Czy dam radę ?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
szprotu
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2011, o 09:58

Czy dam radę ?

Post autor: szprotu »

Witam. Jestem przyszłorocznym maturzystą z biologii jak i chemii rozszerzonej. Jestem w klasie o rozszerzonej jedynie biologii ( 4h lekcji + 1h fakultetu).

Naukę biologii jak i chemii zacząłem od 1 lipca 2011r. Pomaga mi bardzo w tym kolega, tegoroczny maturzysta, który uzyskał bardzo dobre wyniki po samotnej nauce i nie był w klasie o profilu medycznym.

Pomaga mi codziennie po kilka godzin rozwiązywać zadania z chemii jak i w nauce biologii.
Na naukę poświęcam 4h godzin dziennie biologii + 4h chemii.

Moje ksiązki do nauki :

biologia :
1,2,3 Operon + Zbiór zadań Witowskiego 1,2 cz.

chemia :
1,2,3 Operon + Zbiór zadań Witowskiego 1,2cz. + Pazdro rozszerzone.

Tu nasuwa się moje pytanie : Czy dam radę zdać na wysoki wynik chemię ?

Moim celem jest kierunek lekarski.

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Re: Czy dam radę ?

Post autor: essayma »

Dlaczego nie? Nie wszyscy muszą chodzić na korki żeby dostać się na lekarski. Jeśli będziesz miała tyle samozaparcia co teraz (podziwiam) i przerobisz cały materiał dokładnie, porązwiązujesz jakieś matury, kolega Ci pomoże d Trzymam kciuki:))
Awatar użytkownika
olciaaaa
Posty: 973
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:37

Re: Czy dam radę ?

Post autor: olciaaaa »

Przyłożysz się i opanujesz cały material to dasz radę. jednak w samej maturze nie chodzi tylko i wiedzę, ale o umiejętnosc logicznego myślenia i opanowywania stresu, który potrafi przyćmić nawet najlepszy umysł ( znam to z autopsji). W każdym razie zrób wszystko co w Twojej mocy żeby spełnić swoje marzenia
zuzanna_konstancja
Posty: 142
Rejestracja: 21 cze 2011, o 13:09

Re: Czy dam radę ?

Post autor: zuzanna_konstancja »

spokojnie dasz radę, zwłaszcza, jeśli już uczyłeś się biologii.

ja wprawdzie nie chodziłam do szkoły ani nie studiowałam, ale zrobiłam cały licealny program z chemii i biologii w pół roku (byłam po klasie humanistycznej).

jak człowiekowi bardzo zależy, wszystko się da.
dodda
Posty: 33
Rejestracja: 13 sty 2010, o 20:55

Re: Czy dam radę ?

Post autor: dodda »

Dasz radę! Ja byłam na humanie a zdawałam bio, che i fiz.
Awatar użytkownika
olciaaaa
Posty: 973
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:37

Re: Czy dam radę ?

Post autor: olciaaaa »

Szacun dla takich ludzi D
szprotu
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2011, o 09:58

Re: Czy dam radę ?

Post autor: szprotu »

Uh, dziękuję za słowa otuchy.

Jest to bardzo mobilizujące kiedy czytam, że osoby po klasach humanistycznych dały radę napisać matury na których mi zależy.

A mogę wiedzieć jak wyniki ?

Gratuluję z góry
apoconazwa
Posty: 117
Rejestracja: 6 cze 2011, o 19:31

Re: Czy dam radę ?

Post autor: apoconazwa »

szprotu na 100% dasz radę . Jeszcze jest dużo czasu i masz kogoś kto w tym siedzi i miał dobre wyniki, więc będzie wiedział na co Cię nakierować. Z bio dużo może dać jak będziesz dobrze wczytywał się w klucze z poprzednich lat, wtedy nauczysz się pewnego schematu odpowiedzi. Myślę, że pomocne mogą być też wstępniaki na AM, bo są troszkę trudniejsze niż zwykłe matury . No i przede wszystkim nie popełni mojego błędu - mi nie wystarczyło, żeby mieć czerwony pasek (co samo w sobie w mojej szkole naprawdę nie było łatwe), musiałam mieć jeszcze lepszą średnią i jeszcze lepszą itd. i zamiast się skupić tylko na bio i chem to się np. historii po kątach uczyłam. Ale też nie przesadzaj, bo oszalejesz. Bo 8 h nauki w wakacje Podziwiam determinacje, ale idź też czasem do klubu poszaleć .
wooojt1
Posty: 355
Rejestracja: 12 mar 2009, o 09:59

Re: Czy dam radę ?

Post autor: wooojt1 »

Ja trochę nie rozumiem tego typu pytań. Gdyby Ci tutaj odpowiedziano, że nie dasz rady, to przestałbyś się uczyć Trzeba robić jak najwięcej się da i wierzyć w siebie, a nie przeliczać w głowie każdej poświęconej godziny nauki na procenty i szukać aprobaty w otoczeniu
szprotu
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2011, o 09:58

Re: Czy dam radę ?

Post autor: szprotu »

Nie o to chodzi
Nikt by tu nie napisał, ze nie dałbym rady, lecz dadza słowa otuchy, które mobilizują

apoconazwa : Ja niestety nie chodzę do klubów szaleć. Mam do tego inne miejsca jak np. rower z koleżanka , czy siłownia

Pozdrawiam wszystkich i dzieki za pomoc
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: Czy dam radę ?

Post autor: hotdog1990 »

szprotu pisze:Nie o to chodzi
Nikt by tu nie napisał, ze nie dałbym rady, lecz dadza słowa otuchy, które mobilizują

apoconazwa : Ja niestety nie chodzę do klubów szaleć. Mam do tego inne miejsca jak np. rower z koleżanka , czy siłownia

Pozdrawiam wszystkich i dzieki za pomoc
Nie patrz na innych tylko patrz na siebie, sam najlepiej wiesz ze dasz rade i jak powiesz ze dasz, sobie zaplanujesz nauke i bedziesz to realizowal to dasz rade.

Nie gwarantuje Ci mega wynikow na maturze bo tam poza wiedza trzeba miec sporo szczescia zeby w klucz trafic:)
burek
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 14:44

Re: Czy dam radę ?

Post autor: burek »

sama wiesz jakie masz możliwości przerobowe pewnie dasz radę skoro masz taki zapał ja dla pewności wybrałem dodatkowe kursy tak żeby nic nie przeoczyć
Awatar użytkownika
Imagine
Posty: 51
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:25

Re: Czy dam radę ?

Post autor: Imagine »

DASZ RADĘ Ja też (w końcu) dałam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość