Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: oszka »

moze jego marzeniem bylo pracowac w ksiegarni w dziale biologia
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Korczaszko »

nie wiem z czego się śmiejecie, tysiące biologów rocznie musi gdzieś pracować
mój kolega po historii pracuje w sklepie z biżuterią
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Miniaa »

Wydaje mi się, że większość osób na biologii jest po to aby gdzieś być. Na pierwszym roku każdy biadoli, że jest tu tylko chwilowo. Później im jest bardzo trudno z pracą. Wydaje mi się, że osobom po UJ czy UW będzie o wiele łatwiej, jak jeszcze się do tego z pasją podchodzi.
Awatar użytkownika
Bree
Posty: 130
Rejestracja: 1 paź 2009, o 10:44

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Bree »

noo, ja znam osobę po biologii, które jeździ wózkiem widłowym w Praktikerze. Pasja niewiele zdziała, jak tej pracy po prostu NIE MA.
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Sephora »

kurde, ludzie teraz po większości kierunków (nie mówię że po wszystkich) jest ciężko z pracą. Znam ludzi po prawie którzy pracują w robocie poniżej oczekiwań. Czasami trzeba przejsc jakiś etap i nabyc doświadczenia, a lepsza praca może się trafic. A to że ktoś pracuje w księgarni, to też trzeba taką pracę uszanowac, bo teraz jest ciężko o jakąkolwiek pracę. Widac to po absolwentach z zeszłego roku- dobrze mają Ci co załapali się na doktoraty i staże. Większośc siedzi w domu-i to jest mi się wydaje problem.
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: oszka »

no niestety taka jest prawda. u nas w salonie ery pracuje absotwent prawa na uj
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Grace »

Prawo na uj kończy co rok po 600 absolwentów dziennych i zaocznych, czyli w sumie 1200 osób. Pracodawcy mają w kim wybierać ]

Biologię kończy niecałe 200, ale jest wiele innych kierunków po których można robić to samo. Osobiście uważam że osoby decydujące się na kierunki typu bio(techno)logia, chemia itp powinni liczyć się z tym że praca w zawodzie oznacza karierę naukową. Oczywiście znajdzie się garstka, która pójdzie do szkoły, sanepidu i jemu podobnym, na przedstawicieli medycznych, może tłumaczy od nauk przyrodniczych, ale szczerze, czy przychodzi Wam na myśl co niby innego miałby robić w Polsce biolog nie związany z uczelnią a praktykujący zawodowo biologię? Dajmy na to zoolog - jak zoolog może być zoologiem nie pracując na uczelni? To pracując gdzie? W zoo?
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Sephora »

a gdzie może się realizowac ktoś kto siedzi w antropologii To tak z mojego ogródka.też tylko na uczelni
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Grace »

Z premedytacją pakuję się w antropologię Ale w Polsce nie spotkałam się nawet z czymś takim jak staż z tej dziedziny. szkoda gadać i w ogóle trzeci świat.

Gosiak, a znasz jakichś absolwentów po tej specjalizacji? Jak sobie radzą?
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Sephora »

znam tylko paru-jedna chciala i tak do laboratorium, jedna uczy w szkole, wiem że też przyjęli na doktorat na pewno parę osób ( a na pewno wiem o jednej ), ale raczej mało osób u nas się specjalizuje w antropologii. Najwięcej ludzi wybrało : mikrobiologię , fizjologię zwierząt, a tak ,to po parę w różnych zakładach: biochemii, fizjologii roślin itd. Nie przychodzi mi nic do głowy co można robic w kierunku nie zostając na uczelni. Na wykopaliska jeżdżą archeolodzy. Kości badane i mierzone są głównie w instytucie. Ja np zajmuje się w swojej pracy żywym materiałem". Ale ostatnio znajomy mówił mi o serialu :"Kości tyle tylko że nie jesteśmy w USA, a realia polskie nie są różowe
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Grace »

Stany Stanami, ale żeby znaleźć antropologię na światowym poziomie wcale nie trzeba daleko szukać- wystarczy rzucić okiem na naszych niemieckich sąsiadów. Mają kasę i ją inwestują i to jak. Dalej choćby Włosi. Ja tylko czekam na dyplom i adieu! ]
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Sephora »

dlatego naprawdę warto uczyc sie na studiach języków, nam to większośc profesorów powtarzała, dla nas z różnym skutkiem :],
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: oszka »

a na jakim poziomie jest np angielski na biologi uj?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości