Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Sephora »

a gdzie może się realizowac ktoś kto siedzi w antropologii To tak z mojego ogródka.też tylko na uczelni
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Grace »

Z premedytacją pakuję się w antropologię Ale w Polsce nie spotkałam się nawet z czymś takim jak staż z tej dziedziny. szkoda gadać i w ogóle trzeci świat.

Gosiak, a znasz jakichś absolwentów po tej specjalizacji? Jak sobie radzą?
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Sephora »

znam tylko paru-jedna chciala i tak do laboratorium, jedna uczy w szkole, wiem że też przyjęli na doktorat na pewno parę osób ( a na pewno wiem o jednej ), ale raczej mało osób u nas się specjalizuje w antropologii. Najwięcej ludzi wybrało : mikrobiologię , fizjologię zwierząt, a tak ,to po parę w różnych zakładach: biochemii, fizjologii roślin itd. Nie przychodzi mi nic do głowy co można robic w kierunku nie zostając na uczelni. Na wykopaliska jeżdżą archeolodzy. Kości badane i mierzone są głównie w instytucie. Ja np zajmuje się w swojej pracy żywym materiałem". Ale ostatnio znajomy mówił mi o serialu :"Kości tyle tylko że nie jesteśmy w USA, a realia polskie nie są różowe
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Grace »

Stany Stanami, ale żeby znaleźć antropologię na światowym poziomie wcale nie trzeba daleko szukać- wystarczy rzucić okiem na naszych niemieckich sąsiadów. Mają kasę i ją inwestują i to jak. Dalej choćby Włosi. Ja tylko czekam na dyplom i adieu! ]
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Sephora »

dlatego naprawdę warto uczyc sie na studiach języków, nam to większośc profesorów powtarzała, dla nas z różnym skutkiem :],
Awatar użytkownika
oszka
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2009, o 13:10

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: oszka »

a na jakim poziomie jest np angielski na biologi uj?
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Grace »

Święta racja że języki są niezbędne. pozwalają zaoszczędzić nerwów po takich studiach.

oszka na biologii jest taki jak i na całym UJ. Na biologii angielski musisz skończyć na poziomie co najmniej B2. Jak dla mnie 1,5 h tygodniowo na 2 i 3 roku to bardzo mało i nie ma co liczyć na znaczne podszkolenie języka nawet w wyższych grupach. Inna sprawa, że często trzeba się uczyć z książek po angielsku bo po polsku po prostu nie ma (czyt. są stare).
biolog1234
Posty: 24
Rejestracja: 24 lis 2009, o 20:03

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: biolog1234 »

Miniaa po UJ wcale nie tak łatwo zdobyć pracę.nawet jak sie poszło na ten kierunek z pasji.prawda jest taka że nie poszłam bym na biologie po raz drugiwiem że poszerzanie zainteresowań itd jest fajne ale z pracą jest naprawde baardzo kiepskoteraz na farmacje bym poszła, fizjoterapie albo coś innego
pełzatka
Posty: 192
Rejestracja: 22 kwie 2009, o 14:20

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: pełzatka »

tak, teraz byś poszła,ale za 5 lat bedzie ogromny przesyt farmaceutów, bo juz teraz, apteki pojawiaja sie jak grzyby po deszczu.
Tak naprawdę, to oprócz medycyny nie ma chyba pewnego kierunku.
Wiele zależy od szczescia, zeby byc w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Arnold »

pe&#x142zatka pisze:tak, teraz byś poszła,ale za 5 lat bedzie ogromny przesyt farmaceutów, bo juz teraz, apteki pojawiaja sie jak grzyby po deszczu.
Tak naprawdę, to oprócz medycyny nie ma chyba pewnego kierunku.
Wiele zależy od szczescia, zeby byc w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu
też nie do końca. Wszędzie liczą się układy a szczególnie w małych szpitalach
Awatar użytkownika
Bree
Posty: 130
Rejestracja: 1 paź 2009, o 10:44

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Bree »

pe&#x142zatka pisze:tak, teraz byś poszła,ale za 5 lat bedzie ogromny przesyt farmaceutów, bo juz teraz, apteki pojawiaja sie jak grzyby po deszczu.
Tak naprawdę, to oprócz medycyny nie ma chyba pewnego kierunku.
Wiele zależy od szczescia, zeby byc w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu
nie będzie tak, rocznie wypuszczają mniej więcej wciąż tylu samo farmaceutów co kiedyś limity rocznie zwiększają się, ale nie są to jakieś szalone liczby, żeby miało zabraknąć miejsc pracy.

zresztą łatwo policzyć ilu KONKRETNIE wypuszczają rocznie absolwentów farmacji.
abstrahując, że nie wszyscy z nich zostaną w PL i nie wszyscy będą pracować w aptekach.

czego nie można powiedzieć o innych kierunkach, które można studiować w wielu miastach, ba na wielu uczelniach w tych miastach, a pracy po nich ni ma :]
carloswrz
Posty: 86
Rejestracja: 9 sty 2010, o 15:18

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: carloswrz »

No co do pracy to jest-mam wujka który jest aptekarzem w Wałbrzychu,jego córka tam pracuje/tez po chemii a żona po kosmetologii-więc rodzina chemiczna i kasy mają//
Ewka04
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2010, o 19:14

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Ewka04 »

Witam,

jestem tegoroczna maturzystka i marzy mi sie stomatologia ale wiem ze nie jestem wstanie w tym roku zdac i biologii i chemii a czasem i wymagaja fizykii na tyle zeby sie dostac. chcialabym pojsc na rok czasu na biologie zeby nie siedziec w domu a przez ten czas pouczyc sie jeszcze chemii i fizykii czy to by mi pomoglo przygotowac sie do poprawy matury z biologii, czy bardzo material sie rozni od tego co sie bierze w liceum wiem ze napewno jest rozszerzona bardziej ale jak bardzo i czy bym miala jeszce czas zeby pouczyc sie chemii i fizykii i poprawiac w przyszlym roku wyniki z matury. czy to by byla strata czasu i lepiej przeczekac rok i sie uczyc tylko tego co na mature wymagaja

Pozdrawiam)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości