Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
tista
Posty: 58
Rejestracja: 10 lut 2014, o 01:49

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: tista »

oliwiamazur zapraszam w Bieszczady
Awatar użytkownika
glikokortykosteroid
Posty: 102
Rejestracja: 27 paź 2014, o 19:17

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: glikokortykosteroid »

Zastanawia mnie tylko jak, w obliczu tego jak wygląda teraz ta matura z biologii, należy się do niej odpowiednio przygotować. Bo nauka caly rok nie ma najmniejszego sensu. Jezeli chodzi o poziom wiedzy biologicznej, potrzebnej do matury, to teraz wystarczy miec ten materiał po prostu ogarnięty i to jest w sumie najgorsze, bo uczac się nawet dzień w dzień, wcale nie zwiekszasz tym prawdopodobieństwa uzyskania wyższego wyniku. Chyba więcej da nauka jakiegoś języka albo tańca, bo to ponoć rozwija umysł, przez co może szybciej będą zachodzić procesy myślowe na maturze, proponowałbym jeszcze kurs szybkiego czytania i od czasu do czasu, możemy zorganizować wyścigi na to, kto szybciej rozwiąże arkusz.
rosaneczka
Posty: 37
Rejestracja: 9 maja 2015, o 10:49

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: rosaneczka »

Glikokortykosteroid niestety masz rację. nowa matura nie sprawdza juz wiedzy zdającego, lecz głownie szybkie czytanie ze zrozumieniem, wyłapanie informacji z tekstu i sformułowanie kilkuzdaniowej odpowiedzi, czasami lekko opartej na zdobytej wiedzy. Własciwie, to tez zdanie na wysokiem poziomie biologii będzie teraz w dużej mierze zalezało od szczęścia. Całoroczne kucie materiału odchodzi do lamusa, kolokwialnie

studia4u
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2015, o 09:15

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: studia4u »

Hej!
Nie martwcie się, w tym roku jest bardzo dużo wolnych miejsc na studia i spokojnie coś ogarniecie.
Nie ma co sie zamartwiać - weźcie udział w rekrutacji wrześniowej i po kłopocie!
AkrobataCzłowiekDuch
Posty: 187
Rejestracja: 30 cze 2014, o 09:47

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: AkrobataCzłowiekDuch »

rosaneczka pisze:Glikokortykosteroid niestety masz rację. nowa matura nie sprawdza juz wiedzy zdającego, lecz głownie szybkie czytanie ze zrozumieniem, wyłapanie informacji z tekstu i sformułowanie kilkuzdaniowej odpowiedzi, czasami lekko opartej na zdobytej wiedzy. Własciwie, to tez zdanie na wysokiem poziomie biologii będzie teraz w dużej mierze zalezało od szczęścia. Całoroczne kucie materiału odchodzi do lamusa, kolokwialnie

czyli co, to, że przez 3 lata głównie wałkowałem podręczniki z Operonu, które już znam na pamięć i robiłem trochę arkuszy z matury sprawiło, że dalej mnie nie ma na medycynie? czyli same trzaskanie ogromnej ilości zadań maturalnych wystarczy? dzięki temu w końcu dostane się? od trzech lat szukam złotego środka, czegoś co pomoże mi, za czasów liceum, na korkach, wpajano mi, że przede wszystkim wiedza z podręcznika
Awatar użytkownika
Arkadiopol
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, o 17:00

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: Arkadiopol »

Nie wiem czy to wypowiedź ironiczna, ale to co pisze [at] to poniekąd prawda.
Wg mnie, jeśli poprawia się już któryś raz z kolei, to bez sensu tłuc teorię. Przede wszystkim trzeba trzaskać zadanka, testy, arkusze. I to powinno zapewnić miejsce.
kgraczykowska
Posty: 13
Rejestracja: 14 lip 2015, o 19:16

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: kgraczykowska »

Ja osobiscie i kułam wiedzę z podręczników i rozwiązywalam tony zadań, udalo mi się za pierwszym razem, chociaż na lek zdecydowalam sie dopiero w lutym w klasie maturalnej.
Chyba naprawdę dużo zależy od szczęścia i kaprysu losu
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: black-cat »

kgraczykowska pisze:Chyba naprawdę dużo zależy od szczęścia i kaprysu losu
No niestety tak:( Bo tak jak już wcześniej pisaliście- można uczyć się dzień w dzień, a i tak może się nie udać. Szczęście jest bardzo ważne, bo nie oszukujmy się- osoby, które rok temu dostały się na lek/lek-dent z ostatnich list w tym roku nie mieliby już praktycznie żadnych szans.

Tak odnośnie tegorocznej rekrutacji- jak Wam się wydaje- do kiedy mogą się pojawiać jeszcze progi? Bo jest już praktycznie koniec września i zastanawiam się do kiedy pojawiają się listy przyjętych, skoro już niedługo zaczyna się październik

Kiedyś widziałam prognozowane progi na ten rok i z tego co kojarzę to przewidywano nieznaczny wzrost progów. Ale te progi są znacznie wyższe niż zaledwie rok temu:( I wydaje mi się, że ostateczne tegoroczne progi będą wyższe od tych prognozowanych(

Jak Wam się wydaje- co spowodowało, że w tym roku są takie progi, jakie są? Wiadomo, że co rok progi mogą się nieco od siebie różnić, ale z tego co widziałam to zazwyczaj była to różnica 1-3 pkt. No a w tym roku są o wiele wyższe progi niż w poprzednich latach.
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: MrBrightside »

black-cat pisze: Jak Wam się wydaje- co spowodowało, że w tym roku są takie progi, jakie są?
Myślę, że zastąpienie przy rekrutacji rozszerzonej chemii podstawową mogło mieć na to jakiś wpływ.
szoczka150
Posty: 27
Rejestracja: 9 lip 2015, o 05:51

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: szoczka150 »

black-cat, myślę ,że ten wzrost progów jest spowodowany tym,że w tym roku osoby piszące nową podstawę z chemii miały łatwe arkusze. Gdzieś czytałam,że maturę z chemii na bardzo dobre wyniki napisało dwa razy więcej osób niż rok temu.
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: Fantazmic »

black-cat pisze:Jak Wam się wydaje- co spowodowało, że w tym roku są takie progi, jakie są?
Przede wszystkim było to spowodowane o wiele łatwiejszym arkuszem z chemii dla nowej podstawy programowej.

W grupie 4% najlepszych osób różnica między obiema maturami wyniosła aż 6%!
Wynik grupy 4% najlepszych osób poprawiających zaczynał się od 86%, natomiast tegoroczniaków od 92%. Są to dane opublikowane przez CKE.

Biologię też napisali lepiej, a tak każdy narzekał, że ciężki arkusz był
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: szczuroskoczek »

Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: Co zrobicie jeśli się nie dostaniecie na studia?

Post autor: egocentryk »

obawiam sie, ze ta chemia bedzie miec tez wplyw w tym roku na progi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości