czy da sie ogarnac fizyke R w rok?

Pomoc w przygotowaniu do matury z fizyki, rozwiązywanie zadań maturalnych oraz wykaz arkuszy maturalnych z fizyki
Adriannaa
Posty: 13
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 11:48

czy da sie ogarnac fizyke R w rok?

Post autor: Adriannaa »

Hej , pytanie w nazwie postu.
Jest szansa na ogarnicie od zupelnych podstaw przy solidnym przylozeniu sie zdanie na 70 -80 %?
Czy fizyka R racze zarezerwowana jest dla tych wybitnych ?)
______________

Re: czy da sie ogarnac fizyke R w rok?

Post autor: ______________ »

Fizyki rozszerzonej jest względnie mało. Na pierwszy rzut oka wydaje się sporo ale przy systematycznym przerabianiu materiału leci się dużo szybciej niż z biologia czy chemią. Pozatym wygląda to jak parabola", staruje sią wolno ale jak się opanuje schematy rozwiązywania zadań i posługiwanie się wzorami to idzie coraz szybciej. Co do samego wyniku tego nie wiem wydaje mi się że on zależy od predyspozycji indywidualnych i szczęścia, bo o bardzo gruntownym przygotowaniu nie ma mowy licząc jeszcze czas na rozwiązywanie arkuszy i powtórki przedmaturalne.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: czy da sie ogarnac fizyke R w rok?

Post autor: Michch »

Rok to masa czasu i w zupełności wystarczy na gruntowne przygotowanie, ale na maturze liczy się przede wszystkim umiejętność rozwiązywania zadań, choć matura 2011 była pod tym względem zaskakująca
Awatar użytkownika
lexpolonica
Posty: 76
Rejestracja: 5 maja 2011, o 09:15

Re: czy da sie ogarnac fizyke R w rok?

Post autor: lexpolonica »

Czy do samodzielnej nauki od zera do fizyki R bedą dobre 3 tomy kozielskiego? czy fizyki R jest sie w stanie samodzielnie nauczyc tak by osiagnac cos kolo 70 % ?
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: czy da sie ogarnac fizyke R w rok?

Post autor: Lektom »

jak ja czytałem ten podręcznik to nic nie rozumiałem
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: czy da sie ogarnac fizyke R w rok?

Post autor: Michch »

Mi z kolei Kozielski pasował.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: czy da sie ogarnac fizyke R w rok?

Post autor: Piotrr »

mi koza tez w miare pasuje aczkolwiek jest w tej fizyce wiecej matematyki niz sie spodziewalem. Nie wiem jak inni ale ja zamierzam w rok ogarnac fize na 70% watpie zeby samodzielna droga od zera do bohatera dala z fizy rezultat 70%. chyba jednak fiza jest za trudna na takie krucjaty, ale kto wie. Tez zaczynam od dna
W końcu lekarz
journeyman20
Posty: 143
Rejestracja: 13 gru 2011, o 22:27

Re: czy da sie ogarnac fizyke R w rok?

Post autor: journeyman20 »

Ja podobnie przymierzam się do rozszerzonej fizyki z nadzieją na wynik 60-70% i startować do Olsztyna i Łodzi. Biologia jednak jest zdradliwa, nawet jeśli człowiek ma dużą wiedzę ( sprawdzone info d). Swoją drogą Olsztyn jest strasznie niedocenianą uczelnią.
martys2202
Posty: 80
Rejestracja: 20 lip 2012, o 15:52

Re: czy da sie ogarnac fizyke R w rok?

Post autor: martys2202 »

Ja siedziałam rok w domu z fizyką i chemią ( obie R ) i spędzałam nad książkami średnio 6-7h dziennie, w tygodniu 2 dni wolnego ( czasem decydowałam się na tydzień wolnego, ale wtedy wcześniej przerabiałam większą ilość materiału )
Opierałam się na Zamkorze : Wybieram fizykę i 2 zbiory zadań.
Zdałam na 65% bez korepetycji
Spokojnie do ogarnięcia, średnio po pół roku na przedmiot
Warunek: Trzeba być systematycznym i cierpliwym
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: czy da sie ogarnac fizyke R w rok?

Post autor: Przemeqq »

wszystko się da.
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: czy da sie ogarnac fizyke R w rok?

Post autor: sia »

Też się nad tym zastawiam.Zdawałam ją jak miałam maturę pierwszy raz.Teraz będę pisać drugą poprawkę i zastanawiam się czy nie poprawić tej fizyki.Miałam mało,ale olałam ją zupełnie,nie uczyłam się jej,skupiłam się na chemii.Zdziwiłam się,że ją zdałam,a ta w 2010 nie była łatwa z tego co mi mówiono,bo aj rozeznania nie miałam Teraz mam 72 z chemii i 75 z biologii,jakby napisać fizykę na tyle samo to chyba by się udało,co? Oczywiście biologię i chemię też poprawiam,ale nie wiem czy mi się uda an tyle żeby się dostać.Żałuję,że nie zdawałam jej teraz, może byłabym w Szczecinie.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: czy da sie ogarnac fizyke R w rok?

Post autor: Lektom »

jeśli mówisz o rozszerzonej fizyce to akurat w 2010 roku była łatwa:)
tak, jeśli zdasz podobnie jak chemię i biologię to do szczecina starczy) ale chyba tam w przyszłym roku wymagają podstawy z fizyki?
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: czy da sie ogarnac fizyke R w rok?

Post autor: sia »

Nie wymagają.A chodziło mi o 2011.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości