cynk a tradzik

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
mała mia
Posty: 12
Rejestracja: 6 sie 2012, o 12:19

cynk a tradzik

Post autor: mała mia »

pomaga? jak dlugo lykac, kiedy efekty?
mydlo a tradzik. MYDLO ma odczyn zasadowy a skora 5,5ph. Jak to sie ma do tradziku? buziaki
hill02
Posty: 9
Rejestracja: 26 gru 2012, o 13:31

Re: cynk a tradzik

Post autor: hill02 »

Cynk raczej nie pomoże ci na trądzik, choć może złagodzić objawy.
Jeśli masz okropny trądzik to polecam izotretynoine doustną/Aknenormin, Izotek) (lek ma dużo skutków ubocznych i jest to leczenie długie ale skuteczne). Albo antybiotyki do stosowania zewnętrznego erytromecyna (np. Zineryt , Davercin) albo klindamecyna ( klindacin T lub preparat złożony Duac / klindamecyna + nadtlenek benzoilu/) albo antybiotyki doustne z grupy tetracyklin (np Tetralysal , choć dla mnie był nie skuteczny objawy wróciły i to mocniejsze). Możesz też spróbować coś z grupy retinoidów (Epiduo np/ adaptalen + nadtlenek benzoilu/ lyb Aknemycin Plus /tretynoina+ erytromecyna/)
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: cynk a tradzik

Post autor: Medycyna Lwów »

tych leków może spróbować lekarz, a nie pacjent, bo wszystkie one są na receptę. On też ustala wskazania zależnie od stanu skóry, rodzaju trądziku, wieku, płci etc.

Co do cynku to wydaje się nie mieć większego wpływu na zmiany trądzikowe (obecne prace, stare prace coś tam pokazywały korzystnego).
hill02
Posty: 9
Rejestracja: 26 gru 2012, o 13:31

Re: cynk a tradzik

Post autor: hill02 »

Tak te leki są na receptę i lekarz je musi wypisać. Możesz też skorzystać z zabiegów kosmetycznych np. Peelingi chemiczna

kaspaza
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2014, o 12:45

Re: cynk a tradzik

Post autor: kaspaza »

jeśli masz niedobory cynku to może trochę pomóc
Awatar użytkownika
sharky
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2014, o 08:34

Re: cynk a tradzik

Post autor: sharky »

ja stosowałem maść cynkową punktowo - działa. Dobrze wysuszała i szybko hamowała stany zapalne
Awatar użytkownika
affeck
Posty: 20
Rejestracja: 5 lut 2015, o 09:31

Re: cynk a tradzik

Post autor: affeck »

Cynk moja droga jest na błyszczenie sie skóry. Czyli pomaga ją zmatowić. A mydło na taką cere to raczej bardzo delikatne, bambino albo nivea baby:)
lukasz92867
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2017, o 19:42

Re: cynk a tradzik

Post autor: lukasz92867 »

możliwe jeśli masz niedobór to warto po nie sięgnąć, wtedy na pewno nie zaszkodzi a nawet moze polepszyć objawy , ale objawy nie samą przyczynę,
MartynaK90
Posty: 11
Rejestracja: 9 lut 2017, o 11:48

Re: cynk a tradzik

Post autor: MartynaK90 »

Serio w migdałach jest cynk? tak napisali, ale jakoś nie mogę uwierzyć.
elabarbara

Re: cynk a tradzik

Post autor: elabarbara »

Jeśli macie uporczywe blizny po trądziku polecam zabieg mezoterapia igłowa osoczem własnej krwi. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przeprowadza się u osób, które chcą pozbyć się blizn po trądziku, zmniejszyć widoczność objawów starzenia się, czyli zmarszczek, bruzd, wiotczenia skóry, a także w celu rewitalizacji skóry.
Awatar użytkownika
krim
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2016, o 09:09

Re: cynk a tradzik

Post autor: krim »

Cynk jest dobry. Działa antybakteryjnie ale nie polecam stosować samego cynku na twarz w czystej postaci poniewaz może wysuszać ( przynajmniej mnie bardzo wysuszył).
Dobry skład mają kosmetyki Acnerose. Mają w sobie cynk ale również i inne składniki walczące z trądzikiem.
alessee

Re: cynk a tradzik

Post autor: alessee »

Brałam je pod uwagę. Napisz czy możan tym kosmetykiem usunąć rumień czy jedynie zredukoawć? Bo już tyle kasy wydałam na te wszystkie leki i kosmetyki, że mnie to samą przeraża
Awatar użytkownika
krim
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2016, o 09:09

Re: cynk a tradzik

Post autor: krim »

No coż. Trzeba probować, testowac. I jednak to tak tanio nie kosztujeMi acnerose pani z apteki zamówila bo mówiła, że bardzodobrze u nich schodzi. Rumień u mnie praktycznie zniknął, wiadomo że nadal coś tam widać jak jest baredzo gorąco albo jak jest kiepski dzień ale ogólnie jest o wiele lepiej niż w przeszłości
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości