Czaszka

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Lintki
Posty: 34
Rejestracja: 9 lip 2014, o 15:17

Czaszka

Post autor: Lintki »

Jaką czaszkę warto kupić Ceny w internecie są różne, od 100 zł do kilku tysięcy. Słyszałam, że najlepiej mieć prawdziwą a nie jakieś odlewy. Tylko gdzie taką dostać, za ile Moglibyście jakąś polecić, jakiś sklep internetowy? Bo jest tego trochę i nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Czaszka

Post autor: Giardia Lamblia »

Lintki pisze: Słyszałam, że najlepiej mieć prawdziwą a nie jakieś odlewy. Tylko gdzie taką dostać, za ile
Handel ludzkimi szczątkami jest nielegalny i zgodnie z prawem karalny.
Lintki pisze:aką czaszkę warto kupić
Żadnej, wystarczy kilka razy popracować na zajęciach z atlasem i wszystko będzie jasne.

Mit o konieczności posiadania własnych preparatów (co zresztą w wypadku autentycznych kości jest nielegalne) krąży od wieków i jest tylko mitem. Tym bardziej w dobie internetu i łatwo dostępnych, kolorowych książek.
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Czaszka

Post autor: Kacperek »

On głupoty opowiada. Każdy szanujący się student medycyny musi mieć czaszkę. Pewnie w pierwszym, no może drugim tygodniu będziecie mieli grupowe wyjście na cmentarz i tam można wiele załatwić. Osobiście polecam kopać z 3 znajomych, jedna czaszka na 4 jest ok, a robota szybciej idzie.

Najważniejsze, to nie wykopywać tych świeżych, mimo, że ziemia wtedy jeszcze łatwa do kopania.
Lintki
Posty: 34
Rejestracja: 9 lip 2014, o 15:17

Re: Czaszka

Post autor: Lintki »

Giardia Lamblia pisze:Mit o konieczności posiadania własnych preparatów (co zresztą w wypadku autentycznych kości jest nielegalne) krąży od wieków i jest tylko mitem. Tym bardziej w dobie internetu i łatwo dostępnych, kolorowych książek.
Doszły do mnie takie słuchy, że ci co czaszki nie mają to najczęściej nie zaliczają, bo ciężko sobie to wyobrazić.
Lintki
Posty: 34
Rejestracja: 9 lip 2014, o 15:17

Re: Czaszka

Post autor: Lintki »

Rozumiem, że moje pytanie może się wydawać śmieszne lub po prostu głupie, jednak kto pytania nie błądzi. A każde info od studentów jest dla mnie ważne, więc dopytuje się, bo sama dopiero będę zaczynać. I komu tu wierzyć, jedni mówią, że nie zbędne, inni, że po co na to pieniądze wydawać.
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Czaszka

Post autor: Kacperek »

Lintki pisze:
Giardia Lamblia pisze:Mit o konieczności posiadania własnych preparatów (co zresztą w wypadku autentycznych kości jest nielegalne) krąży od wieków i jest tylko mitem. Tym bardziej w dobie internetu i łatwo dostępnych, kolorowych książek.
Doszły do mnie takie słuchy, że ci co czaszki nie mają to najczęściej nie zaliczają, bo ciężko sobie to wyobrazić.
Byli tacy co nie chcieli kopać na cmentarzu i teraz kopią. rowy. Czaszka to nie przelewki.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Czaszka

Post autor: Giardia Lamblia »

Lintki, od tego masz kilkanaście/dziesiąt godzin zajęć z samą czaszką, żeby nie mieć problemu z zaliczeniem.

A co do słuchów", to z różnymi można się spotkać - radzę się nastawić na podchodzenie do nich mocno z dystansem. Od licealnych historyjek z daleka

Kacperek, ale trollujesz
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Czaszka

Post autor: mrsdavis »

Lintki pisze:[Doszły do mnie takie słuchy, że ci co czaszki nie mają to najczęściej nie zaliczają, bo ciężko sobie to wyobrazić.
Hm Najwidoczniej mam fantastyczną wyobraźnię!
Lintki
Posty: 34
Rejestracja: 9 lip 2014, o 15:17

Re: Czaszka

Post autor: Lintki »

Że to jest nielegalne to się domyślilam, jednak ktoś mi całkiem poważnie mówił, że tylko taka się nadaje a wszystkie inne odlewy są do dupy
Lintki
Posty: 34
Rejestracja: 9 lip 2014, o 15:17

Re: Czaszka

Post autor: Lintki »

Nie mówię, że posiadanie czaszki jest konieczne, bo sama jeszcze na studiach nie byłam, więc mam zerowe pojęcie. Także się kulturalnie pytam doświadczonych już studentów. Więc bez wyśmiewania, też kiedyś byliście pierwszorocznymi. Może mniej naiwnymi niż ja.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Czaszka

Post autor: Giardia Lamblia »

Lintki, u mnie zaliczało się na takich lepszych modelach i na nich ćwiczyło. Tak na prawdę, to na tych prawdziwych nic nie było widać, bo albo pokruszone, albo połamane, albo cechy własne typu pozarastane otwory/etc.

Co jest tutaj najistotniejsze - kupowanie własnych preparatów to strata pieniędzy. Uczelnia wszystko ma, a zdawać będziesz na uczelnianych preparatach.
Lintki
Posty: 34
Rejestracja: 9 lip 2014, o 15:17

Re: Czaszka

Post autor: Lintki »

Giardia Lamblia pisze:Co jest tutaj najistotniejsze - kupowanie własnych preparatów to strata pieniędzy. Uczelnia wszystko ma, a zdawać będziesz na uczelnianych preparatach.
I tak też na początku czytałam.
A teraz nagle, że jak nie masz to nie zaliczasz, że odlewy są do dupy, musisz mieć prawdziwą. I wcale nie słyszałam tego od osób, które właśnie mają na sprzedaż, więc powiedzą wszystko byle by od nich kupić.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Czaszka

Post autor: młody technik »

Już raz otrzymałaś tutaj odpowiedź od studentów, czego jeszcze oczekujesz? Że nagle wszyscy tutaj obecni się zreflektują i powiedzą, że tak naprawdę to kłamali z tym, że prawdziwe czaszki są niepotrzebne bo bali się bagiet? I że każdy rocznik bezcześci pół cmentarza, żeby zdać anatomię?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 56 gości