Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
violaa
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2010, o 19:01

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: violaa »

_polin a gdzie studiujesz biologie?

ja jednak składam na biologie, a potem zobacze jak mi sie życie potoczyy
__polin
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2010, o 19:35

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: __polin »

violaa pisze:_polin a gdzie studiujesz biologie?

ja jednak składam na biologie, a potem zobacze jak mi sie życie potoczyy

Warszawa - SGGW.
Madzia88
Posty: 1
Rejestracja: 3 mar 2011, o 14:26

Re: Czy biologia to dobry kierunek i gdzie ją studiować?!!

Post autor: Madzia88 »

Witam:) jestem studentką 3 roku biologii Uniwersytetu Przyrodniczego.
Odwołuje się do wypowiedzi koleżanki studiującej farmację. Otóż twierdzisz że na biologii nie jest ciężko. Twierdzisz że to niebo a ziemia jeśli chodzi o farmację. Po części-masz rację. Myślę że farmacja to absorbujący, i ciężki kierunek. Z drugiej jednak strony, studiuję biologię od 3 lat, i mogę z całą pewnością stwierdzić-że to trudny kierunek, wymagający nie tylko na nauki nad książką, zajęciami laboratoryjnymi, ale też wyjazdów terenowych. Jeśli chodzi o liczbę zajęć, to bywało różnieraz mniej, raz więcej, jednak nie o liczbę godzin zajęć tu chodzi(!). Dla mnie biologia oznacza mnóstwo czasu poświęconego na czytanie literatury biologicznej(ale zabrzmiało), i zrozumienie tych treści! Są przedmioty mniej, lub bardziej interesujące, jak wszędzie. Chcę powiedzieć że biologia to nie tylko ptaszki, roślinki, i żuczki, ale też neurobiologia, embriologia, fizjologia (a te są fascynujące:D) Co do Twoich koleżanek, to nie wiem jak było u nich z tymi zaliczeniami, ale ja nie mogę się od nich opędzić) a sesja jest wymagająca. Biologia to nie jest nauka która przyswoimy sobie w ciągu 2.5 godziny laboratorium.Dla przyszłych biologów) może to nie medycyna,ale trzeba przygotować się na sporą liczbę zajęć, i jeszcze więcej pracy własnej) aleWARTO:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości