Czy finalista olimpiady ekologicznej ma 100% z bioli?

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
Katte

Czy finalista olimpiady ekologicznej ma 100% z bioli?

Post autor: Katte »

Przypuśćmy: Jestem finalistką olimpiady ekologicznej, chcę zdawać na medycynę, muszę pisać maturę z bioli czy juŻ mam 100%? Jakie kierunkipatrzą na ta olimpiadę?
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Czy finalista olimpiady ekologicznej ma 100% z bioli?

Post autor: biotechnolog »

Całkiem możliwe, jak byłem na UW to wisiała lista kandytatów, finalistów olimpiad biologicznych, którzy miejsce na uczelni mają pewne. Proponuję zatelefonować bądż udać się na uczelnię na której chcesz się kształcić a na pewno wszystkiego się dowiesz. Życzę powodzenia!
kinga88
Posty: 18
Rejestracja: 11 lut 2006, o 15:44

Re: Czy finalista olimpiady ekologicznej ma 100% z bioli?

Post autor: kinga88 »

tak na 99% nie trzeba zdawać matury, jeśli się jest finalistą olimpiady, tak przynajmniej powiedziała mi pani z biologii
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Czy finalista olimpiady ekologicznej ma 100% z bioli?

Post autor: Vinci »

jesli jestes finalista olimpiady ekologicznej to mature muszisz pisac, poza tym nie bedzesz zz niej miala 100% od razu, to jest cos innego niz olimpiada stricte biologiczna, jesli jestes lauretem to masz wstep na kilka uczelni i to nie na wszystkie kierunki (zapomnij na medyczne). Kolezanka w tym roku byla laureatka ekologicznej
do vinci

Re: Czy finalista olimpiady ekologicznej ma 100% z bioli?

Post autor: do vinci »

vinci mało wiesz.
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Czy finalista olimpiady ekologicznej ma 100% z bioli?

Post autor: kasik »

jeśli jesteś finalistą ogólnopolskiej olimpiady biologicznej
to nie piszesz już matury z biologii
tylko automatycznie masz na świadectwie maturalnym napisane
z poziomu podst. i rozsz. 100 %
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Czy finalista olimpiady ekologicznej ma 100% z bioli?

Post autor: Gosiaczek »

kasik pisze:jeśli jesteś finalistą ogólnopolskiej olimpiady biologicznej
to nie piszesz już matury z biologii
tylko automatycznie masz na świadectwie maturalnym napisane
z poziomu podst. i rozsz. 100 %
chcialabym byc finalistką tej olimpiady
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Czy finalista olimpiady ekologicznej ma 100% z bioli?

Post autor: kasik »

no ja też chciałam
ale jak zwkle nie wyszło
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Czy finalista olimpiady ekologicznej ma 100% z bioli?

Post autor: Vinci »

jeśli jesteś finalistą ogólnopolskiej olimpiady biologicznej
to nie piszesz już matury z biologii
tylko automatycznie masz na świadectwie maturalnym napisane
z poziomu podst. i rozsz. 100 %
musisz byc laureatem aby dostac 100% za samo dostanie sie do finału otrzmyjesz indeksy na pare uczelni i mature musisz pisac
searafina

Re: Czy finalista olimpiady ekologicznej ma 100% z bioli?

Post autor: searafina »

Vinci ma rację! Tylko laureaci są zwolnieni z pisania matury, finaliści muszą przez tą mękę przejść, jednakŻe są w lepszej sytuacji bo mają juŻ na jakieś uczelnie wstę na 100% i pewnie przez to mniejszy stres!
Gregor7
Posty: 166
Rejestracja: 26 mar 2006, o 15:34

Re: Czy finalista olimpiady ekologicznej ma 100% z bioli?

Post autor: Gregor7 »

siema.w sumie powiem szczerze, że nie mam pojęcia skąd biorą się takie informacje, jak w/w:/i dlaczego nauczyciele i to biologii, takie bzdury opowiadają. Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej jest wykaz Olimpiad zwalniających z egzaminu maturalnego w 2007 roku i tam nie ma mowy o Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej, dlatego nawet jak ktoś bezie Laureatem I stopnia, to i tak maturę musi pisać. Faktem jest natomiast, że tych kierunków, na które taki finalista się może dostać (oraz reszta finalistów) jest sporo i są one w wielu przypadkach ciekawe: myślę, że np Ochrona Środowiska na Wydziale Chemii lub Wydziale Nauk o Ziemii UJ jest interesująca:)z egzaminu maturalnego z biologii zwalnia tylko i wyłącznie etap cetralny (i to chyba tylko laureaci z resztą ) Olimpiady Biologicznej. pzdr
Kamil

Re: Czy finalista olimpiady ekologicznej ma 100% z bioli?

Post autor: Kamil »

akurat nie tylko laureaci a wszyscy finaliści centralnego OB sa z matury zwolnieni - wiec na tej stronei sobie dokłądnie przeczytaj :-P
Gregor7
Posty: 166
Rejestracja: 26 mar 2006, o 15:34

Re: Czy finalista olimpiady ekologicznej ma 100% z bioli?

Post autor: Gregor7 »

po pierwsze napisałem: CHYBA, bo w tej olimpiadzie nie brałem udziału.wiem jak jest w przypadku Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. z resztą mnie chodziło tylko o to, żeby uświadomić tych, którzy błędni zostali poinformowani, że z egzaminu maturalnego z biologii zwalnia tylko i wyłącznie Olimpaida Biologiczna.cóż, nieprzeczytałem dokładnie, ale to chyba mniejszy błąd niż to, że nauczyciele zanim się czegoś dowiedzą wciskają kity ludziom i dają im nadzieje na to, że Olimpiada Ekologiczna zwolni ich z matury:/pzdr
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości