesznie mała.

Z tego, co pamiętam, z każdego przedmiotu ścisłego jest chyba po 6 zadań, więc wcale nie tak dużo. Moim zdaniem poczytaj dokładnie swoje podręczniki, a największą uwagę skup na rzeczach najważniejszych. Egzamin gimnazjalny tak czy siak każdy musi zdać, więc jego poziom nie jest zbyt wysoki. I pamiętaj o najważniejszym - systematyczność. Nie wolno odkładać wszystkiego na ostatnią chwilę.
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: lifewithpassionx »

Do zaliczenia jest jeszcze polski, historia, wos, matematyka, przyrodnicze i angielski. To dużo. A nigdy nie wiesz o co zapytają

Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: Erick »

Czytać ze zrozumieniem.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: Nitrogenium32 »

Ja pamiętam, że pytania były bardzo na logikę. Może się mylę.
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: lifewithpassionx »

To raczej podstawa. To, że większość osób chodzących do gimnazjum tego nie potrafi, trzeba wierzyć w tą mniejszość

PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Nitrogenium32 pisze:Trochę dziwnie mi się wypowiadać o gimnazjum, bo w tym momencie ilość materiału wydaje mi się śmiesznie mała.
Ilość materiału w liceum jest śmiesznie mała. W gimnazjum poznajesz biologię od zera więc wbrew pozorom dla ambitnych może być ciężko.
paatixx3
Posty: 411
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:51

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: paatixx3 »

Ja tam polecam uczyć się na bieżąco i za bardzo się nie spinać. Tam nie dają specjalnie trudnych zadań, ja do egzaminu gimnazjalnego nic nie powtarzałam, tylko robiłam to co na bieżąco w szkole i z tej części przyrodniczej miałam o ile dobrze pamiętam 88%, a z matematycznej 92%. . I tak na nic mi się to nie przydało

EDIT: Nie zwróciłam uwagi, że chodzi Ci o wszystkie przedmioty. Dla pocieszenia dodam, że z historii i wosu nie pamietałam nic, na lekcje tylko kułam na blache, do tej pory nie wiem o co chodzi z tymi jagiellonami piastami itp, i z taka znikoma wiedza 70%. Nie ma sie co spinać
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: lifewithpassionx »

Wszyscy tak mówią, ale na mnie to jakoś nie działa.
Nigdy nie wiadomo o co zapytają, czego się nauczyć. Może być dosłownie wszystko. Najgorzej jest z historią - tyle dat do nauki, że głowa mała. Czasami mam już naprawdę dość, bo tak się stresuję

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: Nitrogenium32 »

lifewithpassionx pisze:Najgorzej jest z historią - tyle dat do nauki, że głowa mała.
Wystarczą tylko te najważniejsze.
lifewithpassionx
Posty: 43
Rejestracja: 20 sie 2014, o 12:37

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: lifewithpassionx »

Czyli mam się uczyć całego repetytorium? :O

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: Nitrogenium32 »

lifewithpassionx pisze:Czyli mam się uczyć całego repetytorium? :O

NIE! Wystarczą same najważniejsze informacje. W repetytorium jest raczej wszystko skondensowane w jednym tomie, ale nie same najważniejsze rzeczy. No nie wiem, chodzi o takie najważniejsze daty.
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Co powinnam umieć?

Post autor: sunset »

lifewithpassionx pisze:Witajcie
Co opanować do perfekcji? Czy warto uczyć się wszystkiego? Co odpuścić?
Są jeszcze inne przedmioty i nie wiem czy się wyrobię z materiałem ze wszystkiego. Mam też zamiar rozwiązywać arkusze.



Do tej pory zylam w przekonaniu, że w gimnazjum człowiek ma ważniejsze rzeczy na głowie niż nauka Nie ma co przesadzac, paatixx3 ma rację. Bez jakichkolwiek powtorek, jedynie zagladajac do ksiazek przy okazji sprawdzianow mozna spokojnie uzyskac zadowalajace wyniki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości