[Link] CYNK + WODA

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Kinuchh
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2009, o 12:24

[Link] CYNK + WODA

Post autor: Kinuchh »

Mam wielki problem. Pisąłam ostatnio konkurs chemiczny i oczywiście 3 pkt. zabrakło mi do laurata .

Błędy popełniłam banalne, ale znalazłam badania, firmy i inne osoby, które są w stanie potwierdzić moją teze że, że CYNK REAGUJE Z WODA!
1. osoba z naszego forum napisała tak:

`Oj nie zgadzam się, gdyż cynk i glin są to bardzo aktywne metale i teoretycznie chętnie z nią reagują, zwłaszcza glin który ma aktywność porównywalną do wapnia. Jednakże w praktyce nie reagują w kontakcie z wodą, zwłaszcza glin (cynk powoli, ale koroduje w wodzie) - bo chroni je warstwa pasywna, z której najbardziej jest znany glin.
LINK: reakcja-al-i-zn-z-mocnymi-zasadami-vt16297.htm

Proszę, wypowiedzcie sie w tej kwestii i jak możecie poprzeć to też jakąś literatura. Dzięki z góry.

PS. Jeszcze jedno. Czy ta reakcja:
2 HCOOH + CaS (HCOO)2Ca + H2S
waszym zdaniem zajdzie
a758484
Posty: 5
Rejestracja: 13 mar 2010, o 18:11

Re: !! CYNK + WODA !! DYSKUSYJNE, WAZNE - konkurs ;)

Post autor: a758484 »

Przestań, laureat nie jest Ci potrzebny - chyba o to chodzi -, nie pisz odwołań i daj sobie spokój. Ja dawno przestałem się przejmować takimi rzeczami. Skoro doszłaś do finału, to znaczy, że jesteś mądra, więc zwolnienie z mat-przyr. nic Ci nie da, i tak sobie poradzisz i napiszesz na ok. 50 pkt. Nie ma sensu robić z siebie kogoś, kto odwołaniami doszedł do laureata, bo co jak co, ale zawsze wygląda dziwnie. Trzymaj się.
Kinuchh
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2009, o 12:24

Re: !! CYNK + WODA !! DYSKUSYJNE, WAZNE - konkurs ;)

Post autor: Kinuchh »

powiem Ci, że nawet nie chodzi o mnie, co o rodziców, bo dla mnie takie naciąganie też nie wygląda za dobrze i nie jest uczciwe
Awatar użytkownika
mafios19
Posty: 23
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:40

Re: !! CYNK + WODA !! DYSKUSYJNE, WAZNE - konkurs ;)

Post autor: mafios19 »

Nie do końca Cię rozumiem - najpierw piszesz:
Są w stanie potwierdzić moją tezę
i potem wypowiedź z forum
Jednakże w praktyce nie reagują w kontakcie z wodą, zwłaszcza glin (cynk powoli, ale koroduje w wodzie) - bo chroni je warstwa pasywna, z której najbardziej jest znany glin.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości