darownik przedziwny albo kołosz szczelinowy

Rozpoznawanie pajęczaków na podstawie zdjęć i opisów. Przypomina pająka ale chcesz znać szczegóły. Pamiętaj dodać zdjęcia w dużym przybliżeniu!
Lorenzo
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:09

darownik przedziwny albo kołosz szczelinowy

Post autor: Lorenzo »

Witam. Dziś wprost przede mną gdy siedziałem przy komputerze zsunął się na pajęczynie taki pająk. Zdjęcia może za dużo nie ukazują, ale nie miałem jak go chwycić na zdjęciu. Chciałem go wciągnąć do odkurzacza (tak wiem jestem zły), ale nie wiem czy mi się udało, bo gdzieś zniknął, a w odkurzaczu go nie znalazłem. Przeszukałem za biurkiem i go nie było. Co to za pająk?
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: Co to za pająk?

Post autor: Wodnik07 »

Powiem tak - z tych fot za wiele nie widać. Jeśli chcesz, żeby zidentyfikować Ci pająka to staraj się pokazać go z góry.
Na moje oko to albo darownik przedziwny albo kołosz szczelinowy - bo wydaje mi się, że widzę jasny pasek na odwłoku. Ale po takim ujęciu to może być niemal wszystko.
Więc wygoogluj i porównaj i daj znać czy trafiłem
pozdro ]
Lorenzo
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:09

Re: Co to za pająk?

Post autor: Lorenzo »

Nie, ani ten ani ten. Ten 1 nawet podobny tylko, że odwłok ma za duży porównując do pająka u mnie. Właśnie nie mogłem z góry zrobić zdjęcia, bo się tak uchował".
Detektyw Monk

Re: Co to za pająk?

Post autor: Detektyw Monk »

Może to jakiś kątnik Tegenaria ?
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: Co to za pająk?

Post autor: Wodnik07 »

Odwok u pająka jest duży jak się na je - jak długo czegoś nie upolował to ma mały. ale naprawdę będzie ciężko trafić - bo trzeba by było chyba podawać różne pająki a Ty byś googlował.
Awatar użytkownika
Juli20
Posty: 39
Rejestracja: 30 cze 2010, o 10:28

Re: Co to za pająk?

Post autor: Juli20 »

Też uważam, że to kątnik. Zresztą to bardzo prawdopodobne bo kątniki lubią przesiadywać w domach, głównie za meblami, ale zdarza im się wyłazić. Wydaje mi się, że to kątnik domowy(Tegenaria domestica) lub kątnik większy(Tegenaria atrica).
Awatar użytkownika
Mark
Posty: 41
Rejestracja: 25 lip 2007, o 22:51

Re: Co to za pająk?

Post autor: Mark »

A ten pająk to też kątnik?
Wodnik07
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2009, o 21:54

Re: Co to za pająk?

Post autor: Wodnik07 »

To krzyżak. Ale jaki konkretnie to nie wiem na 100%.
Ogrodowy może.
Awatar użytkownika
Mark
Posty: 41
Rejestracja: 25 lip 2007, o 22:51

Re: Co to za pająk?

Post autor: Mark »

Dzięki za oznaczenie. Mam takiego krzyżaka nawet w swoim pokoju, pewnie właśnie z ogrodu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości